Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek a gyereketeknek?

Megengednétek a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Minden évben 3 napot igazolhat a szülő.Ezt mi szinte sosem használtuk fel(csak felvételi előtt,hogy pihenjek egy kicsit).Szeretnék egy ilyen igazolást elhasználni.Leginkább holnap szeretnék otthon maradni.Rengeteg órám lesz és így is alig állok a lábamon(nemrég jöttem ki egy csúnya betegségből és még mindig nem vagyok 100%-os :D).Pénteken rövidített órák lesznek meg előadások,szóval nem is nagyon tanulnánk(és csak 3 órám lenne + az előadás az első 2 órában lenne).

Az előadást szeretném megnézni,mert az év eleji is nagyon jó volt,ezért nem szeretnék pénteken otthon maradni.


Ti megengednétek a gyereketeknek,hogy otthon maradjon ?

Tesóm pénteken fog otthon maradni,szóval gondoltam én is maradhatnék otthon egy napot,bár velem kicsit szigorúbbak(mert én vagyok a nagyobb...),szóval nem igazán tudom,hogy hogyan beszéljem meg ezt velük(kicsit szigorúak)


15L



2017. dec. 20. 16:11
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
29%

Nekem nem engedtek meg mikor iskolas voltam. Kb 1-2 napot hianyoztam 1 evben ha beteg voltam.

Tesom viszont felkelt reggel es mondta h nem tanult de dolgozatot irnak meg a lecke sincs kesz es anyam igazolt neki 1 napot. :/


Amugy en nem engednem meg lehet h vmi olyanrol maradsz le amit kesobb nehez bepotolni

2017. dec. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
82%

Én jó gyerek voltam, nem igazán lázadozta,segítettem,jól tanultam. De nem voltam "robot". Nagyon jó szüleim voltak. Mindig megengedték.


Az alapján amit leírtál megengedném :)

2017. dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
82%
Iskolásként mondom én lazán engedném utsó 2-3 napban semmit se csináltunk soha , mostani ofőnk meg mondta , hogy csütörtök , péntek nem kell be menyünk ő le igazolja ezt a két napot ( kemény 2-3 órára kellet volna be mennyünk ami nekünk vidékieknek nem mindig egyszerű tovább tart az ut kocsival mint amennyi ora meg lenne tartva azaz értelme nem lenne amiatt 60km-t utazni oda és 60-at vissza hogy bent legyek 2-3 órán amin csak ülünk a teremben
2017. dec. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
21%

Nem. Pont az utolsó napot (legalábbis amikor rendes tanítás van) kell igazán kibírni. A felnőttek sem vesznek ki minden hónap végén 1 nap szabadságot csak úgy. Pedig nekik nincs téli szünet, sem tavasz, semmilyen. Mégis bírják.

3 nap nem sok és bármikor adódhat úgy, hogy TÉNYLEG szükség van arra az igazolt napra. Ez most nem ilyen helyzet.

Ráadásul hülyén is venné ki magát, hogy nem megy be a gyerek, de utána nap az ünnepségre igen... tök egyértelmű lenne mindenkinek, hogy csak lógott. Én ezt nem szeretném.

Azt szeretném, hogy igenis legyen annyi akaraterő a gyerekemben, hogy ne akarjon lógni, csak mert "úgyis mindjárt szünet" meg fáradt... Szeretném, ha igenis összekapná magát és büszkén és kitartóan végigcsinálná az utolsó napot, nem pedig előadja nekem itthon a hattyú halálát.

2017. dec. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
11%

"Iskolásként mondom én lazán engedném utsó 2-3 napban semmit se csináltunk soha , mostani ofőnk meg mondta , hogy csütörtök , péntek nem kell be menyünk ő le igazolja ezt a két napot ( kemény 2-3 órára kellet volna be mennyünk ami nekünk vidékieknek nem mindig egyszerű tovább tart az ut kocsival mint amennyi ora meg lenne tartva azaz értelme nem lenne amiatt 60km-t utazni oda és 60-at vissza hogy bent legyek 2-3 órán amin csak ülünk a teremben"


Rajtad látszik is, hogy nem sűrűn jársz be az iskolába, csak ha éppen muszáj... "be menyünk"... Azért jó esetben a szülők nem szeretnék, hogy a gyerekük ilyen legyen. Már bocs.

2017. dec. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
92%
persze ez az évi 3 nap ezért van. Ha beteg igazolja doki, ha elutazunk, akkor kérvény az igazgatóhoz/of.
2017. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
89%

"A felnőttek sem vesznek ki minden hónap végén 1 nap szabadságot csak úgy."


ÉVENTE 3 napról van szó. Ne dramatizáld túl.


a 24 hozzászólásából nekem akaatlanul is az jön le, hogy irigy vagy arra a 3 napra :D Egy iskolás gyereket ne hasonlítsunk már egy dolgozó felnőtthöz

2017. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
98%
Igen, a felnotteknek nincs szunet, de van szabadsag. Egy gyerek meg gyerek, nem kis meretu felnott. Nem csak a kotelessegekrol szol az elet.
2017. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
96%

Persze, hogy megengedném. Így mondd el a szüleidnek is, biztos megértik. :)


Az én szüleim is megengedték világ életemben, tudták, hogy nem lógok folyton, évente egyszer-kétszer meg kifejezetten jólesett az az egy plusz nap pihi. Sosem fogom megérteni azokat, akik nem akarják engedni, ha rendes lesz a gyerekem, én is biztosan támogatom majd ebben. :) bár tény, én már nem ebben az országban tervezek családot alapítani, külföldön biztosan másképp van.

2017. dec. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
96%
Az én anyukám simán írt az ofőnek ha megkértem de persze nem volt rendszeres a dolog.
2017. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!