Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt adnál a gyerekedn...

Mennyi pénzt adnál a gyerekednek, ha megnyernéd a LOTTÓT?

Figyelt kérdés

Nem, sajnos nem én nyertem meg a tegnapi sorsolást, de pont ennek apropóján jutott eszembe.

Ha te nyerted volna meg az 1 milliárdot, mennyit adnál belőle a gyerekednek/gyerekeidnek?

Én fiatal vagyok, 23 éves, de ha egy ekkora nyereménynél pl ki akarnák szúrni a szüleim a szememet 1 millióval, akkor körberöhögném őket.


Jogod lenne a felháborodásom ?


Te mennyit adnál a SAJÁT gyerekednek egy ekkora összegnél ?

Sokallnál 100 milliót adni neki belőle? Hisz úgyis marad a szülőknek még 900...


2017. nov. 19. 02:34
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
81%

Nem, nem lenne jogos a felhaborodasod. Ha te kennel a gyerekem konkrétan egy fillért se kapnál, sőt, úgy inteznék mindent, hogy a halálom után se orokolj semmit.

Az én gyerekem kamaszkoru, így most nem kapna belőle. Vennék neki egy ingatlant valami jó helyen és kiadnam bérbe. Ez menne a számlájára. Ugyanerre a számlára tennék még neki annyi pénzt, amennyi a nyerés időpontjában a koltsegteriteses felsőfokú képzések között jelenleg a legdragabbra a teljes képzés erejéig elegendő. Így ha tovább akár majd tanulni és koltsegteritesesre kerül, lesz elegendő pénze fizetni egy esetleges alberlettel együtt.

2017. nov. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
55%

Csak annyit, hogy gondjaik ne legyenek.... hiaba 1 milliard, attól még dolgozzanak meg maguk a dolgokert. Tudják meg minek mennyi ertéke van.... maradjanak emberek...

Nyilvan nagyobb osszeg a hatterbol ott fog figyelni, de nekik errol nem kell tudni....

Meg ha nost szemet csoro, sohernek is gondoltok.....

2017. nov. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
89%

"Én fiatal vagyok, 23 éves, de ha egy ekkora nyereménynél pl ki akarnák szúrni a szüleim a szememet 1 millióval, akkor körberöhögném őket.

Jogod lenne a felháborodásom ?" - egyáltalán nem lenne jogos, semmi közöd a más pénzéhez, semmi jogod a más zsebében turkáláshoz. Neked abból pontosan 0 Ft jár, az ennél többet megköszönheted vagy visszautasíthatod, de a felháborodásra semmi alapod.

Egyébként a #10-es válasszal értek egyet szó szerint.

2017. nov. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
87%

"Aggyá mán pénct neked ugyis sok va!"

Tipikus, sutyerák, taj, tirpák hozzá állás.

2017. nov. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
33%

Semennyit, de mentségemre legyen mondva, hogy magamnak sem tartanék semmit. Bevásárolnék kórházi felszereléseket, és adományoznék orrvérzésig. AZ ilyen könnyen jött pénz elsorvaszt és tönkretesz, nem véletlenül nincs a leggazdagabbak listáján egy ex-lottónyertes sem. Aki csóró és ilyen szempontból "hülye", az nem fog tudni befektetni és normálisan költeni... Érdekes lenne pontos utánkövetést megnézni, hogy hányan tudnak az anyagi körülményeiken ténylegesen javítani egy lottónyereménnyel. Meggyőződésem, hogy a legtöbben nem.


Pont ezért nem is lottózom egyáltalán.

2017. nov. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
63%
10-10 milkát adnék. többiből vennék pár ingatlant bérbeadni, kb 30%ából állampapìrt vennék. a maradékot valami nagyobb nyereségű dologgal próbálnám gyarapítani.
2017. nov. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
54%
Annyit, amennyi 1 szelveny feladasahoz szukseges ...
2017. nov. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%

Vennék nekik egy lakást (vagy házat, mit akar) meg ha kell, autot és ennyi, meg ha szeretne egy szakmát, amire régen vágyott (nekem pl. cukrászat), kifizetném neki.

Ez már BŐVEN több, mint amit sokan kapnak, de te pl egy fillért nem kapnál, dolgozz csak ;)

2017. nov. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%

Én feltételekhez kötve lekötném a pénzt a nevére.

Pl. Tanul, esetleg diák hitele van. Akkor a pénzt csak igazoltan a diák hitel visszafizetésére, tanulmányai befejezésére fordíthatná.


Ugyanígy lenne kizárólag lakásvásárlásra egy lekötött összeg.


De utána magának kellene boldogulni tovább. Én csak a kezdőlökést adnám meg neki. Ha valakinek nincs lakáshitele vagy diák hitele a mai világban az már önmagában egy hatalmas előny.


Autó vásárlást stb. neki kell megoldani.

És még arra sem adnék pénzt, hogy gyereket vállaljon. Ne azért csináljon gyereket hogy pénzt kapjon.

Viszont ha születne gyereke a későbbiekben akkor az unokám nevére kötnék le pénzt. Iskola, lakás célra.


Az az ember, aki hirtelen megkap mindent és nem tudja milyen az, ha megkell dolgozni valamiért, nem tanulja meg becsülni azt, amilye van.

Ráadásul a legrosszabb fajta az, amikor valaki elvárja a segítséget egy családtagtól csak azért, mert jó módban él.

2017. nov. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
81%
Ha ennyire értékel 1 milliót, mint te, akkor semmit.
2017. nov. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!