Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom gyerekei túl sok időt...

A párom gyerekei túl sok időt töltenek nálunk, ami kezd zavaróvá válni. Hogyan hozzam ezt fel a páromnak? Nem szeretném megbántani.

Figyelt kérdés

Nem a gyerekeivel van bajom, csak egyszerűen nincs elég hely, hogy mindig nálunk legyenek. Elvonulni sem lehet, a gyermekeimet is egyre jobban zavarja a nyüzsgés.

A párom nagyon örül neki, hogy mostanában jobb a kapcsolata velük, én is örülök, hogy engem is elfogadtak, de úgy érzem néha kellene egy kis "nyugi", amikor egyikük sincs nálunk.

Nem akarom, hogy a párom ezért megharagudjon rám vagy támadásnak vegye.


2018. jan. 30. 15:34
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
74%
Amikor használt autót veszel, az csak neked új . Amikor egy elvált emberrel kötsz házasságot , az max neked első házasság.
2018. jan. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:

Felesleges támadnotok, mert tényleg nem a gyerekek ellen irányul a dolog. Én örülök neki, hogy jól érzik magukat nálunk, de egy idő után kiborító, hogy az ember már a saját gondolatait se hallja, mert 6 gyerek elég tetemes zajjal jár, főleg mikor a gép előtt ülve üvöltenek 1-1 játék hevében, arról nem is beszélve, hogy lépni is alig lehet, mert kicsi a hely. 3-3 gyerkőc van. Az övéi 16, 14, 13 évesek, az enyémek 8, 5, 3.

Az anyagi lehetőségeink sajnos elég szűkösek. A költözés nem megoldható. Két generációs a ház, az egyik részében az exem él a szüleivel, a másikban én a gyerekekkel és a párommal.

A párom elég keveset észlel a zsúfoltságból, mert hétköznap dolgozik (7-21 között nincs otthon), hétvégén meg én szervezek a gyerekekkel programot, ami általában nem otthonülős, szóval ő mindig az üres vagy csöndes házat látja.

Így belegondolva, lehet, hogy 1-2 hétvégére elfelejtek programot szervezni, hátha akkor rájön magától is, hogy mi megy itt hétköznap. :)

A suliból egyenesen hozzánk jönnek és 19-20-ig itt is maradnak, szóval nagyjából aludni járnak haza. Nem a viselkedésükkel van baj, hanem hogy néha jó lenne úgy hazaérni, hogy ők még nincsenek ott. Amúgy általában a gép elé telepednek le és játszanak, szóval ha úgy nézzük elfoglalják magukat, de az elég ciki, mikor az exemhez kuncsorgom be magam, hogy legalább át tudjak öltözni mikor hazaérek, mert nálunk nincs hely...

2018. jan. 30. 16:53
 23/49 anonim ***** válasza:
33%
Miért nem a te gyerekeidet takarítod el onnan? Ugyan annyi joguk van ott lenni mint a pasid gyerekeinek.
2018. jan. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
36%
Bizom benne, troll kerdes 😄
2018. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:

Amikor megismerkedtünk, akkor a 2. heti hétvége volt láthatásként, de azzal sem mindig éltek a gyerekek, szóval inkább havi, 2 havi volt inkább. Az utóbbi 1 évben lett jobb a kapcsolatuk, most már többet beszélgetnek és naponta telefonon is felhívják.

Nem akarom őket kitenni, meg elüldözni, csak szeretnék néha levegőhöz jutni.

2018. jan. 30. 17:04
 26/49 A kérdező kommentje:
Miért lenne troll kérdés? Azért mert voltunk olyan hü***k, hogy a gyerekek nevére vettük meg a közös házat, most meg kénytelenek vagyunk válás után is együtt lakni? Ez nagy öngól volt részünkről. Ma már nem csinálnánk ilyet.
2018. jan. 30. 17:08
 27/49 anonim ***** válasza:
74%

"Két generációs a ház, az egyik részében az exem él a szüleivel, a másikban én a gyerekekkel és a párommal.


de az elég ciki, mikor az exemhez kuncsorgom be magam, hogy legalább át tudjak öltözni mikor hazaérek, mert nálunk nincs hely..."


Ilyen létezik?

2018. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
33%

A te gyerekeid nem zavarnak, csak a férjedé? Ugyan úgy 3 gyerek és ugyan azt csinálják.

Az biztos ha férfi lennék, és az aktuális nőm ezt felhozná, mondanám hogy oké, akkor viszont a te gyerekeid is kéthetente hétvégén lehetnek csak itt, hisz úgy az igazságos.

2018. jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy 2 hetente jöjjenek, de legalább heti 2 nap maradhatnának otthon.
2018. jan. 30. 17:12
 30/49 anonim ***** válasza:
53%

Miért ne lenne megoldható a költözés? Ha külön bejáratú a két lakás, márpedig sejthetően az, akkor kiadjátok albérletbe, abból fizethető a hitel, és máris meg van oldva, hogy miből vesztek saját lakást.

Hat gyereket eltartani nem két fillér, a kétgenerációs ház sem az. Ha arra futotta, akkor nyilván lehet spórolgatni. Persze, nem egyik napról a másikra fog menni, de könnyebb azt mondani, hogy hát ez van, és nem tenni semmit a dolog ellen.

Arról nem is beszélve, hogy gyerekektől függetlenül sem egészséges ez a felállás az exszel. Ha a gyerek nevén is van a ház, meg lehet tőle szabadulni közös megegyezéssel - avagy kivásárolni egymást a haszonélvezeti jogból, és megint csak ott a tőke.

2018. jan. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!