Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » F/20 Már nembírom a szüleim...

F/20 Már nembírom a szüleim viselkedését, Mégis mi legyen így?

Figyelt kérdés
Úgyérzem a legnagyobb probléma itt az anyám,nincs nap hogy ne kiabálna,sőt nincs olyan óra hogy nekiabálna valamiert,folyton itthon van mert ithon van a munkája,ápoló,csak takarit főz,végülis ennyi,de mégis mindig kiabál hogy neki mennyi munkája van stb,mindig talál bennem és a hugomban hibát,nembulizom,és nemcsinálok semmi káros dolgot,és mégis mindig van valami amibe beleköt,annyi hogy eljárok sportolni,sulit már kijártam,épp munkát keresek.Van hogy telebeszelni apám fejét és ketten kezdenek minket ócsárolni,soha"Soha nemelsz semmijük,minden megvan nekik adva,más szülő ezt nemadja meg a gyermekének" stb Lelkileg már annyira eltávolódtam a szüleimtől és már nemtudom mit tegyek,persze ha leülök komolyan beszelni velük,akkoris nekik van igazuk,es nembírják még felse fogni hogy mitakarok mondani,én érzem bennük az inteligencia hiányát,és innentöl fogva nagyon nehez.(((Ha netán bizonyos dolgokat másként látunk vagy más véleménnyel vagyunk dolgokról, akkor leszidnak, mintha 5 évesek lennénk, elmondanak mindennek, hogy szégyeljük magunkat és majd a jó Isten bocsásson meg nekünk, amiért a szüleink ellen vagyunk. Ők mindent jobban tudnak, csak úgy a jó, ahogy ők csinálják, ők akarják előirni a felnőtt gyerekeiknek, hogy hogyan éljék az életüket és minden áron irányitani akarnak. Közben az egész életük egy nagy csőd, hibát hibára halmoztak és teszik még mindig de ezt nem látják be és jaj annak, aki ezzel szembesiteni akarná őket. Végtelenül korlátoltak és emiatt képtelenek meglátni a saját hibáikat. Középkori elveket vallanak és követnek és aki nem ért velük egyet azt ellenségnek tekintik. Egyre inkább eltávolodunk tőlük, aminek ők az okai de ezt nem látják. Én már ott tartok, hogy ha rájuk gondolok már semmit se érzek csak azt tudom, hogy minnél távolabb akarom tartani tőlük magamat.))) A zárójeles dolgot bemásoltam egy illetőtöl akinek hasonló problémája volt,és mindenben magamraismertem.
2018. jan. 3. 13:58
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
64%
Csak egy napig csináld azt, amit az anyád, aki szerinted nem csinál semmit. Ez az egyik. A másik: költözz el. Állj a saját lábadra.
2018. jan. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
72%

Az én szüleim náald rosszabbak.

Ugyanugy nem élek, soha nem éltem káros szenvedélyeken, nem bulizok meg stb meg stb.

Nem iszok, nem drogozok, nem dohányzok.

Segitek a szüleimnek, és mégis csunyán bezsélnek, velem sokszor azt mondják ha nem költözök el innenm feljelentetenk , és stb.

Tehát régóta mondom már magamban, és másnak is ezt mondom, ha csaka rosszat akarják a gyereküknek akkor, minek kell hogy megszülessen?

2018. jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Az elsőhöz szólnék,elolvastad ? Nem mondom hogy nemcsinál semmit,csak az munkája ami a háztartás,aznkívűl nemdolgozik.minden nap itthonvan.
2018. jan. 3. 14:13
 4/36 anonim ***** válasza:
62%

"folyton itthon van mert ithon van a munkája,ápoló,csak takarit főz,végülis ennyi"


Ettől a mondattól viszketni kezdett a tenyerem, hogy jól szájon vágjalak.

Te meg a sulit már kijártad, épp munkát keresel. Jól gondolom, hogy a suli júniusban fejeződött be? Azóta lébecolsz otthon? Csodálkozol, hogy a szüleid szerint soha nem lesz semmid? Csodálkozol, hogy ki vannak akadva rád és feszültség van otthon?

Szüleid élete szerinted egy nagy csőd... Azért el tudják tartani magukat és két gyereküket. Ez csőd egy olyan ember szerint, aki saját magát se tudná eltartani?

2018. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
48%

Amiben vagy, az a MamaHotel átka.

"sulit már kijártam,épp munkát keresek."

20 évesnek mondod magad, akkor viszont elég régen vége a suli-idődnek.

"ők akarják előirni a felnőtt gyerekeiknek, hogy hogyan éljék az életüket és minden áron irányitani akarnak"

Ez mellébeszélés! Felnőtt gyerek már képes önálló életre, ha MamaHotel lakója is, hozzájárulni tud a ccsalád létfenntartásához.

"Végtelenül korlátoltak és emiatt képtelenek meglátni a saját hibáikat."

Tőled, mint kívülállótól megkérdem, mi a véleményed az intelligenciáról?

Korlátoltnak és hibásaknak nevezed őket, mert megengedik, hogy 20 éves létedre otthon lébecolj és követelőzz?

Én a helyükben azt tenném, mint azzal a bizonyos macskával.

2018. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
36%

Én is jól szájba vernélek. Kinek képzeled te magad. Mit pattogsz? T.karodj el dolgozni ne otthon ülj.

"én érzem bennük az inteligencia hiányát" És ezt te lemerted írni? Először is az inteLLigencia 2 L! Másodszor 20 évesen azért sírsz hogy a szüleid ki vannak akadva rád mert egy semmirekellő vagy?! Gratulálok neked.

Én a szüleid helyében ki is bsználak otthonról hogy megtanuld a rendet.

2018. jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
83%

Azért lehetnének kedvesebbek veled.Kicsit kellene öztönözni a munkakeresés felgyorsítására.Neked pedig mihamarabb munkát találni és minden heppi :D

Nem tudom ezzel mi a baj.Szerintem teljesen egyértelmű mi legyen így.

22f

2018. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
33%

Bocsánat, ezt elkapkodtam, de javítom.

.

kommented:

"Nem mondom hogy nemcsinál semmit,csak az munkája ami a háztartás,aznkívűl nemdolgozik.minden nap itthonvan."

Kérdésedben:

"mert ithon van a munkája,ápoló,csak takarit főz,végülis ennyi"

Ennyire futja, hogy ellentmondasz önmagadnak?

2018. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
33%
Te döglesz otthon és bennük érzed az intelligencia hiányát? Húzz el és tartad el magad majd akkor pampoghatsz. Gondolom nem csinálsz otthon semmit
2018. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
38%

Igen, elolvastam. A helyesírásod pocsék, üvölt a megfogalmazásodból a butaság. Mellette a léhűtő vagy. Tulajdonképpen két pofont érdemelnél, utána pedig egy reptetést azokkal a cuccaiddal együtt, ami a saját pénzedből van.

Szüleidet nagyon sajnálom, biztos, hogy nem ilyen lusta gyereket akartak.

2018. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!