Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves koromig mondhatják...

Hány éves koromig mondhatják meg a szüleim, hogy mit tehetek és mit nem?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és a szüleim nem engedik, hogy találkozzak a barátommal. Mindig is szabályoztak mindent, hogy kivel, órát, hol, stb. lehetek. De most először tiltottak el valakitől. És azért tették, mert nem bíznak bennem és úgy gondolják, hogy meggondolatlan dolgokat tennék. De nem tudjuk ezeket megbeszélni, mert nem hajlandóak rá. Én se bízom bennük, ők se bíznak bennem. Ez már nagyon régen kialakult.

2017. dec. 14. 17:35
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
40%

Beszélgess velük! Lehetőség szerint indulat nélkül!

Nyugodtan mondd el, hogy te mit szeretnél, mit vársz ettől a "kapcsolattól". Kézen fogva sétálni, szerelmeslevelet kapni, megtudni milyen az első csók, stb. De nem akarsz szexelni, félsz, nem vagy érett hozzá, stb.

Kérdezz rá, hogy ebben ők mi rosszat látnak? Mitől féltenek? Beszélj anyuddal arról is, hogy miért féltik a szextől az anyák a lányukat?

Kérdezz rá, ők mikor voltak először szerelmesek? Titokban? Vagy jártak is? Milyen volt?

Minél jobban megismeritek egymás gondolatait a kamaszszerelemről, annál könnyebb közelíteni az álláspontokat.

Egy pár beszélgetés után finoman kérdezz rá, hogy ha áthívod hozzátok, hogy ők is megismerjék, akkor mi van?

Ha látják, hogy ez egy ártatlan, "tiszta" szerelem, nem a szexről szól, akkor könnyebben engednek.

2017. dec. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
33%

Persze, hogy van megoldás. De mivel látom, hogy azokat a tanácsokat értéktelennek nyilvánítottad, amik békés megbeszélésre irányultak, ezért én a másik lehetőséget írom: csinálj valami balhét, hogy évekre bedugjanak a javítóba és akkor ott nem kell a szüleidnek már engedelmeskedni.


Vagy jelentsd fel őket, hogy súlyosan bántalmaznak és ki fognak emelni a családból egy gyerekotthonba. Na ott sem fognak már neked parancsolgatni.

2017. dec. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
41%
#22, nem csak a kérdező pontoz (pl. én is lehúztam az összes "amíg az ééén kenyerem eszed" típusú választ, mert egyszerűen nem igaz, nincs semmi törvényi alapja), másfelől de, lázadni mindig ésszel kell természetesen, kompromisszumra törekedve, és nem fejjel a falnak. Tudomásul kell venni, hogy akár a társadalomban, akár a családban az embernek akkor lesznek jogai, ha kiáll magáért, a saját céljaiért... senki más nem fog helyette.
2017. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
55%
18 eves korodig beleszolhatnak az eletedbe, hiszen addig fiatalkoru vagy es valojaban a nagykorusagodig (jogilag is) a szuleid felelnek erted.
2017. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
69%
Így van, csak ugye a határ, a beleszólás gyakorisága és mélysége az ami a nem mindegy. Mindamellett a lehető legócskább nevelést követi az a szülő, amelyik a gyerekétől feltétlen engedelmességet vár, ugyanis a gyerek nem tanul meg - biztonságos, családi környezetben - kiállni magáért, és belőle válik az ügyeletes looser, "lábtörlő", mindenki csicskája, pszichológusok jövedelemforrása.
2017. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
5%

18 éves korodik mondhatják meg a szüleid.


Azt elfelejtetted leírni, hány éves a barátod és milyen.

Lehet, hogy itt van a titok nyitja.


Miért nem bíznak benned? Csak van valami oka.

2017. dec. 15. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
18%

Jol tanulsz persze mert szüleid nem engedték hogy fiuz edig ,most is inkább tanulj amugy itt a szünet mindjárt akkor tudsz fiuzni ,de beszéld meg szüleidel és igen is tanulás az első mert vagy most vagy 8. osztályos amikor számitanak a jegyek vagy gimnazista 9. Vagy az meg nem olyan könnyü.fiuzni rá érsz szünetekben ,de tanulás legyen az első.fiuzni bármikor fiuzhat az ember de jó munkához jó fizetéshez most kell tanulni .

Az meg hogy nem biznak bened annak oka van ,nem is kevés,illetve ha tiltanak a fiutol annak is van oka.

2017. dec. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
16%
18 éves korodig utána ha nem tanulsz bajba kerülsz stb jogilag te felelöséged ,te dolgod onnantol fiukázhatsz napestig de még 3 évig jobb ha tanulsz ,és szünetekben meg hétvégén fiukázol ,te érdekedben .
2017. dec. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
56%
Fiúkázol? Pff 28-as!
2017. dec. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
43%

Hát nem tudom... azért ne már a gyerek szabja meg, hogy mi az ami "jár" neki 15 évesen...

A szülők jól cselekszenrk és nem azért, mert az ő kenyerüket eszi. Egyszerűen én is ezt tenném, mert ennyi idősen még nem a fiúzáson kell kattogni. És igen, korai!

Hallottam olyat, ahol valaki már 14 évesen összeköltözött a barátnőjével, de az a hülye szülő, aki ezt hagyja.

Aztán 17-18 éves korukra már kiégnek, vagy csak túl vannak egy több éves tini párkapcsolaton. Ez normális dolog?- hát nem éppen.

2017. dec. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!