Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hívják "eltartottnak"...

Miért hívják "eltartottnak" meg "élősködőnek" a még otthon lakó, de felnőtt, dolgozó embert?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan kérdést olvastam ezen az oldalon, ahol ha egy fiatal, huszonéves még otthon lakik a szüleivel, akkor mindjárt megbélyegzik, hogy élősködő, ingyenélő, eltartott....

De nem értem, miért lenne az? Hiszen dolgozik, beszáll a költségekbe (rezsi, kaja, esetleges nagyobb kiadás), nem függ anyagilag a szüleitől, nem kér tőlük pénzt, vagyis majdnem ugyanolyan, mintha albérletben lakna, annyi különbséggel, hogy éppen "bérleti díj" címén nem kell külön fizetnie...

Szerintem ez teljesen más helyzet, mintha az illető nem dolgozna, és eltartatná magát a szüleivel, arra joggal lehetne mondani.

Miért ilyen szemellenzősek az emberek?



2018. jan. 29. 11:34
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos a mai vilagban ezert nehez a fiataloknak s nem ezt kellene kritizalni hogy a 25veves otthon lakik hanem a mai gazdasagi kornyezetet.Azt ne felejtsuk el hogy meg 10-12 evvel ezelott is konyebben koltozott el egy fiatal otthonrol 50ezer forintert egesz pofas kis garzonokat ki lehetett berelni, jobban felre lehetett tenni,anyaink koraban meg plane amikor dolgoztal egy munkahelyen a szovetkezetek meg utalgattak a lakasokat vidaman majd kesobb rendszer valtas utan hugyert szarert meg lehetett venni.Ma mi a helyzet a fizetesek tobbsege maradt a 10 evvel ezelotti allapotban az alberlet arak meg a csillagos egeket verik egy szobas kis putrikat adnak ki 100+ rezsiert a fiatal jo esetben orul ha kap 150-200 ezer ft fizetest.Akkor hova menjen mire koltozzon el?A nyomorra?Ha adva van a lehetoseg hogy dolgozo fiatalkent meg otthon eljen s gyujtse a penzet akkor miert is eloskodo, ha vannak celjai.Mas kerdes ha olyan a csaladi kornyezet hogy a fiatalnak mennie kell akkor 2 valasztas van manapsag vagy kulfold vagy tarsas alberlet annak minden szaros hatranyaval.Az a nagy budos helyzet hogy a legtobb fiatalnak akinek a feneke alatt lakas van vagy full hiteles vagy anyuci apuci a feneke ala tolta, s inkabb az utobbi a jellemzo.hol tud manapsag itthoni fizetesekbol egy 25 eves ember de meg egy 35 eves is osszegyujteni egy 20 millios kecora?Sehol.Ez nem a mai fiatalok hibaja, ugyanugy menne a mai fiatal is ha tehetne de ha nincs hova s nincs mibol?Akassza fel magat?Vagy takarodjon ki kulfoldre ahogy kedves Gyurcsi bacsi mondta meg cirka 12 eve.Ki is mentek sajnos,lassan a fel orszag,de igenis van aki nem szeretne ki menni van aki szeretne felepiteni a jovojet de amig erre a kormany nem ad lehetoseget egyre tobb mama hotelles fiatal lesz sajnos.
2018. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
91%

Én is otthon lakok, igaz az anyámmal. Ő is dolgozik, Én is. Költség szempontjából teljesen önálló vagyok. A számlákat felesbe fizetjük. A kaját is mindenki magának veszi. A mosást, főzést takarítást többnyire én csinálom, még másodállás mellett is több szabadidőm van, mint neki.

Sajnos a keresetem nincs annyi, hogy külön albérletbe menjek. A párom sem nehezményezi, van, mikor együtt csináljuk meg az otthoni teendőket, mikor feljön. Bár sosem kérem, hogy segítsen. Ha minden jól megy, a nyárra összejön, hogy össze tudjunk költözni a párommal ketten. Aki megszól ne foglalkozz vele! ;)

2018. jan. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
84%

ma 13:14 Másik 75% :)

Nah, nálunk dettó ez a helyzet, tesóm 30 éves, csak ő dolgozni sem annyira akar, de a házimunkát anyám végezze, mert ő férfi...ő sem érzi a pénz értékét, amikor dolgozott egy kib...karácsonyi ajándékot sajnált anyánktól, inkább magának vett piát. Arca is nagy a semmire. De neki különleges ételek kellenek, stb. Aki olyat ír, hogy biztosan irigy vagyok, az gondolkozzon már el, milyen érzés lenne neki, ha a saját szüleivel úgy bánna a testvére, mint egy ronggyal?

Meg őszinte leszek, én félek attól, hogy ha anya már nem lesz, akkor majd jön az én nyakamra? Mert soha nem keres, csak ha pénz kell neki-nyilván nem adok.

Viszont a barátomat is úgy ismertem, hogy otthon lakott, ő mindenben segített az édesanyjának, apjának. Tehát én nem ítélek el élből senkit azért, mert otthon lakik.

2018. jan. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
32. Ez megint más, és ez érthető is, nem tehetsz erről.
2018. jan. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is itthon lakok. Főzök, mosok, takarítok édesanyámra IS. Mellette dolgozok, tanulok. Miért fizetnék havi 100-at albérletre 20 évesen, amikor anya egyedül lenne a hatalmas házban? A rezsit se bírná,ha egyedül maradna. 1-2 év éd ez változik, de 20 évesen otthon lakni nem kirívó manapság. :)
2018. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!