Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 22 éves lányom egy tőle 21...

A 22 éves lányom egy tőle 21 évvel idősebb férfitől vár gyereket! Hogyan fogadjam el ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanácsra lenne szükségem...

Egy gyermekem van, egy felnőtt, 22 éves lány. Mindig mindent megadtam neki. Miután szakított a tőle 2 évvel idősebb párjával, összejött az egykori első szerelmével, akiről én úgy tudtam hogy csak barátok voltak. Miután kiderült hogy jóval több volt köztük, és megtudtam hogy 21 (!) évvel idősebb tőle, konkrétan lefagytam. De természetesen beletörődtem, hiszen amúgy sem tudok ezen változtatni...

Ma azonban bejelentette, hogy hamarosan nagymama leszek, mert kisbabát vár a tőle 21 évvel idősebb párjától!! Ezt sajnos nem tudom felfogni...

De tisztában vagyok vele, hogy beleszólnom sem lehet, hiszen nem egy 16 éves kamaszlányom van, akit elhurcolok nőgyógyászhoz abortuszra. Örülök neki hogy nagymama leszek, de azt képtelen vagyok elfogadni, hogy a "vejem" pár év híján velem egyidős...

Mit csináljak?? Hogyan fogadjam el ezt az egészet?


2018. febr. 13. 22:27
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
89%

Próbálj meg pozitívan állni a dolgokhoz, bármennyire nehéz is.

Beszélgess a férfivel, csináljatok programot hármasban, vagy hívd el őket ebédre, ilyesmi.

Lehet, hogy megkedveled és elfogadod. Utána meg már nem a korára gondolsz :)

2018. febr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:

11-es válaszoló: jelenleg októberben lesz 2 éve hogy együtt vannak, előtte körülbelül olyan 1 évig "voltak együtt" ha lehet ezt így mondani.


Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a normális válaszokat, előbb-utóbb biztosan hozzászokom hogy komolyan gondolták a dolgot. Amitől még picit tartok, az az, hogy a lányom tud-e majd bánni a kicsivel... Nagyon szereti a gyerekeket meg a babákat, de nem tudom hogy 0-24-ben mennyire fogja bírni a babázást és a vele járó "gondokat".

Azt már most eldöntötték hogy apás szülés lesz, és ő is nagyon szereti a gyerekeket, ezért biztos vagyok benne hogy a párja jó édesapa lesz.

2018. febr. 13. 23:54
 13/55 anonim ***** válasza:
74%
először lehet, nem fog neki menni a babázás, de biztos megszokja majd és belejön. Főleg ha a párja is segít. Meg gondolom, néha Te is :)
2018. febr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
87%

9: Arra gondoltam, hogy nagyon különböző karakterűek az emberek, minél idősebbek, annál inkább. 40 éves korban már van öreges is meg kamaszos is. Ha ismered a fiút, talán meg tudod különböztetni, hogy nem annyira veled, mint inkább a lányoddal azonos világnézetű, életvitelű. És akkor le tudod küzdeni az ellenállásodat.

Látod, neki is első babája lesz, nincsen 2 család a háta mögött, pl. ez egy egyezés.

2018. febr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
61%
Kerdes, h a lanyod mennyit valtozik majd... amikor 37 evesen lesz egy 15 eves kamasz gyereke es egy 58 eves ferje...
2018. febr. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Anyuka!

Úgy gondolom attól félsz,hogy idővel elő jön majd a korkülönbséges probléma.


Erre van esély,viszont kb ugyanolyan ma a hosszútávú kapcsolatra a kilátások,mintha egyidősek lennének.

Ha egy vele egyidőssel jönnek össze,arra sem lenne semmi garancia,hogy 10 év múlva együtt lesznek.


A gyerekvállalás már kicsit macerásabb.

Ott jó eséllyel idővel egyedülálló anyuka lehet.

Viszont azért nem annyira öreg ez a pasi,hogy az érettségiig minimum fog élni jó eséllyel.

A férfiaknál asszem 72 év az átlagéletkor,és 65 év a nyugdíjkorhatár.


Szóval addig mire ez probléma lesz,ha együtt maradnak,addigra már a gyerek 20-on éves lesz.


Mondjuk én gyereket biztos nem szülnék ilyen esetben,csak akkor ha a férfinek elég jó anyagi háttere van.Mert semmi sem garancia.

De egy fiatalabb pasival is történhet baj.

Egyik ismerősömnél egy 35 éves férfi lett hirtelen beteg,ahol 2 gyerek volt már.

2018. febr. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
10%
Hát figy ez kb mintha rendellenességgel születetne egy gyerek nem megszokott de mindenki egyéni és ugyanolyan értékes
2018. febr. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim válasza:
66%
A "hogyan"-ra sajnos nem tudok receptet adni, viszont el kell fogadnod a kialakult helyzetet. Felnőtt nő a lányod, aki saját maga dönt az életéről, és viseli a döntéseinek az ódiumát. Elképzelhető, hogy van a lányodnak egy kis apakomplexusa, azért választott nálánál 21 évvel idősebb párt.
2018. febr. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
37%
Azért emlékeztesd, hogy mire a gyerek kamasz lesz, a pasija már nagypapa korba ér. Nem értem ezeket az apakomplexusos, beteg lelkű lányokat.
2018. febr. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
31%

A legtöbb házasság 5 évig se tart, akár van gyerek, akár nincs. Még nem lesz iskolás az unoka, mikor külön mennek.

Utána teljesen mindegy, hogy egy 40, vagy egy 25 éves pasastól szült gyereket 21 évesen, a nagy semmire.

2018. febr. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!