Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, engednétek a 16 éves...

Szülők, engednétek a 16 éves gyereketeknek, hogy tetoválása vagy piercingje legyen?

Figyelt kérdés
Úgy igen, ha ő kereste meg rá a pénzt és a sajátjából fizeti?

2017. okt. 31. 12:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
56%

Nem. És nem a pénz miatt. Még túl fiatal.

Nekem nagyon sok minden tetszett tiniként, amit most nagyon gáznak tartok :)

2017. okt. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
32%

Piercingből csak olyat, amit én is normálisnak tartok. Ez kb az orr melletti kis kő (nem tudom a szakszerű nevét) és a köldökékszer, holmi gusztustalan orrkarikába, nyelvpiercingbe stb-be biztos nem fogok belemenni, azt majd megcsinálhatja felnőttkorában, ha akarja. Bár tapasztalat, hogy pl.egy huszonéves már sokkal inkább röhejesnek tartja az ilyesmit.

Ami meg a tetoválást illeti, arról szó sem lehet. De még nagykorúként is próbálnám meggyőzni, hogy várjon legalább 25 éves koráig, ha még mindig szeretné, akkor már azért valószínű, hogy nem csak egy múló hóbortról van szó. Egyébként normális tetoválószalon nem is vállal el gyerekeket még szülői engedéllyel sem. Nemcsak a korod miatt, hanem azért sem, mert 16 évesen simán lehet, hogy nősz még, akkor pedig torzul a minta.

2017. okt. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
65%

Kizárt dolog. Szeretem a tetoválásokat, a piercingeket, nekem is van több, de ezek nem valók GYEREKRE.

Nincs annál nevetségesebb és szánalmasabb, mint amikor 15 éves kis taknyos kölykök futkoznak csillivilli piercingekkel, színes fültágítókkal, meg gagyi sablon tetkókkal.

És sajnos egyre több ilyen van. 12 évesen már tágítják a fülüket, 14 évesen már megvan az első rózsa, koponya, álomfogó vagy végtelenjel tetkó. Okádék. Az én gyerekem biztos nem fog ezek közé az elba ..ott kis idióták közé tartozni.

2017. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
11%

Egy 16 éves, ahogy te is írod, még gyerek. Nagyon gyerek. Kiskamasz. Csak szeretik magukat felnőttnek érezni, és menők akarnak lenni, ezért kell a tetkó meg a pc, hogy lőhessék a sok szelfit, mutogathassák magukat az instán, meg vagánykodhassanak az iskolában.

Egyszerűen gyerekre nem való tetoválás meg pc. Amúgy sem értem, hova sietnek. Bőven ráérne 18 éves koruk után "vadulni". 16 évesen tanulni kéne, játszani, kirándulni, sportolni... nem bulikba járni, meg tetováltatni, meg csajozni-pasizni.

Nagyon elcseszett ez az új generáció. Ha ők a jövő, akkor hamar ki fogunk halni.

2017. okt. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Metionin ***** válasza:
50%
Piercinget csak fülbe, a többit ha kijárta a gimit. Nekem is van tetkóm, tetszenek a piercingek is, de 16 évesen szerintem ne ez legyen a prioritás. Nem mellesleg sok iskolában tilos, a miénkben is az volt. Ha leérettségizett, onnantól kezdve csináltathat, ha még mindig tetszik neki.
2017. okt. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2017. okt. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Piercinget igen (bizonyos kereteken belül), tetoválást nem.
2017. okt. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
75%

Piercinget természetesen igen, az bármikor kivehető, ha megunja. A tetkóra még várjon két évet, azt sokkal nehezebb eltávolítani, nehogy megbánja.


(nem is értem, egyesek miért vannak a pc ellen)

2017. okt. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Nyomorék osztálytársam anno 14 évesen magára tetováltatott (a melle alá kicsivel) egy nyálas idézetet ilyen cikornyás betűkkel. Aztán kicsit még nőtt és jól meg is hízott, szóval ma az idézet kb úgy néz ki, mintha hieroglifákkal lenne írva. Nagyon szép, tényleg.

Másik ismerős 18(!) évesen "halálosan komoly" magabiztossággal varratott a kézfejére egy rózsát. 20 éves korára baromira megbánta, utána sok munkahelyen is egyből kiesett (ugyebár sokuknál kikötés, hogy tetoválás nem lehet látható helyen) végül rohadt sok pénzért bőrműtétre ment, de így se sikerült teljesen eltávolítani, nagyon csúnya a helye, kb mintha állandóan koszos vagy véraláfutásos lenne.


Na hát ez a remekül átgondolt tetoválások eredménye. Ha tényleg olyan egyedi és fontos neked az a szimbólum (amit kötve hiszek, érdekes módon ebben a korosztályban mindenki rettenetesen egyedinek gondolja magát, mégis a 90% mintha futószalagról jött volna le), akkor az lesz 2 év múlva is. De a helyedben várnék 22-23 éves koromig, egyrészt akkor már teljesen befejeződik a növekedés, másrészt addigra sokat változol és ha még mindig megfelelőnek érzed a mintát, akkor már nagyobb az esélye, hogy tényleg nem bánod meg később sem.

2017. okt. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Tetoválást nem, piercinget igen.
2017. okt. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!