Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom gyerekei túl sok időt...

A párom gyerekei túl sok időt töltenek nálunk, ami kezd zavaróvá válni. Hogyan hozzam ezt fel a páromnak? Nem szeretném megbántani.

Figyelt kérdés

Nem a gyerekeivel van bajom, csak egyszerűen nincs elég hely, hogy mindig nálunk legyenek. Elvonulni sem lehet, a gyermekeimet is egyre jobban zavarja a nyüzsgés.

A párom nagyon örül neki, hogy mostanában jobb a kapcsolata velük, én is örülök, hogy engem is elfogadtak, de úgy érzem néha kellene egy kis "nyugi", amikor egyikük sincs nálunk.

Nem akarom, hogy a párom ezért megharagudjon rám vagy támadásnak vegye.


2018. jan. 30. 15:34
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
85%

"Nem akarom, hogy a párom ezért megharagudjon rám vagy támadásnak vegye."


Nézd, a felvázolt szitu fényében nem hiszem, hogy lenne joga bántásnak venni azt, hogy gyakorlatilag átöltözni nem tudsz, amikor hazaérsz, mert egy pinduri privát szférád sincs. A gyerekek az anyjuknál vannak elhelyezve, és hétköznap ezek szerint nem is találkoznak az apjukkal, hanem csak szórakozni mennek hozzád. Ok, hogy gyerekes hapsival álltál össze, de nem értem, miért kellene ehhez ilyen módon asszisztálnod, vagy ezt eltűrnöd. Ellehetetlenítik a te és a gyerekeid életét, ez az ára annak, hogy "jobb" a kapcsolatuk az apjukkal. Milyen kapcsolat? Nem is találkoznak vele, csak rajta keresztül van egy hely, ahol esznek-isznak-szórakoznak, jólérzik magukat. Neked ez miért éri meg? A gyerekeid azt érdemlik, hogy egy számukra "idegen" ember - a párodat te választottad, nem ők - idegen gyerekei szórakozása mindenek felett álljon? Nem összeköltöztetek, a pasid költözött hozzátok, az ő megszokott életükbe, amit most a gyerekei szétrombolnak. Te elsősorban a gyerekeidért vagy felelős, a pasi és a gyerekei kapcsolatának alakulásáért nem, pláne nem a sajátjaid kárára.

2018. jan. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
33%

Két generációs a ház, az egyik részében az exem él a szüleivel, a másikban én a gyerekekkel és a párommal.


Ezt hogy? :D

Csak nekem durva ez?

2018. jan. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
35%
Ez vagy kamu,vagy nem tetszett a kérdezőnek,hogy senki sem osztotta a véleményét,ezért beleszőtt dolgokat,hogy ő legyen az áldozat.
2018. jan. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
53%

ha családos pasival kezd valaki,akkor ezzel jár.

lehet csak én vagyok így, de inkább lássam azt,hogy foglalkozik velük, mint hogy olyan apa legyen, aki a gyerekei egész életéből kimarad, pár havonta beszélnek és ennyi.

a gyerekei örökre a gyerekei maradnak, ezzel nagyon mit kezdeni nem tudsz.

2018. jan. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:

Hiába adom bérbe a házat vagy akár csak az én lakrészemet, a pénz a gyerekeké lesz vagy a párom szüleié (nekik van rajta haszonélvezete), ezért nem tudjuk eladni sem. A hitel ami még van az személyi hitel az exem és az én részemről is, azt meg végképp nem fizethetjük a gyerekek pénzéből.

Tegnap végül taktikát váltottam és felajánlottam a gyerekeknek, hogy aludjanak nálunk. A párom elég nagyot nézett, mikor hazaért és a gyerekei még a szobánkban nézték a filmet. Én a gyerekszobában aludtam, ők meg a mi ágyunkban ill. a nagy egy matracon. A párom nem volt túl lelkes az ötlettől, főleg, hogy így ő a konyha padlóján aludt plédeken és párnákon. Reggelre mindene fájt és azt mondta ne csináljunk ebből rendszert, mert neki szüksége van a pihenésre. Ráadásnak reggel még futhatott egy kört, hogy a gyerekek cuccát munka előtt áthozza tőlük. Arra gondoltam, hétvégére is marasztalom őket és itthoni program lesz. Kíváncsi vagyok, az hogy fog tetszeni neki.

Nem, én nem vagyok áldozat. Most fizetek meg a hü*****emért, amiért nem kalkuláltam azzal, hogy az exemmel szakíthatunk is. Akkoriban jó ötletnek tűnt megvenni a párom anyukájától az örökölt házat, akkor még úgy volt, hogy mi lakunk az exemmel meg a gyerekekkel az egyik részben, a másikban meg a szülei, ezért is ragaszkodtak a haszonélvezet bejegyzéséhez. Ők örültek, hogy utazgathatnak és mégsem kell félniük, hogy az utcára kerülnek, mi meg örültünk, hogy hogy lesz a gyerekeknek kezdő tőke az életükhöz. Ez így is lett csak közben magunkkal szúrtunk ki.

2018. jan. 31. 09:34
 46/49 anonim ***** válasza:
75%
Én megértem a helyzetet. Érdekes valóban, hogy úgy vannak ott, hogy az apa NINCS IS OTTHON. Nem kell szerintem sem a gyerekeire vigyáznod napról napra, nem hiszem, hogy ez elvárható. Jól értem azt is, hogy hétvégén TE viszed a 6 gyereket programokra egyedül, míg a férjed otthon pihen? Eszem megáll.
2018. jan. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon jol tetted Kerdezo, meg ezt megcsinalod parszor es a parod magatol rajon hogy ez nem koser :-)

Azzal nem foglalkozik veluk tobbet apuka, hogy este 21-kor esik haza mert normal esetben akkor mar agyban vannak a gyerekek es sok dolga nincs. Meg parszoraludjon a konyhakövön, tuti elgondolkozik

Szurkolok Kerdezo :-)

2018. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
87%
Egy párszor meg játszd el ezt. Mond meg hogy te egész nap így érzel amikor veled van otthon a 6 gyerek.
2018. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
2%
Egésznap addig egyetertettem veled hogy ez gáz, amíg le nem írtad az utolsó posztodat kérdező. :) az hogy a gyerekeket felhasználod erre szerintem kritikán aluli. Inkább ülnél le a pároddal es beszélnéd meg(meg ha tegyük fel sértődés is lesz belőle) neeeeeem.. Te inkább a srácokat akik azt hiszik milyen aranyos, kedves vagy.. Ott marasztalod őket... A saját problémáid megoldásának tárgyai ként..
2018. febr. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!