Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » F/20 Már nembírom a szüleim...

F/20 Már nembírom a szüleim viselkedését, Mégis mi legyen így?

Figyelt kérdés
Úgyérzem a legnagyobb probléma itt az anyám,nincs nap hogy ne kiabálna,sőt nincs olyan óra hogy nekiabálna valamiert,folyton itthon van mert ithon van a munkája,ápoló,csak takarit főz,végülis ennyi,de mégis mindig kiabál hogy neki mennyi munkája van stb,mindig talál bennem és a hugomban hibát,nembulizom,és nemcsinálok semmi káros dolgot,és mégis mindig van valami amibe beleköt,annyi hogy eljárok sportolni,sulit már kijártam,épp munkát keresek.Van hogy telebeszelni apám fejét és ketten kezdenek minket ócsárolni,soha"Soha nemelsz semmijük,minden megvan nekik adva,más szülő ezt nemadja meg a gyermekének" stb Lelkileg már annyira eltávolódtam a szüleimtől és már nemtudom mit tegyek,persze ha leülök komolyan beszelni velük,akkoris nekik van igazuk,es nembírják még felse fogni hogy mitakarok mondani,én érzem bennük az inteligencia hiányát,és innentöl fogva nagyon nehez.(((Ha netán bizonyos dolgokat másként látunk vagy más véleménnyel vagyunk dolgokról, akkor leszidnak, mintha 5 évesek lennénk, elmondanak mindennek, hogy szégyeljük magunkat és majd a jó Isten bocsásson meg nekünk, amiért a szüleink ellen vagyunk. Ők mindent jobban tudnak, csak úgy a jó, ahogy ők csinálják, ők akarják előirni a felnőtt gyerekeiknek, hogy hogyan éljék az életüket és minden áron irányitani akarnak. Közben az egész életük egy nagy csőd, hibát hibára halmoztak és teszik még mindig de ezt nem látják be és jaj annak, aki ezzel szembesiteni akarná őket. Végtelenül korlátoltak és emiatt képtelenek meglátni a saját hibáikat. Középkori elveket vallanak és követnek és aki nem ért velük egyet azt ellenségnek tekintik. Egyre inkább eltávolodunk tőlük, aminek ők az okai de ezt nem látják. Én már ott tartok, hogy ha rájuk gondolok már semmit se érzek csak azt tudom, hogy minnél távolabb akarom tartani tőlük magamat.))) A zárójeles dolgot bemásoltam egy illetőtöl akinek hasonló problémája volt,és mindenben magamraismertem.
2018. jan. 3. 13:58
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
44%

"Tulajdonképpen két pofont érdemelnél," - szerintem visszaadná a Kérdező - legalábbis, ha magamból indulok ki.

Kérdező, én megértelek, középiskolás koromban engem is háztartásbeli anyával vert a sors... és eljött az a pillanat, amikor már csak ordítva tudtunk egymással kommunikálni, mert hogy túl sok ideje maradt "csak jót akarni"...

2018. jan. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
27%
Aki megüti a saját anyját, az semmi jót nem érdemel. Elég nyomorult lehetsz te is, ha szerinted az a normális, hogy egy húsz éves otthon döglik, eltartatja magát, majd még a szüleire köpköd, mert azoknak ez már teher.
2018. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
81%
"Aki megüti a saját anyját, az semmi jót nem érdemel." - pont ugyanazt, mint aki megüti a saját gyerekét... erről ennyit. A továbbiakban a Kérdező anyja vállalt saját szabad akaratból gyereket, és nem a Kérdező anyát...
2018. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
50%
11-es. Kár hogy a kérdező már nem iskolás mert leérettségizett és állítása szerint épp munkát keres.
2018. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
74%
#14, és? Attól mert a Kérdező (vagy anno én) leérettségizett, az anyjának még nem lett EQ-ja...
2018. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
43%

Hát elég nagy a különbség, hogy középiskolás; vagy 20 éves és kijárta a középiskolát és nem dolgozik.

Jelen esetben az utcára is kirakhatnák a kérdezőt a szülei, akár még ma. Egy középiskolást nem.

2018. jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
20%
Utolsó. Ahogy a kérdezőnek se
2018. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
40%

"Jelen esetben az utcára is kirakhatnák a kérdezőt a szülei" - khmmm... persze, hosszas procedura után, ha sem tulajdona sem haszonélvezete nincs az ingatlanban... de ez mellékes is, nem tudom, hogy a fenébe képzeli egy szülő, hogy ráerőszakolhatja a gyerekére (ha középiskolás, ha kijárta) a saját gondolkodásmódját, értékrendjét, elveit???

Persze itt a kérdésben a magyarázat:

"(Ha netán bizonyos dolgokat másként látunk vagy más véleménnyel vagyunk dolgokról, akkor leszidnak, mintha 5 évesek lennénk, elmondanak mindennek, hogy szégyeljük magunkat és majd a jó Isten bocsásson meg nekünk, amiért a szüleink ellen vagyunk. " valószínűleg vallási fanatikusok...

2018. jan. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
39%

Hát igen.

Van egy olyan gondolkodásmódja, elve a "gonosz" szülőnek, hogy aki kijárta az iskoláját, az kezdjen el dolgozni.

Nem is tudom, miért erőszakolja ezt rá a gyerekére.


Azt meg se merném kérdezni, hogy a házimunkába besegít-e a kérdező.

Vagy hogy mivel telik el neki a napja felkeléstől lefekvésig. Ugye te sem gondolod, hogy napi 8-10 órában állást keres, önéletrajzokat ír és állásinterjúkra jár?

2018. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
86%
Jól látszik, hogy a mai felnőtt magyar generáció egy frusztrált idegroncs, ez egy-két válaszoló stílusán is látszik... Teljesen megértelek kérdező. Nálunk apám ilyen (sokat köszönhet az alkoholnak is) állandóan ideges, frusztrált, úgy viselkedik, mint aki az egész világ problémáját a vállán hordaná... Elköltöztem. Mi történt? Nagyobb önbizalmam lett, sok barátom, csajom stb. A világ kerek volt végre.. Amíg nekem nem jött a magyar valóság, mint a déli gyors.. (Ezért is kapok hülyét, amikor valaki ilyen baromságokkal jön: Költözzé el k@cs@g!!! gyökér vagy a mamahotelben stb-stb) több munkahelyem is volt, idegen nyelvtudással. Eredmény: legjobb esetben is nettó 200.000 forintos fizetés (természetesen szigorúan csak borítékban, papíron minimálbérre bejelentve, de olyan munkahelyem is volt, ahol csak nettó 120.000 volt a keresetem) állandó túlórák természetesen "ingyé", folyamatosan emelkedő lakhatási árak (70 rugó + rezsi egy szobáért, egy barlangban 2 másik idegen emberrel? most komoly?) állandó csesztetés a főnökség részéről, hogy el lehet innen menni nyugodtan (akinek csak a karácsonyi bónusza 8000 EURÓ ..) Így hát a vége az lett. Kösz. el is mentem (volt ez 6 hónapja, azóta se találnak mást helyettem). Februárban kezdek külföldön. Normális cég, normális kereset, normális albérlet, normális áron. Félig igazuk van. Költözz el KÜLFÖLDRE!
2018. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!