Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek a gyereketeknek?

Megengednétek a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Minden évben 3 napot igazolhat a szülő.Ezt mi szinte sosem használtuk fel(csak felvételi előtt,hogy pihenjek egy kicsit).Szeretnék egy ilyen igazolást elhasználni.Leginkább holnap szeretnék otthon maradni.Rengeteg órám lesz és így is alig állok a lábamon(nemrég jöttem ki egy csúnya betegségből és még mindig nem vagyok 100%-os :D).Pénteken rövidített órák lesznek meg előadások,szóval nem is nagyon tanulnánk(és csak 3 órám lenne + az előadás az első 2 órában lenne).

Az előadást szeretném megnézni,mert az év eleji is nagyon jó volt,ezért nem szeretnék pénteken otthon maradni.


Ti megengednétek a gyereketeknek,hogy otthon maradjon ?

Tesóm pénteken fog otthon maradni,szóval gondoltam én is maradhatnék otthon egy napot,bár velem kicsit szigorúbbak(mert én vagyok a nagyobb...),szóval nem igazán tudom,hogy hogyan beszéljem meg ezt velük(kicsit szigorúak)


15L



2017. dec. 20. 16:11
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
96%
Nekem ez fontos lenne, hogy a jól tanuló gyerekemnek kivegyem az évi 3 napot, mivel nekünk is volt, és anyu sosem vette ki, hiába kértem. Jól tanultam, mégsem, mindig a : majd kivesszük később... Sosem jött el a később, kijártam minden sulit, még a laza, kínlódós napokra el elküldött, a sportnapra, vagy az egész nap csak ülünk és nézzük a falat mert év vége van napokra is. Akkor fogadtam meg, ha jól tanul a gyerekem, ki fogom venni ezen napokat, amikor biztosan nem írnak semmiből és nem marad le semmi fontosról.
2017. dec. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
89%
Érdekes. Nálunk a 3 szülői nap úgy működik, hogy ha tudjuk hogy mikor akarjuk felhasznalni, akkor előtte jelezzűk az osztályfőnöknek, ő beírja és ennyi. Szerintem nem ártasz senkinek azzal, ha pihensz egy kicsit.
2017. dec. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
13%
Azok a napok fontos dolgokra vannak, nem olyanok mint a szabadság a munkahelyen. Lusta vagy, tehát kiveszed?
2017. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
84%

Megengedném a gyerekemnek, úgyis csak addig élvezheti az életet igazán, amíg gyerek. Hadd használja ki. Na meg ebben az oktatásai rendszerben nem tanul semmi értelmeset, ünnepek előtt főleg, akkor már otthon is besegíthet ezidőre a karácsonyi nagytakarításba mondjuk :D

Amúgy nekem sem engedték meg sosem, és igazából nem nagyon tudtak értelmes indokot mondani. De nekem betegen is járnom kellett, ha meg tényleg annyira szarul voltam, hogy otthon kellett maradnom, olyan pillantásokat kaptam, meg úgy beszéltek hozzám, mint egy szar alakhoz.

Én nem leszek ilyen segg a saját véremhez.

2017. dec. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
65%

#14

Örömmel olvastam a válaszodat. Sokkal jobb hely lesz a világ, ha az új generáció nem követi az idióta szülők példáját.

2017. dec. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
86%
Nekem mindig megengedte anyukam, gond nelkul leerettsegiztem es mar nem soka diplomazok, 4-5-os jegyekkel, es nem bufeszakon. Szoval megengednem. Miert ne tennem? Nem lesz tole semmi baja. Ugyis mindjart karacsony, segithetne ajandekot csomagolni, linzert sutni, vagy barmi. Ilyenkor mar ugyis csak arra mennek a sulikban, hogy valahogy eltoltsek az idot, aztan megy a dogunalom meg a felesleges marhasagok. Remelem soha nem fogom elfelejteni, hogy milyen volt gyereknek lenni, iskolaba jarni es igy meg fogom erteni a gyerekem, nem csak egy kikepzonek fogom magam gondolni az eletre... Kikepzi az embert maga az elet, nem arra van a szulo velemenyem szerint. :) Bar en Vekerdy nezeteit vallom altalaban.
2017. dec. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is megengedték, én is megengedném. Ez a csak "azt tanulja meg, hogy kibújjon a határidők meg a felelősség meg a következmények alól" érv h*lyeség, egy iskolaév 180 nap, azon a 3 napon senkinek sem múlik az egész éves teljesítménye. Mindenkinél elszakadhat a cérna NÉHA, rendszert meg 3 nappal évente úgysem lehet csinálni belőle.
2017. dec. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
70%
Miért baj, ha kihagyja a felesleges órák egy részét?
2017. dec. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
85%

Meg.

Pénteken a lányom nem fog menni suliba de még nem is tudja.Meglepi lesz.Megyünk kozmetikába, aztán az apjával megy vásárolni, aztán megyünk zumbázni.

Kellenek ilyen napok.

2017. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
79%
Az évi 3 napot? Persze, minden további nélkül.
2017. dec. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!