Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted támogassam a lányom,...

Szerinted támogassam a lányom, vagy próbáljam lebeszélni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem és azt szeretném ha boldog lenne az életben.

Amit tudni kell róla,hogy 7 éve szertorna mániás. Egy budapesti csapatnál van leigazova,és több országos versenyen is szép helyezést értek el. Az elmúlt hat évben minden szülinapra,karácsonyra,névnapra stb... tornás cuccokat kapott. Hetente 5× van edzése és szívesen csinálja. Egyszer csak ugy dontott abbahagyja de egy honap mulva mar sirt hogy mekkora hulyeseget csinalt es nincs semmi a mi erdekelne ezert visszament. Kb 38 napot birt ki.Többször volt Svájcban edzőtáborban mivel az első edzőpárja kiköltözött. Nyolcadikos kora óta heti kétszer a mi városunkban segít edzést tartani, mostmár hogy nagyobb van hogy egyedul kapja meg a gyerekeket. A gyerekek nagyon szeretik.Lassan itt van az idő hogy eldöntse mit fog felnőtt korában csinálni.

Jelenlegi terve: elmegy a Testnevelési Főiskolára és kimegy Svájcba edzésre. Na mlst ezzel nincs baj mert jol sportol beszel nemetul viszonylag jo tanuló,így a bekereüléssel nem lenne gond.Én a szakmával nem vagyok teljesen megelégedve. Én megértem higy már tapasztalt ,ugyes es ez foglalkoztatja de egy edzo idobeosztasa az eleg erdekes mivel volt hogy mi is este 9kor vegeztunk edzesen. Meg hat azt mondtak az edzok hogy a fizetes az nagyon jo kint de nekem a munkaidovel van bajom.

Tanacsoltam neki hogy szerintem valami normalis szakmat tanuljon pl óvónő. Azt mondta az is jo persze de őt a sport érdekli.

Próbáljunk nézni valami mást vagy támogassan hogy edző legyen?

Köszönöm a válaszokat

( Ja és azt nem szeretné higy óvónő es munka utan edzst tart. Azt mondja ha valamit csinal akkor azt rendesen szivvel lelekkel kell es nem munka utan 3 orat.)



2017. dec. 4. 18:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, támogatnám. Azt hittem, valami brutális, irracionális tervekkel állt elő, de ez teljesen rendben van.

Miért baj az, ha 9-kor végez edzést? SOkan éjfél előtt nem is tudnak elaludni.

Ezt szeretné csinálni, előzménye, tapasztalata is van, és jobban is keres, mint egy óvónő.

2017. dec. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
És gyereket tud majd mellé vállalni? Köszönöm az eddigi válaszokat
2017. dec. 4. 20:58
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Az első mondatodban leírtad a lényeget: "Nagyon szeretem és azt szeretném ha boldog lenne az életben." A lányodnak van egy álma, imádja a sportot, jó is benne és konkrét elképzelései is vannak, amiket ha megvalósít, akkor valószínűleg nagyon boldog lesz. Szülőként a legjobb dolog, amit tehetsz az az, hogy támogatod őt a céljai elérésében. Nem a te dolgod, hogy eldöntsd, hogy mit tanuljon, hogy mi lenne számára a legtesthezállóbb, hogy mi lenne számára a legjobb stb., hanem ez egyedül az ő dolga. Neked lehetnek meglátásaid, lehet vélenyed és lehet ezekről a dolgokról beszélgetni stb., de attól ez még az ő döntése, ezt tiszteletben kell tartani és nem kényszerítheted rá az akaratodat. Hagyd, hogy eldöntse saját maga, ne traktáld őt folyton más szakmákkal, hanem inkább támogasd őt, hogy sikerüljön megvalósítania a terveit.


Egyébként pedig az anyukám óvónő, mindjárt 9 óra és bár itthon, de még mindig dolgozik és még fog is... Ez sem abból áll, hogy bemegy reggel, majd délután hazajön és akkor le van tudva a munka...Itt is vannak műszakok, de az is előfordul, hogy egész nap (reggel 6-tól 5-ig) ben van az óvodában. Rengeteg adminisztráció van, amit sajnos nem mindig sikerül elintézni az alvásidőben mert mindig van egy problémás gyerek (pl. több sajátos nevelési igényű, down-kóros, szellemi fogyatékos és autista kisgyerek is fordult már meg a csoportjában), akivel folyamatosan foglalkozni kell és még ott van a minősítési rendszer is. Rengeteg továbbképzésre kell járni, nagyon sok szülői értekezlet és fogadóóra és különböző megbeszélések vannak. Valamint mire hazaér, addigra nagyon fáradt és kimerült, hiszen nem egy könnyű dolog egyszerre 20 gyerekkel foglalkozni, mert foglalkozni kell a gyerekekkel, hiszen az óvoda nem gyerekmegőrző és nem abból áll a napjuk, hogy játszanak és kávézgatnak. Ráadásul a fizetésük nincsen arányban a munkájukkal.

2017. dec. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Óvónő? Dolgozzon kb. éhbérért és idegeskedjen nap mint nap (mivel óvodák állami intézmények és hát ismerjük a mai oktatás merre halad, mi minden agybajt találnak ki odafent..).

Így akarsz jót a lányodnak?

2017. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tudna gyereket vállalni?
2017. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Mert ha delutan is dolgozok ki fog a gyerekre figyelni
2017. dec. 4. 21:54
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel a bolti eladó, az orvos, a rendőr, a biztosítási ügynök, a tanár vagy a birkanyíró se vállalhatna ;-) Ne aggódj, nem eszik olyan forrón a kását.
2017. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Talán a férje, anyós, após, ha a keresztszülővel egy utcában lakik, akkor ő(k). Másnak is sikerült megoldania a gyereknevelést, ha akarja, akkor menni fog. Most aggódsz a gyereknevelésen, amikor még - szerintem - a kanyarban sincs?
2017. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Lebeszélni? Komolyan...

Ha szereted,akkor elfogadod a döntését.

Hisz csinálja azt amit szeret.

2017. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod előre megjósolni a gyereked időbeosztását. Ha óvónő lesz, és nem kap munkát, mi lesz? Elmegy a postára dolgozni, ahol este 8-ig ott kell ülni. Húha. Most mi lesz?

De mi lesz, ha a férje beosztása pont ugyanaz lesz, mint a lányodé, és senki sem tudja hozni-vinni a gyerekeket...

Hát legjobb, ha munkanélküli lesz! Akkor mindig lesz ideje mindenre!

2017. dec. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!