Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy megértsék...

Mit csináljak, hogy megértsék a szüleim, hogy nem tudok egyetem mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
A szüleim folyamatosan célozgatnak rá, hogy igazán elmehetnék dolgozni... Mert hogy mások gyerek mellett, munka mellett csinálják, orvosin is, meg minden. Nekem nincs ilyen jó agyam, sem ilyen jó alapjaim. Nekem le kell ülnöm délután és megérteni 4-6 órában az anyagot... Nem, mintha nem lennék délután 4-ig egyetemen, reggel 8-10-től. Nem értem az anyagot, ha nem járok be és nem hallgathatom, elvesztem a fonalat, ha nem tanulok folyamatosan... :( Szeretem a szakot, az egyetemet, de nekem nehéz és szeretnék jó tanuló lenni, az ösztöndíjból úgy is lesz valamennyi pénzem. Képtelenségnek érzem emellé beszervezni még melót is.:(
2018. jan. 9. 20:04
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Nem szenvedek, de nem megy másképp. Be kell gyakoroljam a tudást, rá kell érezzek, mert ha nem értem, azt sem fogom érteni, ami rá épül. Hiába tettem emelt érettségit, a matek itt más. Nem azt mondtam, hogy nem értem és nem bírok vele, hanem sok időbe telik.

Azért jöttem ide, mert ez érdekel és ha már itt vagyok, nem kettesre akarom tudni. Mesteren már tudnám duális képzésben csinálni, de alapszakon még nem megy. Az eltartásommal nincs gond, ők is örülnek, hogy egyetemre járok, főleg, hogy én vagyok az első a családban, csak nem tudják felfogni, hogy ez kicsit másképp működik.. Legalábbis nekem. Nyaranta így is szoktam mindig egy hónapot dolgozni.


A vizsgaidőszak pedig ugyanolyan, mint a szorgalmi. Talán könnyebb is, 4 vizsgánk van, amíg év közben egy halom házi meg zh meg minden...

2018. jan. 9. 20:27
 12/46 anonim ***** válasza:
73%

" Orvosi mellett is vannak, akik dolgoznak. Nekem is van két kollégám a kórházban, akik most harmadévesek, segédápolóként dolgoznak hétvégén."


Hétvégén...hétvégén én is tudnék dolgozni 2-3 órát...De itt rohadtul nem erről van szó!

2018. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
32%
nem két órát dolgoznak, hanem pénteken és szombaton éjjel is 12-12 órát...
2018. jan. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
90%

Egy társadalomban van kb. fél %-nyi gondolkodó értelmiségi. Bár igaz, most már a fél ország diplomákkal rohangál. Ilyen délelőtti megdonádsz- és egy esti burgerking-állás között kikanyarított diplomákkal...


Aztán beszállsz egy buszba, rájössz, hogy ezek már egy emberi ülésre alkalmas széket se tudnak megtervezni. De azért mennyi diplomásunk van, és mennyit okosodott ez az ország. Ahogy létezik az a kifejezés, hogy újgazdag, létezhetne az is, hogy újértelmiségi.


Tudod, csak azt akartam mondani, hogy meg is van a véleményem az olyan végzettségekről, amit két megdonádsz között be lehet szerezni. Egy emberöltővel ezelőtt még a középiskolákban is (abban a két tucatban, ami létezett) vért kellett köpni, ha valaki el akarta végezni. Igaz, akkor még sorra jöttek ki a Nobel-díjasok, feltalálók, tudósok azokból az iskolákból. Most már nem jönnek, csak futószalagon a diplomások.

2018. jan. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
87%
Mondd el nekik, ennyire egyszerű. Ha anyagilag megengedheti magának a család, hogy ne kelljen dolgoznod, amíg tanulsz, akkor a szülőknek se kellene problémát csinálni ebből. Az enyém sajnos nem engedhette meg, de így sem akarták, hogy dolgozni menjek, és nem is engedték volna, ha nem az ország másik végében élek. Az, hogy dolgozni kezdtem egyetem mellett, az én döntésem volt, de nem azért, mert ennyire együttérző lennék. Sokkal inkább volt önzőség a részemről, hiszen a saját életemet akartam élni a saját keresetemből úgy, hogy senki nem számoltat el vele (mert sajnos amíg otthonról támogattak, apám még a diákhitelt is számonkérte, mire költöm).
2018. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem bőven normális ennyit tanulni egyetemen, sőt. Van aki lassabban tanul, nincs ebben semmi rossz, az egyetem a közhiedelemmel ellenben nem feltétlen a folyamatos bulizásról kell szólnia.


Amúgy nekem is van több orvosis barátom, sokan dolgoznak suli mellett, még ők is. Azért nem egy másik univerzumról beszélünk..

2018. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
71%
Medikus barátaid hányadévesek? Mert ha ötöd vagy hatod évesek, akkor be lehet vállalni nagyobb melót, de első 3 évben orvosin MEG KELL SZAKADNI, hogy ne csússzál lefele a lejtőn!
2018. jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
89%

Én jobban szertnék olyan orvost, aki órára járt és tanult, nem pedig segédápolóskodott egyetemista korában.

Kedves Kérdező, nem szégyen tanulni, jól teszed ha igyekszel. A matekos szakokon a legtöbb ember számára hatalmas a követelmény ugrás a középiskola és az egyetem között, nem vagy egyedül ezzel az érzéssel. Csak kevesen gondolkodnak közülük olyan felelősségteljesen, mint te.

2018. jan. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem bármit is csinálsz, ne hallgass az itt válaszoló értelmiségi segédmunkásokra, akik megmagyarázzák neked, hogy az orvosi diploma semmit nem ér :D
2018. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 Metionin ***** válasza:
86%

Készíts egy heti tervet. Jelöld be rajta az óráidat és hogy mikor hány órát tanulsz otthon, mikor alszol. Tedd eléjük.

Ennyi. Nem mindenki alkalmas arra, hogy egyetem mellett dolgozzon. Persze szakfüggő de van aki rákényszerül hogy nehéz szak mellett is dolgozzon. Mi csórók voltunk, éjszakánként dolgoztam TTK-s, ÁOK-os és BTK-s szak mellett is mert nem akartam éhen dögleni. De kva nehéz volt még úgy is hogy nekem szivacs agyam van és tanulás nélkül is levizsgáztam egy csomó tárgyból csak mert bent ültem órán.

A kérdezőnek inkább a jegyekkel való pénzszerzés ajánlott. Tanulj jók, gyúrj ösztöndíjra, tanulmányira, köztársaságira, nézegesd az EMET pályázatkezelő honlapját, ott sok jó lehetőség van pénzt szerezni, főleg ha már kutatási témád is van szakdogához. Dolgozni meg dolgozz nyáron.

2018. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!