Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell hetekig titkolni a...

Miért kell hetekig titkolni a terhességet?

Figyelt kérdés
Lányom és férje ma reggel újságolták el a hírt, mint kiderült 14 hetes a lányom de nem látszik rajta. Külföldön élnek, most jöttek haza hosszú idő után. A férje szüleinél a héten voltak, ott is most lett elmondva a héten. Nem esett jól, hogy csak most lett elmondva, vagy csak tuldramatizálom?
2018. febr. 24. 12:17
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Igen, túldramatizálod. Az a lényeg, hogy minden rendben van vele és a picivel is, most már ti is osztozhattok a boldogságukban. Van olyan nő, aki már a pozitív tesztnél telefonál az anyukájának, van aki, megvárja, amíg biztos lesz a terhesség. Nincs ezzel baj.
2018. febr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha a lányodék Magyarországon élnének, akkor ezer százalék, hogy NEKED előbb, az első pozitív tesztnél elmondta volna, szerintem. De telefonon, vagy emailben ez annyira más...

Szerintem azért vártak, hogy személyesen mondják el.

2018. febr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

9-es, NÁLUNK pl. nagy gebasz van, és pár utcányira lakik. Mármint nem az én gyerekem, hanem tágabb rokonságomban a szülő és a gyerek lakik pár utcányira, mégis gebasz van.

Semmit nem minősít a távolság.

Mi van, ha álmai munkáját kapja meg külföldön a fiatal-felnőtt "gyerek"? Pont nem az a szeretet fokmérője, hogy anyuci-apuci seggében kell élni az életünket.

2018. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
15%

Egyébként nagyon jellemző ez a rosszindulat, ami itt megy a fórumon. Milyen szóhasználat már ez a Kérdező felé, hogy pl. "kotnyeles" vagy "hisztizik".

KÉRDEZETT valamit, nem hisztizik.

úgy látom, itt az agyonfrusztrált fiatal anyukák írnak leginkább. Jaj, meg ne tudja a szülő, bele ne lásson az életünkbe a szülő, akkor mondjuk meg, amikor akarjuk.

Aztán kb. ugyanez a felhozatal sír ugyanitt, hogy a fiatalos nagyi nem akar kilépni a munkahelyéről és haptákba állni nekik, mint főállású nagymama.

2018. febr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

A saját gyerekük, akkor jelentik be a terhességet, amikor ők jónak látják! Ez teljesen egyéni, van aki a pisis teszttel a kezében már fotót rak ki a fb-ra, van, aki meg inkább csak akkor szól a szűk családnak, mikor egy-két orvosi vizsgálaton túlvan! Ez nem feltétlen babona!

Én pl.élveztem azokat a heteket, amíg senki sem tudta rajtunk kívül. De én pl.a falra mászom ezektől a "jaj, hogy érzed magad, jaj, nem fáj semmid, jaj vigyázz magadra" felesleges aggódástól.

2018. febr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azért sir itt a sok Anya,mert nagyika szeretné az unokát nevelni is helyette,v vépp elenne, direkt az ellenkezőt, mint amit szülő kér tőle.. Nem rég volt itt egy nagyi aki szinte azt hitte ő az unoka anyja,ilyen helyzetbem én sose mondnám el..
2018. febr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

#24 igenis kotnyeles és hisztizik.

Megosztottak vele egy örömhírt és arra gondol, hogy miért csak akkor.

A kérdésből érződik, hogy mindenről egyből tudni akar, Nehogy kimaradjon valamiből. Szerintem már az első védekezés nélküli szeretkezés után felhívhatta volna a lánya, vagy közben.

Most őszintén, nagymama lesz és az érdekli, hogy mikor mondták el.

És ahogy az utolsó is írta, én még nem Hallottam senkit amiatt panaszkodni, mert az anyja\anyósa nem szól bele az életébe.

2018. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek a magánügye,hogy kivel mikor hogyan közli/nem közli,hogy várandós.
2018. febr. 25. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
0%

27-re!

Akkor kérdezd meg a mostoha lányomat!

Nem szól bele anyósa sem, nem szólok bele én sem. Nem folyunk bele, távolságtartás van. De nem is ugrunk, ha vigyázni kellene a gyerekeire (1 és 2 évesek).

Szóval ez ilyen kétélű, időnként szeretné, ha beleszólnánk (egy gyerekvigyázás erejéig, egy főzés erejéig), de mi nem "szólunk bele", csinálja szépen:)

Ezek ám ilyen kétélű dolgok:)))

2018. febr. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
94%

Tehát a segítség feltétele, hogy beleszólhass?

Én sem osztok meg mindent azon nyomban és nem is viselem el, ha beleszólnak. De nem is várom el, hogy ugorjanak. Megbeszélni szoktuk. "Figyi nagyi, valamelyik hétvégére be tudod vállalni a gyerekeket? Szervezni szeretnénk valami programot Nélkülük." És a választól függ Mikorra szervezzük. De volt olyan, hogy beteg lettem és felhívtam segítségül. És egyből jött... De olyan is, hogy ő kért meg valamire és mi is "ugrottunk". Mindenki annyi információt oszt meg a másikkal amennyit akar mégis számíthatunk egymásra.

2018. febr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!