Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 22 éves férfi vagyok és...

22 éves férfi vagyok és otthon élek. Már egy éve dolgozok (napi 8 órát) Várnám a Hétvégét, De apám nem hagy pihenni. Én meg nem tudom a saját életemet élni, a saját dolgaimmal foglalkozni, mert segítenem kell. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már kiskorom óta segítenem kell a ház körül, stb. De ha meg nemet mondok, akkor flegmázik, meg lelkileg terrorizál és megsértődik. Mit tegyek?

Nem érti, hogy pihenni akarok, annyira ki vagyok merülve.



2017. nov. 11. 08:38
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
50%
Nem mellesleg elköltöztem, önállóan tartom fenn magam, bevásárolok, főzök, mosok, takarítok magamra. Mégis valahogy marad egy csomó szabad időm is, nem úgy mint régen amikor apám osztotta be az időm...
2017. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
65%
30as, csakhogy a szülők nem ingyenélőként élősködnek mint a kérdező. Ingyen lakik a mamahotelben de segíteni lusta.
2017. nov. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
50%

És esetleg szóba sem jöhet az, hogy a kérdező belead a rezsibe, a bevásárlásba, azaz nem ingyen él a mamahotelben? Én úgy látom, hogy itt sokan vagy idióták vagy Stockholm-szindrómában szenvednek és a kérdezőn élik ki a sérelmeiket. A kérdezőnek az apja pedig nem nevezhető apának.


Sajnos az apádnak nevezett entitással (abban is kételkedem, hogy egyáltalán embernek lehet nevezni) nem lehet mit kezdeni. Tényleg csak annyit tehetsz, hogy elköltözöl otthonról. És tedd is meg, jobb lesz a lelkednek. A másik dolog pedig az, hogy 22 éves vagy. El kellene felejteni, hogy "apuci" kicsi fia vagy, aki az apa önkényuralma alatt nem mer önmagáért felszólalni. Meg kell tanulni nemet mondani.

2017. nov. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, olvass vissza...nem ad a rezsibe se semmi.
2017. nov. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
86%
"hogyha pofámba vágná, hogy nem csinálok semmit, akkor beleadnék a rezsibe akkor vagy elköltöznék." Tehát egy éve dolgozol, otthon laksz, de nem adsz be a rezsibe, és még csak a ház körül SEM akarsz segíteni. No comment.
2017. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
22 es... gondoltal mar arra h vki 20 evesen fejezi be a sulit vagy 21 evesen? Vki 5 v 6 evesbe jar meg evvesztes. En 20 evesen fejeztem be a technikusit, nyaron otthon voltam azota dolgozom. Annyi alszent xar alak van itt aki csak kopkodni tud de nem is ismeritek a kerdezot. 22 evesen otthon lakni de gaz. Bocs 150 es fizetessel nem fogok 80 ert albit fizetn ki lehet dobni otthonrol akkor nem en vagyok a gaz hanem a szulok. Szerencsere en nem 150 keresek hanem ugy 5x annyit amennyit itt sok kopkodo nem fog eleteben. Es ha kell inkabb hazaadok 100 at v tobbet de nem fogom idegeneknek adni a penzem mert 21 evesrn gaz szuloihazban elni. Foleg ha kb otthon sincsenek.
2018. jún. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Nem tok mind1 h mi a segites. Kivenni a reszed a hazimunkabol vagy egy 200 nmeres hazat es udvarat egyedul takaritani egesz nap.
2018. jún. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
36os, ilyen helyesírással mit dolgozol hogy ennyit keresel? Mert nem értelmiségi diplomás munkát, ez egyértelmű😂.
2018. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
40%
Bocsi, hogy telon nem tudok gepelni es gyakorin kvara nem erdekel a helyesiras. Amig el tudod olvasni lexarom, nem ismerosokkel chatelek es nem dolgozatot irok.
2018. jún. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
"Nem tok mind1 h mi a segites. Kivenni a reszed a hazimunkabol vagy egy 200 nmeres hazat es udvarat egyedul takaritani egesz nap" De. Tök mindegy. ne hárítsa a munkát a szüleire-akik nyilván maguk is dolgoznak.
2018. júl. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!