Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell hetekig titkolni a...

Miért kell hetekig titkolni a terhességet?

Figyelt kérdés
Lányom és férje ma reggel újságolták el a hírt, mint kiderült 14 hetes a lányom de nem látszik rajta. Külföldön élnek, most jöttek haza hosszú idő után. A férje szüleinél a héten voltak, ott is most lett elmondva a héten. Nem esett jól, hogy csak most lett elmondva, vagy csak tuldramatizálom?
2018. febr. 24. 12:17
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
91%

#8-as: mert egyes szülők ezután mániákusan kérdezik, hogy mikor próbálkoznak megint? És már témájuk sincs mint ez! Aztán néhányan még beléd is rúgnak, hogy biztos a te hibád a vetélés, mert valami olyat csináltál, ami miatt meghalt, a te hibád!

Ezért nem szokták közölni.

2018. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan,főleg a helikopter szülő aki ott köröz mint a keselyű mikor épp h támogatni kéne olyankor,hallgatassál támasszal. Nem mikor jon a kovetkező kérdésekkel gy vetélés után,mintha futaszalagos dolog lenne egy baba..
2018. febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
76%

"És ha elvetél, miközben a szülei tudják, hogy terhes, akkor mi van???"


Nem érted. Van is egy szólás, hogy "ne kiabáljuk el!".

Ez egy babona.

Érzékeny helyzeteket, csírázó dolgokat nem mondunk el, amíg az nem erősödik meg, nehogy rosszindulattal, boszorkánysággal elpusztítsák.

2018. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
83%
És sok a helyen a szúlő se örül az unoka hirének ezt tükrözi a gyakori is, sok kérdésnél sajnos.. Itt is ha őszinte öröm lenne Anyuka részéről a kérdese felse vetődik..
2018. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
97%
Mi pl telefonon mondtuk el mert párom nem tudott velem jönni akkor . Kb 8 hetes voltam mikor felhivtam anyukámat és elmondtam , de ezt is csak azért ,hogy tudjon nekem orvoshoz időpontot kérni ( nálunk 12 hétig nem foglalkoznak a kismamákkal) . A család többi tagja viszont nem tudta meg csak mikor már biztos volt ,hogy minden rendben lesz a picivel .
2018. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem személyesen akarták elmondani, illetve nem akarták elhamarkodni.
2018. febr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
88%
Te tök hülye vagy... akkor játszd a sértődöttet :D
2018. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
89%
Micsoda kotnyeles anyuka vagy. Nem mindegy az neked, hogy a 8. héten vagy a 14. Héten tudod meg? Még fél év mre megszületik. Az a pár hét már tökmindegy. Semmiről nem maradtál le.
2018. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
87%
Túldramatizálod. Inkább örülnöd kellene, nem hisztizni a semmin.
2018. febr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
98%
Mivel tudták, hogy úgyis hamarosan jönnek haza látogatóba, személyesen akarták elmondani, hisz nem sokáig kellett az infót visszatartani. Ilyen horderejű hírt nem mindenki szeret (sokak szerint nem is illik) telefonon közölni a leendő nagyszülőkkel. Szakítani sem telefonálás útján szokás.
2018. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!