Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel bűntetnétek meg a...

Mivel bűntetnétek meg a lányotokat, ha elszökne a barátjával annak ellenére, hogy megtiltottátok?

Figyelt kérdés
19 vagyok, még gimnazista vagyok, szüleim tartanak el, de van némi pénzem melóból. Barátom 29 éves, 1,5 éve ismerem, jóban voltunk mielőtt összejöttünk, a kapcsolatunk 4 hónapos csak. Egy közös barátunk szülinapja van ma este, amikor engedélyt kértem, kijelentette anyám szó sem lehet róla, hogy bárhova is mehessek a barátommal, még ha haza is hozna. Mivel nem konkrétan hozzámennék, hanem egy szülinapi bulira ahol más ismerősöm is részt vesz ezért arra jutottam, hogy kicsit lázadok és elszöktetem magam a barátommal. Szinte eddig mindig a szüleim szavára hallgattam, azt csináltam amit mondtak, ez szerintem belefér. Barátom még az este folyamán haza is hoz. Ezzel a kisstoryval szerettem volna felvezetni az esetleges "döntés hozást".
2018. febr. 24. 21:56
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
34%
Valoban, 19 évesen már nagykorú, elvileg azt csinál, amit akar. Gyakorlatilag még egy gimnazistarol van szó, akit otthon lakik és akit eltartanak. Én mondjuk simán elengednem a lányomat egy ilyen buliba. De: ha a szülő nemet mond valamire, az nemet jelent. Ha én nem engednelek el és te elszoknél, már nem kellene haza jönnöd. Ha meg kiskorú lennél, onnantól ugrana minden extra, tehát se telefon, se számítógép, se új ruha, se snack, se kimenő.
2018. febr. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
47%

Emberek, egy kis észt vigyetek már a dologba!

Attól, hogy valaki elmúlt 1 nappal 18 éves az nem azt jelenti, hogy attól a naptól ő felelős felnőtté vált hanem azt, hogy becsukhatják ha hülyeséget csinált.

19 éves. Otthon lakik. Nincs önálló keresete sem egy másik hely ahol lakhatna. Mitől lenne ő felnőtt?

Engem 20 évesen nem engedték, hogy azt a sportot űzzem amit akarok, eltiltottak. Összecsomagoltam és elköltöztem.

A reakció erre az volt, hogy oké akkor azt csinálsz ezentúl amit akarsz, de a tanulásodon kívül semmi mást nem fogunk finanszírozni anyagilag.

Így is lett. Lett fix munkahelyem és gazdálkodtam a pénzből ahogy tudtam, és onnantól azt csináltam amit akartam (meg amit ki tudtam fizetni - és ez nem volt valami sok).

Na, ez a felnőtté válás. Nem az, hogy betöltöm a 18-at meg elszökök otthonról a 30 éves pasimmal - akinek lehetne annyi esze, hogy ilyenben nem vesz részt. Hiszen ő már felnőtt, igaz? Vagy annyira mégsem, amint látjuk....

Szökdössél el a felnőtt pasiddal bulizni, végül is a felnőttek pont így csinálják.....

36n

2018. febr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
39%
Hát, azért valami alapja csak van anyukád félelmének... Elhúzol engedély nélkül egy majd harmincas faszival. a ki tudja milyen haverjaihoz, a harmincas pasi meg segít a gyerekes akciódban, ahelyett hogy felnőttként intézné... Valami nem stimmel a csávóval, én se örülnék neki.
2018. febr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem miért kell 19 évesen még elkérezni egy szülinapra. Én csak szóltam volna a szüleimnek, hogy aznap szülinapon leszek. Ennyi.
2018. febr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:

Huh, nos ahogy írtam tegnap eg, hisztis 3.14nek tűnök. :D

A barátomat már korábban bemutattam a szüleimnek, amíg nem tudták meg mennyi idős még nagyon gondjuk sem volt velük. Ahogy megtudták már jött a tiltás, meg a szigor. Barátom mindig is próbált velük beszélni, hogy attól, mert idősebb nem használ ki, meg ezért ne tiltsanak. Megmondom őszintén jó érzés volt kicsit kiruccanni, bulizni, és ez nen jelenti azt, hogy mindenki csatak részeg volt. Volt némi pezsgő, sör meg néhány ital, de mindenki tartotta a határt. Én némi pezsgőt ittam, barátom meg semmit, mert tudta, hogy haza kell vinnie. Olyan fél11 fele mentem el, és 4 fele itthon is voltam. Szüleim nem vettek észre.

Barátom nem is akart megszöktetni, é szerettem volna, hisz ezzel a barátunkkal jóban vagyok, személyesen is meghívott és én megígértem neki, hogy mindenképp ott leszek.

És lehet velük élej, de van keresetem, dolgozok suli mellett is.

2018. febr. 25. 08:45
 16/49 anonim ***** válasza:
22%
Egyszer úgyis kiderul és onnantól oda a bizalom. Ha dolgozol és van kerested, akkor menj albérletbe és már meg is van oldva a probléma, semmire se kell engedelyt kérni
2018. febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
29%
Egy majdnem 30as pasinak azt kéne segíteni hogy tudj kommunikálni a szüleiddel nem szöktetni mint a dedóba, még akkor is ha a te ötleted volt. Itt mindenki írja hogy milyen jó hogy egy felnőtt majdnem 30as férfi egy gimnazistával van együtt de szerintem még nagyon éretlen viselkedésre utal.
2018. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim válasza:
38%
Lehet, hogy észrevették, de nem első felindulásból kezelik a dolgot, hanem elmélkednek, töprengenek, mitévők legyenek. Ezek szerint a legjobbat akarják neked.
2018. febr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező (#15) helyesen döntöttél, hogy nem hagytad, hogy a szüleid bigottsága elrontsa az estédet.
2018. febr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
30%
Ha a kanod képes és megszöktet, még ha 19 is vagy, igaza van vb a szüleidnek, hogy nem akarnak vele engedni.
2018. febr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!