Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a 15 éves...

Ti elengednétek a 15 éves lányotokat Németországba?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy van egy cserediák program, egy hétig lenne itt egy Német lány, 6-10 napra mennének a magyarok. Ebből csak az útiköltséget kell fizetni, ami 45-50 ezer forint. De a lányotok Dortmund fan, és régóta szeretne kimenni egy meccsre, és a hely, ahova mennének, Dortmundtól egy órára lenne. Csak épp egy jegy 20-30000 forint. Plusz költőpénzt is kellene adni, mert egy idegen országban... Ráadásul németet idén kezdett tanulni, az angol pedig annyira nem megy neki, ezt is figyelembe kell venni. Tehát alaphangon 100000 forint, és akkor ebben nincs benne a német lány ellátása, különböző programok (amiket nem az iskola szervez), és egyéb dolgok. Szóval?
2017. nov. 30. 15:50
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
De sajnos ez olyan, hogy vagy idén, vagy soha, esetleg valami iskolán kívüli programban, ha már végeztél
2017. nov. 30. 17:27
 22/34 anonim ***** válasza:
64%

"Ti elengednétek a 15 éves lányotokat Németországba?"


Én speciel tojok a meccsre és csak a konkrét kérdésedre válaszolok:


Nem, nem engedném el egyedül a 15 éves, semmilyen idegennyelvet nem beszélő lányomat Németországba.

Sem cserediákként, sem sehogy.

2017. nov. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
69%
Én sem engedném el a gyerekem, hogy nem beszéli a németet. MÉg ha az angol frankón menne, akkor is biztos, hogy a németek is beszélnek angoul? Mármint a boltban, postán, ruhásboltban, stb. ezt-azt? Kár, hogy tavaly nem hallottál, hogy van ilyen program, 1 év alatt sokat lehet fejlődni. Ok, hogy most úgy gondolod, hogy nem lesz ilyen lehetőség, messze van még a középiskola vége, a kormány tolja a cseretanulást, hátha összejön. Tanuld a németet, angolt, károdra nem fog válni. Ha nem most, akkor majd sikerül normálisabb körülmények között meccsezni.
2017. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Nem, ez az iskolánkban mindig a kilencedikes évfolyamoknak van, sem alsóbb, sem felsőbbévesek nem vehetnek benne részt, tehát ez az egyetlen ilyen lehetőség. Februárban jönnek ők, mikor itt vannak, esetleg a család tud segíteni a nyelvben, októberre meg összeszedem magam
2017. nov. 30. 18:57
 25/34 anonim ***** válasza:
36%

Reflexből rávágtam volna, hogy nem, semmi esély rá. Aztán eszembe jutott, hogy én 13 évesen mentem egy hasonló programmal Londonba. Ebből kiindulva nyilván elgondolkodnék a kérdésen, ám a válasz teljes mértékben annak függvénye, hogy a gyerekben mennyire lehet megbízni, mennyire tud vigyázni magára, kikkel utazik, és milyen tanárok kísérik. A képességeihez mérten elvárnék egy féléves tanulmányi átlagot, csak akkor mehetne, ha azt teljesíti, különben sosem tanulja meg, hogy az ilyesmik nem pottyannak csak úgy az ember ölébe, neki is tennie kell érte.

Az, hogy a meccsre kijutsz-e, a családon múlik, akiknél leszel.

2017. nov. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
29%

#25


Hány éve voltál 13 éves?

Ha akár csak 10 éve, azóta egy "hangyányit" változott a világ! ... és nem előnyére

2017. nov. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
68%
Én nem, leginkább a nyelvtudás hiánya miatt. Ha ez minden vágya, inkább kivinném én, egy hosszú hétvégés kiruccanás alkalmával.
2017. nov. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk általános iskolában voltak ilyen programok, szintén nyelvtanulás céljából. 6.-7.-8. osztályos diákok mehettek Németországba egy hétre, egy német családnál laktak és a gyerekkel együtt járt suliba, edzésre stb., de külön programokat is szerveztek. Valamint voltak közös, csoportos programok is, leginkább kirándulások. Majd a nyáron egy hétig a magyaroknak is vendégül kellett látniuk a magyar gyerekeket. Tőlünk is rengetegen mentek és ez még a mai napig is nagyon népszerű, szerintem is tök jó, nagyon nagy élmény. Itt fiatalabbakról van szó, akik szintén nem beszélnek használható szinten egy idegen nyelvet sem....Most egy 15 éves lányt, aki már középiskolás és tanulja is a nyelvet szerintem simán el lehetne engedni. Nem egyedül fog mászkerálni, nem egyedül kell boldogulnia, hanem ez egy megszervezett, biztonságos program, ami többek között a nyelvgyakorlásra is jó. Még a nyelvre sem feltétlenül van szükség az ilyen programokon, pont elég, ha tud makogni egy kicsit, a többit majd elmutogatja és a német család pont azért van, hogy segítsen...nem fogják szélnek ereszteni...ráadásul, ha többen is mennek magyarok, akkor egymásnak is ott lesznek és tudnak segíteni stb. Szerintem szuper, hatalmas élmény és hiba kihagyni egy ilyen lehetőséget. Ugyanakkor az igaz, hogy nem biztos, hogy el tudsz majd menni a meccsre, de egyébkén utána lehet érdeklődni vagy finoman, nem követelőzve rákérdezni a majdani fogadó családnál.
2017. dec. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk a cserediák program az nem egy időben volt. Tehát először jött a német lány, aki itt volt 8 napig. Ilyenkor én és a családom kísértük őt mindenféle programra, amit érdekesnek találtunk, de meccsre nem vittük volna el. Amúgy is nincs egyedül mászkálás. A diákunkat a sarki boltig se hagyhattuk egyedül menni. (ugyanez volt fordítva is). Kapott otthonról költőpénzt de a legtöbb helyre mi fizettük a belépőjét, közlekedését, Ő ajándékokat vett a pénzéből.


A másik az, hogy csak olyan fogadhatott cserediákot, aki egy nyelvi szintfelmérőn megfelelt, és nem csak google fordítón keresztül volt képes kommunikálni. (Hisz a fogadott diák is jobban érzi magát, ha vankivel és van miről társalognia).


Fordítva ez úgy nézett ki, hogy amikor én mentem a német leányzóhoz, akkor ő is mindig velem volt, vittek mindenfele, kaptam tőlük ajándékot is, és szintén fizettek kb mindent.

Amúgy jah úgy egy 150 ezerrel simán lehet számolni költségként.


Ha netán mégis sikerül kijutni, ha meccsre nem is visznek el, de lehet a stadionba elvisznek, illetve akár egy mezzel is megajándékozhatnak, de egy meccs azért tényleg baromi komoly kiadás, főleg ha nem football larjongók, vagy a másik diák nem érdeklődik iránta.


Amúgy a nyelv komoly akadály lehet, mert tényleg akkor élmény egymással tölteni egy hete, ha tudtok kommunikálni és nem csak tőmondatokban tudtok beszélni.

2017. dec. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
68%

En is 15 evesen voltam eloszor.

Aztan 16

Aztan 17

Ebbol elek!!

Engedd el

2017. dec. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!