Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit tennétek, ha a...

Szülőként mit tennétek, ha a 16 éves fiatoknak egyetlen 1 dobása lenne hátra, hogy kirúgják a középiskolából?

Figyelt kérdés
2018. jan. 6. 15:34
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Nem várnám meg, hogy kirugják, azonnal átiratnám másik középiskolába. Ha ott sem boldogulna, akkor meg szakmunkás képzésre küldeném.
2018. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
81%

Vagyis egy léhűtő gyerek aki azt hiszi ez a menő viselkedés.

Nos, én már rég leültem volna vele beszélni, és a következőt mondtam volna.

Vagy megváltozik, és tanul, viselkedik rendesen, vagy továbbra is léhűtő marad, amíg ki nem rúgják.

Ha megváltozik, tanul, nincs panasz a viselkedésére akkor támogatom továbbra is, és támogatom a továbbtanulását is. Ha léhűtő marad, kirúgják, akkor kap 1 hónapot, hogy munkát találjon, dolgozzon. Sok lehetősége nem lesz vagy meki vagy gyár de dolgoznia kell. Ha 1 hónap után nincs meló, akkor összepakolhatja a holmiját, és éljen ott ahol eltűrik a viselkedését.

Lehet mondani, hogy a szülők hibája, de ez nem egészen így van. 18 évesen már elég érett felfogású az ember, hogy felfogja miképpen kell élni, és hogy kell viselkedni.

2018. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
37%
ROSSZ NEVELÉS igen a te hibád
2018. jan. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
78%

8-as, nem tudom, hogy valóban átvennék-e, de megpróbálnám.

Lóg, cigizik: lennie kell ehhez néhány társnak is, egyedül nem hiszem, hogy akkora buli lenne az elmászkálás. Nem írtam, hogy az iskola hibája az egész, hanem hogy tróger banda verődött ott össze, amiből kiszakítanám.

2018. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragúdj de ti vagytok 70-80%-ban a hibások, nem nevelted meg megfelelően!


Engem apám úgy pofán vágott mikor cigiztem vagy visszabeszéltem bármelyik jó akaró felnőtnek, hogy elfeljtettem a nevemet.

2018. jan. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Közölném vele, hogy nálam is csak egy dobása maradt. Olyan szigort vezetnék be, hogy visszasirja azt a napot amikor kicsapták.

Nincs kószálás a haverokkal, otthon besegit minden házimunkába, nincs telefon, nincs internet.

Plusz átbeszélnénk, hogy milyen lehetőségei vannak a továbbtanulásra.

Vagy elfogadja a feltételeket, vagy 18 éves kora után pakolhatna.

Tisztában vagyok, hogy a serdülőkor kellős közepén jár, de nem szeretném ha a jövője menne tönkre egy rövid korszak miatt.

2018. jan. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt még kifelejtettem, hogy a szigoritásokat már most bevezetném. Nem várnám meg, hogy kicsapják.
2018. jan. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Te tehetsz róla. Egyáltalán honnan van egy taknyosnak pénze cigire, amikor 1000 Ft egy doboz?
2018. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag nekem is az volt, amiről a 16-os ír. Igaz, internet akkor még nem volt, de ahelyett rengeteget olvastam, de nem a tananyagot, meg koncertekre, bulikra jártam. Na, ezek akkor korlátozva lettek jócskán. Ismétlem, nem volt könnyű, de túléltem.
2018. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk az egész osztály elég balhés volt. Egytől egyig zseniális egyèniségek voltunk már akkor is. De a többség nem nagyon szerette a suliban mùlatni az időt. Értelmesebbnek találták, hogy pénzdíjas póker bajnokságokra készüljenek, vállalkozások alapötletei születtek meg piálás és cigizés közben. Kevesen szereztünk kitűnő bizonyítványt és érettségit. De mindannyiunkból "ember" lett. Lett mérnök, fogorvos, állatorvos, vállalkozó, zenész, önkéntes segítő, világutazó, védőnő, pincér, szakács. Egyszerűen sokan hamarabb felnőttek, mint ahogy befejeződött a suli. Nem érdekelte már őket a tanagyag, hanem a saját elképzeléseiket akarták megvalósítani. Talán érdemes lenne rákèrdezni, miért nem jár rendesen suliba a gyerek. Lehet, hogy épp valami fantasztikus dologra készül, aminek útjában van a kötelező suli.
2018. jan. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!