Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves koromig mondhatják...

Hány éves koromig mondhatják meg a szüleim, hogy mit tehetek és mit nem?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és a szüleim nem engedik, hogy találkozzak a barátommal. Mindig is szabályoztak mindent, hogy kivel, órát, hol, stb. lehetek. De most először tiltottak el valakitől. És azért tették, mert nem bíznak bennem és úgy gondolják, hogy meggondolatlan dolgokat tennék. De nem tudjuk ezeket megbeszélni, mert nem hajlandóak rá. Én se bízom bennük, ők se bíznak bennem. Ez már nagyon régen kialakult.

2017. dec. 14. 17:35
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
23%
Csak nem kell csodálkozni, ha a nagy "15 évesen azt csinálok, amit akarok" hisztinek az a vége, hogy teljesen megromlik a viszony a szülőkkel, és 18 évesen kivágják otthonról. Nem egy példát láttam már erre.
2017. dec. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
58%
a lány csak levegőt szeretne venni, nem halálra bulizná magát.. Bőven nm egy kategória.
2017. dec. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
85%
#31, ennél már csak az a gyakoribb, hogy az illető gyereknek elege lesz a korlátokból, és amint teheti, lép. Akárhova, akárkivel, csak ebből el.
2017. dec. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
29%

33#

Ja. Aztán jön vissza sírni a gyakorira, hogy a pasija veri, pénze nincs, a szülei látni se akarják. Ha nem akar csövezni az utcán, akkor most mit csináljon?!

Ez a "mindegy, hogy kihez, csak otthonról el" szinte mindig így végződik.


Mennyivel jobb is megmérgezni a szülő-gyerek viszonyt, mint beszélni egymással!


Ez az elmélet nagyon jól hangzik, hogy 15 évesen ideje elkezdeni leválni a szülőkről és kivívni az önállóságot. Csak gyakorlatilag addig nem lesz önálló, amíg tanul és anyagilag a szülőktől függ. Gondolom, a kérdező 18 évesen főiskolás/egyetemista akar lenni. Márpedig azt nem a pasija fogja finanszírozni, hanem a szülei!

Még jó tíz évig rájuk fog szorulni. Sőt esetleg utána is, amikor jó lenne majd valakire rábízni a gyereket, meg lenne aki elhozza oviból, amíg dolgozik.

Nem olyan egyszerű visszacsinálni, ha most elkezd úgy viselkedni, mint a veszett kutya. Az marha jól hangzik, hogy a gyereked akkor is szereted, ha rossz. De a való életben pont olyan emberi kapcsolat, mint az összes többi, és ha valaki elkezd ellened lázadni, mikor te csak jót akarsz, akkor ez a szeretet megtörik. És nem is áll helyre.


Persze, értem én, hogy 15 évesen szerelmes, és ez a normális. Meg az is normális, ha a pasival akar lenni.

De tini szerelmek jönnek, mennek. A szülőkkel a harag és a szeretet hiánya viszont megmarad, és AZ nem normális!


Persze ha azt írja valaki, hogy szakadjon le a szüleiről, legyen önálló, de ÚGY, hogy anyagilag független lesz, diákmunkázik, 18 évesen elköltözik és nem támogatást, akkor micsoda szemét.


A szülei nem a rabszolgái, akiknek kötelessége a fenekét is kitörölni, ha úgy óhajtja, miközben cserébe leköpik őket. Ez sose fog úgy működni, hogy csak az előnyei kellenek a nagy önállóságnak, de a hátrányai már nem.

2017. dec. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
70%
jól tanul , szóval simán lehet államis. Egyéb költségekre meg ott a diákmunka. Béna érv utolsó.
2017. dec. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
82%

#34, senki sem azt mondta, hogy menjen neki tankkal a szüleinek, arra hívtuk fel a Kérdező figyelmét, hogy az embernek a szabadságáért meg kell harcolni, és ez törvényszerűen konfliktusokkal jár, ezeknek a konfliktusoknak a felvállalása a kamaszkor normális része.

Az általad leírt "rémségek" pont arra jellemzőek, ahol nem történik meg ezen konfliktusok folyamatos lemeccselése, gyűlnek-gyűlnek, majd robban az egész...

Pont ott nincs esély efféle pusztító robbanásra, ahol ezek a dolgok folyamatban működnek, ahol 15 meg 16 meg 17 évesen szépen tágulnak a határok, időnként pár napos-hetes "haragszomrád"-ok árán.

2017. dec. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

# 27 9.-es vagyok


És csak hétvégenként találkoztam eddig a barátommal. Tanulás, házimunka, és minden ilyesmi után.

Nem, nincs oka annak, hogy nem bíznak bennem.

Ismerik a barátomat, nincs vele se bajuk, ő is megbízható, és egyébként 17 éves.

2017. dec. 15. 14:21
 38/43 anonim ***** válasza:
15%
Amíg nem leszel önálló.
2017. dec. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező (#37) semmi gond nincs azzal, hogy rendszeresen találkozni akarsz a barátoddal, 15 éves korban ez teljesen normális dolog. Egyszerűen hozzá kell szoktatni a szüleidet, hogy már nem kislány vagy... ezt a szülők egy része nehezen veszi tudomásul.
2017. dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom miért csinálják. Egy moziba beülés vagy egy Gyrosozás simán bele kéne férjen ennyi idősen.
2017. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!