Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted támogassam a lányom,...

Szerinted támogassam a lányom, vagy próbáljam lebeszélni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem és azt szeretném ha boldog lenne az életben.

Amit tudni kell róla,hogy 7 éve szertorna mániás. Egy budapesti csapatnál van leigazova,és több országos versenyen is szép helyezést értek el. Az elmúlt hat évben minden szülinapra,karácsonyra,névnapra stb... tornás cuccokat kapott. Hetente 5× van edzése és szívesen csinálja. Egyszer csak ugy dontott abbahagyja de egy honap mulva mar sirt hogy mekkora hulyeseget csinalt es nincs semmi a mi erdekelne ezert visszament. Kb 38 napot birt ki.Többször volt Svájcban edzőtáborban mivel az első edzőpárja kiköltözött. Nyolcadikos kora óta heti kétszer a mi városunkban segít edzést tartani, mostmár hogy nagyobb van hogy egyedul kapja meg a gyerekeket. A gyerekek nagyon szeretik.Lassan itt van az idő hogy eldöntse mit fog felnőtt korában csinálni.

Jelenlegi terve: elmegy a Testnevelési Főiskolára és kimegy Svájcba edzésre. Na mlst ezzel nincs baj mert jol sportol beszel nemetul viszonylag jo tanuló,így a bekereüléssel nem lenne gond.Én a szakmával nem vagyok teljesen megelégedve. Én megértem higy már tapasztalt ,ugyes es ez foglalkoztatja de egy edzo idobeosztasa az eleg erdekes mivel volt hogy mi is este 9kor vegeztunk edzesen. Meg hat azt mondtak az edzok hogy a fizetes az nagyon jo kint de nekem a munkaidovel van bajom.

Tanacsoltam neki hogy szerintem valami normalis szakmat tanuljon pl óvónő. Azt mondta az is jo persze de őt a sport érdekli.

Próbáljunk nézni valami mást vagy támogassan hogy edző legyen?

Köszönöm a válaszokat

( Ja és azt nem szeretné higy óvónő es munka utan edzst tart. Azt mondja ha valamit csinal akkor azt rendesen szivvel lelekkel kell es nem munka utan 3 orat.)



2017. dec. 4. 18:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Még főiskolára se ment, de te már az unokáidat tervezed??
2017. dec. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

"És gyereket tud majd mellé vállalni? "


A gyereknek apja is van. Majd megoldják. Másoknak 3 műszak mellett is sikerül.

2017. dec. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Azt értem, hogy félted, de óvónő? Annál kevés szarabb, idegtépőbb munkát lehet választani ennyire kevés pénzért. Amúgy sokaknak nem olyan az időbeosztása, hogy 8-5-ig dolgoznak (és még akkor is csúnyán néznek rád, hogy fél hatkos esel be a gyerekért, ők meg akkor zárnak). Az óvódák remek nyitvatartásának köszönhetően amúgy jóformán nincs olyan 8 órás állás, ami mellett minden nap tudnád hozni meg vinnis is a gyereket. Egyszerűen szívás a rendszer ilyen szempontból, tanuljon amit akar és ne stresszeld ilyen marhaságokkal előre.
2017. dec. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd hagy legyen edző ,ha ezt szeretné csinálni .
2017. dec. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus. Szerintem vegyél egy nagy levegőt és álljál le ezzel.

A gyerekednek a kortársaival ellentétben már most konkrét terve van, tudja mi érdekli, tudja hova kell mennie tanulnia.

Miért szólsz bele?

Attól mert a gyereked, még nem a tulajdonod,el kell fogadni, hogy ő dönt a saját jövőjéről, nem te.

Nagyon sok olyan esetet láttam már, ahol a gyerek a szülő álmát követte. Nagy részben el sem végezte azt a sulit a gyerek, amit a szülő választott. Ha el is végezte, nem akart benne dolgozni.

Ha szerinted az óvónő szép szakma, akkor végezd el és dolgozz benne.

Ne akard már kötelezni rá a lányod.

Hagyd , hogy a saját útját járja.

Ha esetleg csalódik és nem fogja szeretni ezt a pályát, amit ő választ, akkor majd keres mást.

Az, hogy mi lesz a jövőben , hogy tud esetleg gyereket vállalni meg ilyenek, arról kár előre terveket szőni. Az is lehet, hogy nem akar gyereket. Vagy csak majd 30-35 felett. Nem tudni mit hoz a jövő, ne próbálj mindent jobban tudni nála.

Mondom, ha hibázik és nem jön be neki ez az edzős dolog, akkor feláll, leporolja magát és kitanul majd mást, pályát vált.

Btw az én szüleim is meg akarták mondani mi legyek. Nem illett hozzám az a szakma és nagyon keveset lehet vele itthon keresni. Külföldön meg el sem fogadnák, semmit nem érnék vele.

Úgyhogy a saját elképzelésemet követtem. Nem mondom, hogy könnyű, de én döntöttem így.Ha a szüleim vágyát követtem volna sem lettem volna boldogabb..Sőt.. Egy napot nem dolgoznék abban mai fejjel sem, amit ők szántak nekem.

2017. dec. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ha délután is dolgozik, ki fog a gyerekre figyelni"

Kérdező, Te aztán a problémamegoldás bajnoka vagy! Általában egy gyerekhez két ember kell. Talán még emlékszel rá... képzeld el, az apa is ugyanúgy foglalkozhat a gyerekkel. Akkor is, ha esetleg idő közben szakítanak/elválnak. A gyerekeknek szerencsés esetben van 4 nagyszülője. Az is előfordulhat, hogy a családnak vannak barátai, akik szívesen segítenek. Ha minden kötél szakad, léteznek bébiszitterek. A mi edzőink hozták magukkal edzésre a gyerekeit. Általában nem egyedül dolgoznak az edzők, hanem legalább párban. Az egyik elszalad a gyerekèrt, addig a másik tartja a frontot a teremben. Egyébként meg egyáltalán nem biztos, hogy a lányod akar majd gyereket.

2017. dec. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm, a legtöbb ember dolgozik délután is. Inkább elküldenéd egy kib... szarul fizető melóba, csak hogyha esetleg lesz gyereke, akkor annak a seggében tudjon lenni egész végig.

A gyereket is magával tudja vinni a munkahelyére, meg gondolom, apja is lesz a gyereknek, nem szűznemzéssel születik. Meg nagyszülők...


Én inkább edzőnek mennék a lány helyében. Még ha gyógytornász lenne a másik opció, oké. Na de óvónő... éhbér, megbecsületlenség, katasztrofális viszonyok.

2017. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg orvosnak szántak a szüleim mert úgyis olyan kis okos vagyok. Az nem volt baj hogy ájulok a vér gondolatától is :D

Én meg egyenruhás akartam lenni, nem támogatták sőt tiltották. Eljöttem nemzetközi tanulmányok szakra, és lám előbb lesz egyenruhám mint diplomám :D 20 vagyok, még 5-6 évig bírni fogom a pörgést, hamarabb úgyse szeretnék gyereket. Valószínűleg maradok otthon 1-2 évet, aztán bölcsi ovi stb. Apja is lesz a gyereknek, majd besegít. Vagy ha minden kötél szakad elhozza a gyereket és beülteti amíg edz. Néz mesét a kicsi, vagy játszik vagy ad absurdum be is kapcsolódik. Tudod te hogy az esti órákra hány egyedülálló tanár ülteti be egyetemen a gyereket? Senkit nem zavarnak, max nem figyel olyankor senki, mert nekünk is jobban esik jog helyett egy kicsit szórakoztatni. De és akkor mi lesz ha nem is akar soha saját gyereket? Vagy olyan férfival tálalja meg a boldogságot akinek már van egy, és ez elég lesz neki? Szeretetben neveltél egy talpraesett kiscsajt, ne félj, nem téved olyan útra ami nem neki való. :)

2017. dec. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű dolog, hogy már most az unokákat tervezed.... Más us megoldja, van apa is, van nagymama ha kell....Ne a majdani családjának beáldozva a jövöjét kelljen továbbtanulnia. Ha a lányod akar majd gyereket meg fogja oldani, szerintem már most van annyira céltudatos. De abban is biztos vagyok, hogy most még a gyerek gondolata sem merül fel benne....Hagyd, hogy megpróbálja a saját vágyait, és ha idejét látja, majd ő eldönti, hogyan tovább
2017. dec. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket??? Huuuhaaa. Szerintem inkabb most ezt a "gyereket" tamogasd es ne az unokan kattogj. Lehet nem is akar majd gyereket. Az en kornyezetem is igy gondolkodott velem kapcsolatban. Sikerult elvegeztetniuk velem egy szakmat es most 24evesen kezdtem el azt tanulni,ami tenyleg erdekel. Tuti,hogy a gyerek nem johet hiaba vagyok ferjnel,mert meg a tizeneves vagyaimat kezdem el teljesiteni,amiben a kedves draga szuleim nem engedtek kibontakoztatni. Alig vartam,hogy elkoltozhessek es ne mondjak meg mire vagyjak... iranyitsak a sajat eletuket,ezekkel a manipulativ beleszolos hulyesegekkel elszartak a tizeneves koromat. Mar reg befejeztem.volna a sulit es a szakmamban dolgozhatnek es nem kellene ujra egyetemre felvetelizzek... tizenevesen en is kulfoldon akartam tanulni,de nem enedtek. Most a ferjemet es a csaladomat is itthon fogom hagyni es kimegyek varhatoan,mert erre vagytam es potolni fogom. A gyerek meg majd jon,ha idejeben beerte a jovobeli elkepzeleseimet,amiket a szuleim nem tamogattak.
2017. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!