Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » F/20 Már nembírom a szüleim...

F/20 Már nembírom a szüleim viselkedését, Mégis mi legyen így?

Figyelt kérdés
Úgyérzem a legnagyobb probléma itt az anyám,nincs nap hogy ne kiabálna,sőt nincs olyan óra hogy nekiabálna valamiert,folyton itthon van mert ithon van a munkája,ápoló,csak takarit főz,végülis ennyi,de mégis mindig kiabál hogy neki mennyi munkája van stb,mindig talál bennem és a hugomban hibát,nembulizom,és nemcsinálok semmi káros dolgot,és mégis mindig van valami amibe beleköt,annyi hogy eljárok sportolni,sulit már kijártam,épp munkát keresek.Van hogy telebeszelni apám fejét és ketten kezdenek minket ócsárolni,soha"Soha nemelsz semmijük,minden megvan nekik adva,más szülő ezt nemadja meg a gyermekének" stb Lelkileg már annyira eltávolódtam a szüleimtől és már nemtudom mit tegyek,persze ha leülök komolyan beszelni velük,akkoris nekik van igazuk,es nembírják még felse fogni hogy mitakarok mondani,én érzem bennük az inteligencia hiányát,és innentöl fogva nagyon nehez.(((Ha netán bizonyos dolgokat másként látunk vagy más véleménnyel vagyunk dolgokról, akkor leszidnak, mintha 5 évesek lennénk, elmondanak mindennek, hogy szégyeljük magunkat és majd a jó Isten bocsásson meg nekünk, amiért a szüleink ellen vagyunk. Ők mindent jobban tudnak, csak úgy a jó, ahogy ők csinálják, ők akarják előirni a felnőtt gyerekeiknek, hogy hogyan éljék az életüket és minden áron irányitani akarnak. Közben az egész életük egy nagy csőd, hibát hibára halmoztak és teszik még mindig de ezt nem látják be és jaj annak, aki ezzel szembesiteni akarná őket. Végtelenül korlátoltak és emiatt képtelenek meglátni a saját hibáikat. Középkori elveket vallanak és követnek és aki nem ért velük egyet azt ellenségnek tekintik. Egyre inkább eltávolodunk tőlük, aminek ők az okai de ezt nem látják. Én már ott tartok, hogy ha rájuk gondolok már semmit se érzek csak azt tudom, hogy minnél távolabb akarom tartani tőlük magamat.))) A zárójeles dolgot bemásoltam egy illetőtöl akinek hasonló problémája volt,és mindenben magamraismertem.
2018. jan. 3. 13:58
1 2 3 4
 31/36 anonim válasza:
23%
20 évesen ezen pattogsz? Költözz el, ember!
2018. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
73%
Azok, akik azt írják a kérdezőnek, hogy menjen dolgozni és költözzön el, azok remélem, mind 18 és 22 között vannak, és rendelkeznek saját albérlettel! Csak mert ezekkel a szemérmetlenül magas fizetésekkel és hihetetlen alacsony albérlet-árakkal végülis ez a világon a legegyszerűbb dolog manapság... Jó lenne visszaszállni egy kicsit az érzékelhető talajra, és szemügyre venni kicsiny országunkat. Bocsánat az offért.
2018. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
38%

A kulfoldre valo koltozest mindenkepp fontolora vennem ilyen esetben pl nemetorszagban is eleg sok munkahely van gyarakban ,nem kell nyelvtudas es nem is bonyolult munka.Azt hiszem lakhatast is biztositanak egyes cegeknel de lehet nem igy van mindegyiknel.

A masik hogy azok akik irogaljak neki hogy 1.KOLTOZZ EL TE INGYENELO: eloszor is tisztaban vagytok vele hogy mennyire nehez normálisan fizeto allast keresni kepzettseg nelkul? Ezen kívül olyan alberletet ami nem egy patkanylyuk es a kifizetese utan valasztanunk kell akozott hogy most enni vegyek vagy ruhat? Ebbe esetleg belegondoltatok a frocsogo kommenteles kozben?

2.A szulok hozzáállása is lényeges , mert az ugy oke hogy vilagra hoztak es eltartjak ugyanis ez a felelosseguk, ezert vallaltak gyereket , hogy gondozzak es neveljek DE ez nem jogositja fel oket arra hogy ugy banjanak vele mint egy kutyaval.

Ebben mindenkepp valtoztatniuk kellene , es a frocsoges helyett inkabb erett felnőttekkent megbeszélni a problemaikat , nem rogton lehurrogni azt akivel nem egyeznek a nézeteik.

3.Az anyuja vezeti a haztartast

Nem tudjuk hogy a kerdezo mennyit segit be a haztartasban.Viszont a haztartas vezetese mar evszazadok ota a nok,,dolga,, úgymond , azert raktam idezojelbe mert nagyon sok esetben csak a nok vezetik , vagy a nok es a ferfiak egyutt , vagy csak a férfiak a lényeg hogy vannak kivetelek.Es emelett kepesek voltak dolgozni.Nem tudom a szüleid hany évesek es hogy van e képzettségük , de ha anyud kepes lenne emelett is munkat vallalni ( mert esetleg kevesli a penzt amit apud keres) es emiatt nyaggat allandoan a munkakeresessel akkor o is bevallalhatna egy reszidos munkát ha minden kotel szakad.

Van barmilyen kepzettseged esetleg kerdezo?Lehet erdemes lenne a nyelvtanulason is elgondolkodnod ha itthon minden erofeszitesed ellenere sem tudsz munkat talalni.

2018. jan. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
20%
32: igazad van, micsoda emberek vagyunk, akiknek nem normális, hogy ez a lusta here kiszolgáltatja magát, állítólag keres munkát, de nem nagyon látszik és még ugat is a szüleire, akik miatt nem döglött még éhen.
2018. jan. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
50%
#34, még mindig nem a Kérdező akart megszületni mindenáron...
2018. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
78%

34: Igaz, egy szülőnek annyi a feladata, hogy megszülje a kölykét, 18 évig hízlalja, mint egy sertést, utána takarodjon dolgozni a gyerek. Az végülis nem számít, hogy 0 végzettséggel csak gyárba veszik fel, és így élheti le az egész életét depresszióba, mint a magyar lakosság fele... Szerinted ez tök normális.

Az meg, hogy fúj a szüleire, az nem jó, végülis össze van zárva velük, és mindenkinek van valami idegesítő tulajdonsága. De persze, ő nyeljen, mert csak egy eltartott, és ha mondjuk minden nap kiakasztják, akkor is tűrje el úgy, hogy senkinek semmit nem szól. Még a legjobb barátjának se panaszkodjon, mert ő csak egy pénznyelő senkiházi.

Kérlek, ilyen felfogással soha ne legyen gyereked; ha meg már van, tedd meg, hogy állami gondozásba adod, mert még ott is nagyobb eséllyel lesznek normális emberek, akik felnevelik...

2018. jan. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!