Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a 15 éves...

Ti elengednétek a 15 éves lányotokat Németországba?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy van egy cserediák program, egy hétig lenne itt egy Német lány, 6-10 napra mennének a magyarok. Ebből csak az útiköltséget kell fizetni, ami 45-50 ezer forint. De a lányotok Dortmund fan, és régóta szeretne kimenni egy meccsre, és a hely, ahova mennének, Dortmundtól egy órára lenne. Csak épp egy jegy 20-30000 forint. Plusz költőpénzt is kellene adni, mert egy idegen országban... Ráadásul németet idén kezdett tanulni, az angol pedig annyira nem megy neki, ezt is figyelembe kell venni. Tehát alaphangon 100000 forint, és akkor ebben nincs benne a német lány ellátása, különböző programok (amiket nem az iskola szervez), és egyéb dolgok. Szóval?
2017. nov. 30. 15:50
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem anyád lehetnék a korom alapján, én is voltam cserediák, 17 évesen, de német tagozatos osztályba jártunk, szóval nem volt gond a nyelvvel. Mindenhova vagy szervezetten, vagy csoportosan, vagy a német párunkkal együtt mentünk/mehettünk, egyedül nem mentünk, és eszünkbe sem jutott. Mikor itt voltak a németek, ugyanez.

AS Roma szurkoló vagyok, voltam kint meccsen felnőttként és magyar bajnokikon is voltam, szóval tapasztalatból mondom, meccsre a tizenöt éves gyerekemet, pláne lányomat, főleg külföldre, egyedül SOHA nem engedném el.

A másik, azt írod, ilyen alkalom nem lesz több. Életem, tizenöt éves vagy: leszel te még húsz, huszonöt és harminc is, és önálló, felnőtt emberként oda utazol, ahova szeretnél. Hidd el, hogyha nem jön össze, később is kimehetsz majd, egyedül, szülői engedély nélkül is. De még az is lehet, hogy majd a szüleid megoldják egyszer, ahogy írod. Az hogy a fogadó család meglepne-e ezzel, az majd kiderül. De cserediáknak nem egy meccs miatt érdemes menni, de tudom hogy mit jelent egy szurkolónak élőben látnia a csapatát. Cserediáknak lenni viszont buli.

2017. dec. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. dec. 3. 09:15
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Elengednelek a csere programra, de a meccs mar nem ferne bele.
2017. dec. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Végül mi lett?
2022. jan. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!