Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy megértsék...

Mit csináljak, hogy megértsék a szüleim, hogy nem tudok egyetem mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
A szüleim folyamatosan célozgatnak rá, hogy igazán elmehetnék dolgozni... Mert hogy mások gyerek mellett, munka mellett csinálják, orvosin is, meg minden. Nekem nincs ilyen jó agyam, sem ilyen jó alapjaim. Nekem le kell ülnöm délután és megérteni 4-6 órában az anyagot... Nem, mintha nem lennék délután 4-ig egyetemen, reggel 8-10-től. Nem értem az anyagot, ha nem járok be és nem hallgathatom, elvesztem a fonalat, ha nem tanulok folyamatosan... :( Szeretem a szakot, az egyetemet, de nekem nehéz és szeretnék jó tanuló lenni, az ösztöndíjból úgy is lesz valamennyi pénzem. Képtelenségnek érzem emellé beszervezni még melót is.:(
2018. jan. 9. 20:04
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
88%

Tudod mit, kérdező? Ha nekem lesz egy ilyen gyerekem, aki tanulni akar, összeteszem a kezeim és megköszönöm minden lézező hatalomnak az ilyen gyereket.

Az én szüleim minden teher alól mentesítettek, csak tanuljak, hogy ne minimálbérért húzzam az igát életem végéig valahol és nekem egyáltalán nem természetes a húzzá má dógozni mindegy mennyiért és mit felfogás.

Örüljenek, hogy tanulsz és támogassanak, mert ez a szülői kötelességük, nem az, hogy hátráltassák az előmeneteled. Fogsz még dolgozni eleget és mondd meg nekik, hogy amikor 3x annyit fogsz keresni egy hónapban diplomázás, mint amekkora bérért most elszúrnád az életed, te is segíteni fogod őket.

2018. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
74%
*diplomaszerzés után
2018. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
21%
Nem mondtam, hogy semmit sem ér az orvosi diploma, de ha meg akarsz szakadni, akkor lehet nem oda való vagy. A legtöbb orvosis ismerősöm szorgalmasan járt órára, de hétvégén azért volt idejük elmenni dolgozni, még szórakozni is. Vizsgaidőszakban viszont valóban nem értek rá.
2018. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
2%

Nyugaton mindenki dolgozik foiskola es Egyetemen mellett legalabb Hetvegen ill sokan Estin levelezon tanulnak

Eletkeptelen orias fiokak akiket szulok eltartanak 30 evig

2018. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
95%
#23: Nem orvosira jár a kérdező, de ne zavarjon.
2018. jan. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
2%
Nem is neki írtam :)
2018. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
70%
Az irigység megszólalt. Az életképtelen óriásfiókák a teh fizetésed többszörösét keresik, miután kirepülnek. ;)
2018. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
86%

4 vizsga és halom házi, ez bizony BME :) Felismerem, mert én is oda jártam.

Elmesélem nektek, hogy hogy megy a BME: minden nap 8-tól 3-4-ig tele van az órarended. Az óráid fele gyakorlat, ahol katalógust vezetnek, tehát kihagyni sem lehet csak úgy (és nem is érdemes, mert ott mondják el, hogy mit kell csinálni a házival, tehát időt sem nyersz ha kihagyod). 1-2 alkalmi szórólapozást, vagy hasonlót be lehet vállalni, de rendszeres munkát képtelenség anélkül, hogy csúszna, elvesztené az ösztöndíját, vagy kikerülne a koliból a tanulmányi eredménye miatt.


Sajnos nem tudsz mit csinálni. Akik nem tolták végig a BME-t azok el sem bírják képzelni hogy milyen irdatlan mennyiségű házi van és mennyire nehéz. Közben mindig van a szomszéd ismerősének az unokaöccse, aki erre képes volt, sőt még többre. Nekem is volt olyan barátnőm, aki egy délután alatt négyesre tanult egy félévnyi matekot, de a diákok 95%-a igenis napokig tanult (és több mint a fele így is megbukott)

2018. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
56%

"Örüljenek, hogy tanulsz és támogassanak, mert ez a szülői kötelességük, nem az, hogy hátráltassák az előmeneteled."


Azért a ló túloldalára se kell átesni! Egészséges felnőtt embert senkinek sem kötelessége anyagilag támogatni, még a szüleinek sem, ha mégis megteszik, csak hálás lehet érte.


Egyébként meg nagyon sok szülő nem azért akarja dolgozni küldeni a gyerekét, hogy hátráltassa az előmenetelét, hanem azért, mert azt akarják, hogy önállósodjon már végre, ami a saját érdeke. És amire esetleg pont azért látják úgy, hogy szükség van, mert 20 éves kora körül még mindig olyan a hozzáállása az élethez, hogy azt hiszi, valaki köteles őt támogatni...

2018. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
6%

Bárcsak négy vizsgám lett volna és nem 10, a két kezemet összetettem volna... :)


A kérdezö NEM orvosis, amugy, ott még indokolt is lenne ennyi tanulás, vagy a BME-n.

2018. jan. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!