Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 22 éves lányom egy tőle 21...

A 22 éves lányom egy tőle 21 évvel idősebb férfitől vár gyereket! Hogyan fogadjam el ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanácsra lenne szükségem...

Egy gyermekem van, egy felnőtt, 22 éves lány. Mindig mindent megadtam neki. Miután szakított a tőle 2 évvel idősebb párjával, összejött az egykori első szerelmével, akiről én úgy tudtam hogy csak barátok voltak. Miután kiderült hogy jóval több volt köztük, és megtudtam hogy 21 (!) évvel idősebb tőle, konkrétan lefagytam. De természetesen beletörődtem, hiszen amúgy sem tudok ezen változtatni...

Ma azonban bejelentette, hogy hamarosan nagymama leszek, mert kisbabát vár a tőle 21 évvel idősebb párjától!! Ezt sajnos nem tudom felfogni...

De tisztában vagyok vele, hogy beleszólnom sem lehet, hiszen nem egy 16 éves kamaszlányom van, akit elhurcolok nőgyógyászhoz abortuszra. Örülök neki hogy nagymama leszek, de azt képtelen vagyok elfogadni, hogy a "vejem" pár év híján velem egyidős...

Mit csináljak?? Hogyan fogadjam el ezt az egészet?


2018. febr. 13. 22:27
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
39%
21: És az kinek válik a javára és miben?
2018. febr. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:
18-as válaszoló: érdekes amit írtál, már csak azért is mert én erre eddig pont nem gondoltam. Persze van benne valami. Igaz, a halál sajnos nem válogat, és bárki bármelyik pillanatban meghalhat, kortól függetlenül. Köszönöm hogy írtál erről, mert nekem tényleg nem volt eszembe ez a dolog.
2018. febr. 14. 06:33
 23/55 A kérdező kommentje:

Ezekre az apakomplexusos válaszokra sajnos nem tudok mit mondani, mert szerintem alapból nem az a lányom. Mielőtt összejött volna a párjával, egy tőle mindössze csak 2 évvel idősebb fiúval járt. Az hogy a jelenlegi párjához miért "ragaszkodik" ennyire azt nem tudom.

Szerintem egyébként ő is tudja hogy mire felnő a gyerek az apja már nem 40 éves lesz, de most ezt hogy mondjam neki? Kislányom vetesd el mert idős már a párod ahhoz hogy apa legyen?! Akárhogy is van, ezzel egyiküket sem akarom megbántani. Beteg lelkűnek pedig pláne nem mondanám a lányomat, de azért köszönöm a kedves kommentet.

2018. febr. 14. 06:45
 24/55 anonim ***** válasza:
42%
Nem rosszból írtam, de tényleg nem stimmel ott valami, ha valaki képes nála 21 (!) évvel idősebb emberrel kezdeni. Ritkán vezérli ezt az igaz szerelem.
2018. febr. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
47%

Sehogy, ez van, amugy egy 40 éves is simán le tud lépni és nyilván le is fog idövel, nem a bababsirást akarja hallgatni :)


Egyébként a lányod dolgozik is, vagy csak széttette, hogy ne kelljen melóznia? Nem mindegy...

2018. febr. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
80%

Ahogyan írtad, a lányod már felnőtt nő. Beleszólásod (sajnos vagy nem sajnos) de nem túl sok van az életébe. Amit Te tenni tudsz, hogy támogatod őket mindenben, és nem fordítasz hátat elsősorban a lányodnak és az unokádnak.

Azért még valahol mindig jobb ez a verzió, mintha 22 évesen egy 70 éves pénzes papával lenne együtt, értelemszerűen a pénz miatt. Ha összejött nekik a baba, akkor szeretettel kell várni, Te pedig sokat tudsz segíteni a lányodnak a babával kapcsolatban. Minden bizonnyal nem fog neki az elején menni a gyerekkel való foglalkozás, de mivel te már szültél ezért van tapasztalatod, amit megtudsz vele osztani. Gondolom miután megszült, szeretné ha a kórházban te is ott lennél, hiszen ilyenkor egy nőnek ugyanúgy szüksége van az édesanyja támogatására. A korkülönbségre nem tudok mit mondani... Ha megértik egymást, nincs gond, legyenek boldogok. A baba egyébként tervezett volt?

2018. febr. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
40%

Amugy vaszeg nem szerelmes a lányod, csak imponál neki h érett (bár aki egy 21 évessel jön össze 40-esen, az inkább luzer szerencsétlen) a "férfi" és pénzes, mindene meglesz.

24 évessel küzdeni kéne lakásért, stb a pasasnak ez megvan, lányod ingyér kapja.


Gáz értékrend :(

2018. febr. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:

27-es válaszoló: lehet nem hiszed el, de én személy szerint jobban tartok attól, hogy a lányom nem fogja bírni az egész napos babasírást. 20 éves kora óta dolgozik. Szerintem nem azért szül mert nem akarna dolgozni.


28-as válaszoló: nem tudom hogy tervezett baba volt-e, nekem a lányom nem mondta hogy szeretnének közösen babát. Persze lehet csak attól félt hogy mit szólok hozzá, ezért inkább így mondta meg mikor már terhes.

2018. febr. 14. 07:18
 29/55 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudsz mit csinalni fogadd el. Arra meg a lányod csak később fog rájönni hogy ami ma szép, az holnap rémálom, mert a korkülönbségből a,dódó problémák garantáltan előjönnek (20 évvel idősebb exem volt, bnőmnek 24 év, ők is elváltak) Egy-egy kivétel biztos akad, de irtó ritka, a mai világban 22 évesen szülni túl korai, és majd 30-35 körül akar élni a lányod....
2018. febr. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
69%
A szüleim is kb. ilyen korúak voltak, mikor én születtem, apám még idősebb is. Most akkor engem is el kellett volna emiatt vetetni? Hát örülök, hogy nem így történt... Amúgy már én is felnőtt vagyok és még él az apukám, sőt jó egészségnek örvend, ellenben van olyan barátnőm, akinek a teljesen normális korban levő anyja váratlanul egyik napról a másikra meghalt. Ha ők boldogok így, akkor neked sincs okod aggodalomra. Legyél a lányod mellett és segíts neki, ha szükséges.
2018. febr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!