Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves koromig mondhatják...

Hány éves koromig mondhatják meg a szüleim, hogy mit tehetek és mit nem?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és a szüleim nem engedik, hogy találkozzak a barátommal. Mindig is szabályoztak mindent, hogy kivel, órát, hol, stb. lehetek. De most először tiltottak el valakitől. És azért tették, mert nem bíznak bennem és úgy gondolják, hogy meggondolatlan dolgokat tennék. De nem tudjuk ezeket megbeszélni, mert nem hajlandóak rá. Én se bízom bennük, ők se bíznak bennem. Ez már nagyon régen kialakult.

2017. dec. 14. 17:35
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező, ne hallgass a 67%-osra, el akarja hitetni minden gyerekkel hogy ők mindent megtehetnek, de a felelősséget nem vállalja ha az ő nézetei szerint cselekedsz és megromlik a kapcsolatod a szüleiddel, ne adj isten emiatt kidobnak amint tehetik. Mindig ezt csinálja, név és arc nélkül könnyű felbujtani, nincs semmi következménye rá nézve. Szemtől szembe nem ezt mondaná:-D
2017. dec. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
29%

"Én egyáltalán nem szeretném elveszíteni a szüzességemet 18 éves koromig."


Elméletben én sem!:)

2017. dec. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
43%

"És a tanulás is jó megy, mindenből négyes-ötös vagyok."


Nem értem, miért érvel ezzel minden gyerek. Nem az iskolai teljesítményedtől függ, hogy mihez és mennyire vagy érett. Attól még, hogy a hétévesem betéve tudja a szorzótáblát, nem fogom egyedül elengedni a szomszéd városba. Ugyanígy attól, hogy egy 15 évesnek négyesei és ötösei vannak, nem fog oda menni, ahova akar. Mellesleg az, hogy nem bíznak benned, nyilván okkal alakult így. Az ezzel kapcsolatos részleteket érdekes módon valamiért sose osztják meg az ilyen kérdéseket feltevő gyerekek, mindig csak az megy, hogy én milyen jó gyerek meg jó tanuló meg érett személyiség vagyok, mégse engednek sehova a gonosz szüleim.

2017. dec. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
31%
15 évesen akkor sem egy pasi mellett a helyed! Barátnők? Társasági élet? Ami a korosztályodnak megfelel?
2017. dec. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
69%

nehogymár 15 évesen korai legyen a fiúzás.

am ja min 18-ig beleszólhatnak.

2017. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
60%
#17, azt csinálsz, amit akarsz, de ettől még egy kamasz dolga, korosztályi jellemzője a lázadás, és a határai tágítgatása, ha tetszik neked, ha nem.
2017. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
27%

#19

Hány nickel vagy itt te szerencsétlen?

2017. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
38%
a 12 évesek dugnak , neki meg korai 15 évesen hogy barátja legyen pff
2017. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Nincs semmi oka annak, hogy nem bíznak bennem. Soha nem tettem semmi rosszat. Azért írtam, hogy jól tanulok, mert valaki azzal érvelt, hogy a tanulás a dolgom. És igen, az a dolgom, és teszem is azt.

És nem akarok persze olyan hatalmas szabadságot. Nem akarok még buliba menni, nem akarok inni, nem akarok cigizni, nem akarok szexelni. Egyszerűen csak azzal a személlyel szeretnék lenni, akivel, de ezt nem engedik. Pedig ismerik a fiút, tudják, hogy teljesen normális és megbízható. Semmi kifogásuk sincs ellene.

2017. dec. 14. 19:23
 20/43 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem is addig, amíg ők tartanak el. Mert ha pl főiskolás vagy de ottjhon laksz, ők fizetnek mindent neked, akkor is ők tartanak el, az ő házukban, akkor joguk van megmondani mindent.

Tudom hogy nehéz lesz, mert most kamasz van, de sajnos ez van.. :)

Nehéz a felnőtté válás!

24N

2017. dec. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!