Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hívják "eltartottnak"...

Miért hívják "eltartottnak" meg "élősködőnek" a még otthon lakó, de felnőtt, dolgozó embert?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan kérdést olvastam ezen az oldalon, ahol ha egy fiatal, huszonéves még otthon lakik a szüleivel, akkor mindjárt megbélyegzik, hogy élősködő, ingyenélő, eltartott....

De nem értem, miért lenne az? Hiszen dolgozik, beszáll a költségekbe (rezsi, kaja, esetleges nagyobb kiadás), nem függ anyagilag a szüleitől, nem kér tőlük pénzt, vagyis majdnem ugyanolyan, mintha albérletben lakna, annyi különbséggel, hogy éppen "bérleti díj" címén nem kell külön fizetnie...

Szerintem ez teljesen más helyzet, mintha az illető nem dolgozna, és eltartatná magát a szüleivel, arra joggal lehetne mondani.

Miért ilyen szemellenzősek az emberek?



2018. jan. 29. 11:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
67%
9. Szerencsére nem olyan buta mindenki amilyen te vagy. Ha az ember egyetemre megy, akkor 24 éves korában kezd el dolgozni. 6 év alatt összeszedni egy lakás árát úgy hogy még az albérletet is fizeti, elég nehéz lenne. Én sem tartom kizártnak hogy egyetem végéig itthon fogok lakni, de már most is felnőttként kezelnek.
2018. jan. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
52%
De..ÉN IS EGYETEMRE JÁROK!!!!!!!
2018. jan. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
46%

Nem csak egyetem után lehet dolgozni 16 tol van diákmunka,Anyám anno már 14 évesen melozott igaz a nyugdijába nem számitj

ák be,de akár érettségivel is lehet,de akinek kényelmes otthon az kezdjen el dolgozni 30 felett. Nem vagyok buta csak látom az otthon tespedo semmit se csinálo érett 30 fiatalokat meg azokat akik albérletben nyomorognak huszon évesen,miért megy ilyen jol az albérlet ágaztat? Mert olyan jo otthon családdal lenni. Itt is minden harmadik kérdes az otthon lakoktol jon h mennyire utálnak ott lenni,utlja a saját Anyjat Apját mert mindenbe beleszol,24 évesen könyörögnire kell kétéves kapcsolatban ottalvásért a kicsi lánynak,költözzön,aki akar az leválik és önnálosodik,a többi kifogás,de akkor meg viselje el h 24 évesen is a kislánynak nincs együtt alvás Anyuci Apuci házában,van akiknek még lakáskulcsuk sincsen kiengedik beengedik,tudod ki akarna igy élni százszor inkább egy albérlet és munka,de önnálosag saját élet. :P

2018. jan. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
41%
Az egyetem mellett is tudok DOLGOZNI és az albérletet fizetni. És más is megtudja ezt csinálni nem csak én. A barátnőm 21 éves egyetemista és 18 évesen albérletbe ment azóta is dolgozik.
2018. jan. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
19%
Sőt rengeteg olyan embert ismerek köztük két barátomról van szó akik falusiak voltak és szegény körülmények között élte. Anyu apu nem segített semmiben nekik sem nagyon. De dolgozni ellehet menni. MUNKA mindig van. Megint csak kifogások, igenis lehet találni munkát. Nyilván sz*****ér h****ért is kellett dolgoznom. Voltam mosogató lány,konyhasegéd, fagyizóban dolgoztam, és most eladóként dolgoztam pár hónapja pedig a tescoban vagyok. És még nincsen végzettségem. Sulizom én is. Nem kaptam senkitől se segítséget. És rengeteg ismerősöm szintén nem. MÉGIS EGYEDÜL ÉLNEK egyetemre járnak dolgoznak.
2018. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
26%
És az egyetemen van olyan aki 27 éves de dolgozik ő is és már tudott felvenni hitelt is. Nemsokára lehet saját lakása is. De amúgy most még ő is albérletben van. Csak a nyavalygás megy itt.
2018. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
32%
Látom a sok otthon ülő tespedő lepontozott.
2018. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
56%

Én igenis szerencsétlennek tartom azokat, akik teljes állásban dolgoznak, elmúltak 25 évesek, de még mindig nem éreznek késztetést arra, hogy önállóan éljenek. Főleg, ha van párjuk is.


Én most vagyok 21, egyetem mellett dolgozok + a szüleim is tesznek nekem félre pénzt, amint lediplomázok, külön is költözök. Egyszerűen azért, mert felnőtt ember vagyok és igényem van arra, hogy külön éljek a szüleimtől. Azt sem értem, hogy aki a magas albérletárak miatt marad otthon, az mégis mire számít? Hogy így összespórolja egy lakás/ház árát? Ja, az itteni átlagfizuk mellett talán 20-30 év alatt sikerül is. Addig anyucival élnek otthon?

2018. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
82%
Őszintén szólva szerintem nincs ezzel baj. Otthon jártam egyetemre is, tök felesleges és időrabló lett volna elmennem gürizni aprópénzért. Helyette inkább tanultam, élveztem az egyetemi éveket. Otthon persze segítettem, de nem szálltam be anyagilag, engem támogattak inkább. Korosztályomban a normálisabb szülők senkitől se kértek rezsire, kajára pénzt. Szerintem ez hozzátartozik a gyerekválalláshoz, hogy támogatom addig a gyerekem, amíg nem tud önállósodni. Mindennek hála 22 évesen már tudtam főállásban dolgozni, félre tudtam tenni az összes pénzem és 26 évesen már saját lakást tudtam venni. Sokkal több értelme van ennek, mint albiban nyomorogni. Én is így szeretném majd csinálni. 27/N
2018. jan. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
66%

Miért probléma valakinek, hogy hol lakom?

Miért probléma valakinek, hogy 10-20 évemet nem úgy élem le, hogy tudjak venni egy házat a nemlétező páromnak, gyerekemnek?

Mi van, ha én autókat akarok, világot látni, esetleg nekem az olyan nők jönnek be akiknek van saját háza medencével, akkor minek vegyek én is egy házat?

2018. jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!