Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel bűntetnétek meg a...

Mivel bűntetnétek meg a lányotokat, ha elszökne a barátjával annak ellenére, hogy megtiltottátok?

Figyelt kérdés
19 vagyok, még gimnazista vagyok, szüleim tartanak el, de van némi pénzem melóból. Barátom 29 éves, 1,5 éve ismerem, jóban voltunk mielőtt összejöttünk, a kapcsolatunk 4 hónapos csak. Egy közös barátunk szülinapja van ma este, amikor engedélyt kértem, kijelentette anyám szó sem lehet róla, hogy bárhova is mehessek a barátommal, még ha haza is hozna. Mivel nem konkrétan hozzámennék, hanem egy szülinapi bulira ahol más ismerősöm is részt vesz ezért arra jutottam, hogy kicsit lázadok és elszöktetem magam a barátommal. Szinte eddig mindig a szüleim szavára hallgattam, azt csináltam amit mondtak, ez szerintem belefér. Barátom még az este folyamán haza is hoz. Ezzel a kisstoryval szerettem volna felvezetni az esetleges "döntés hozást".
2018. febr. 24. 21:56
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
98%
#30, van némi különbség az "átadni" és a "ráerőszakolni" között. Az első természetes és rendben van, a második meg egyáltalán nincs rendben.
2018. febr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
83%
... a dologról egyébként a saját párom jut eszembe... neki is megvoltak anno a hasonló kis harcai, és szerencsére ő se a "te csak ne lázadj, te csak fogadj szót..." kórusra hallgatott... úgyhogy szépen pár hét alatt tényleg elrendeződtek a dolgok, a szülők tudomásul vették, hogy a lányuk már nem gyerek, nem minden éjszakát tölt otthon... és innentől kezdve tényleg normálisan meg lehetett beszélni mindent.
2018. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
Nos, elmesélek mindent eddigi rövid életemről: 16 évesen voltam először egy buliban, de az akkor 19 éves bátyámnak kellett figyelnie rám, plusz a szüleim is óránként megjelentek, pedig osztálytársamnál voltam. Néhány barátommal 2havonta el tudok menni valahova, hogy kikapcsolódjak, mert hét közben van, hogy fél 5-nél előbb nem érek haza, ha igen akkor 3-4 fele vagyok itthon, utána megyek heti 2szer edzésre. Hétvégente tanulok szintén, délutánonként a helyi sportcsapatnak segítek-ennek révén ismertem meg a barátomat kb 1,5 éve. Szüleim mielőtt megismerték sem volt vele bajuk (látásból ismerték) miután bemutattam, mint a barátomat akkor egy pálifordulatot vettek, csak a negatívumot látták (főleg anyám), legnagyobb gond az, hogy 10 évvel idősebb. Szüleimmel többször is beszélt személyesen, hogy megbízhatnak benne, vigyázz rám. Így látatlanban sokan írjátok majd, hogy biztos van valami ami miatt nem engedik, pedig nincs. Erre a szülinapi bulira már hetek óta hivatalos voltam, még a szülinapos is megkérte szüleimet engedjenek el (most lett ő 24 éves). Nem, mert nem akarják, hogy a barátommal legyek. Tudom, hogy féltenek, de eddig egyszer sem adtam okot arra, hogy túlféltsenek.
2018. febr. 25. 11:56
 34/49 anonim ***** válasza:
26%

Nyilván oka van annak, hogy nem engedték el. Értelmes szulo elengedi a felnőtt , szintén értelmes gyerekét egy buliba. Ha itt nem engedték, nyilván oka van, amit a kérdező nem köt az orrunkra.


Csakhogy a kérdez nem értelmes felnőtt ember, hanem egy hisztis kistini, vagyis egy ezen a szinten leragadt nagykorú de nem felnőtt ember. Ha az én gyerekem szökne meg többet nem is kéne visszajönni, ha már ilyen felnőtt, akkor mehet albérletbe és tarthatja el magát.


A sztorihoz hozzátartozik persze hogy én leülnék megbeszélném a gyerekemmel hogy mi az ok ami miatt nem akarom elengedni, és meghallgatnám őt is. Meggyőzhető vagyok, észérvekkel. De egy ilyen szökdösés után már nem lenne alkalma ilyenekre.

2018. febr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
11%

. a dologról egyébként a saját párom jut eszembe... neki is megvoltak anno a hasonló kis harcai, és szerencsére ő se a "te csak ne lázadj, te csak fogadj szót..." kórusra hallgatott... úgyhogy szépen pár hét alatt tényleg elrendeződtek a dolgok, a szülők tudomásul vették, hogy a lányuk már nem gyerek, nem minden éjszakát tölt otthon... és innentől kezdve tényleg normálisan meg lehetett beszélni minden


És azóta ki tudja hanyadik abortuszán van túl a jóval vénebb és nagyon felelőségteljesebb pasija miatt. Minden kérdésnél azt mondod te jóval öregebb vagy mint az akkor kislány barátnőd, és hogy te lelkesen támogatod az abortuszt mert az milyen hatalmas buli, egy igaz szerelem fénypontja, ha háromhavonta viszed kapartatni.


Úgyhogy a naagy és felelősségteljes bácsira(rád) biztos nem hallgatnék, aki felntt létére nem képes a normális védekezésre ne ossza az észt kislányoknak.

2018. febr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:
A 32-es válaszolót most miért ekézitek? Ahogy olvasgatom újra a válaszokat azt veszem észre, hogy inkább személyeskednek EGYESEK ismeretlenült, mint hogy a kérdésemre válaszolnának, hogy mégis MIVEL BŰNTETNÉTEK?! Oké, van aki szerint engedelmeskednem kell, van aki szerint nem kell engednem. Túl lett tárgyalva. Válaszolnátok a kérdésemre?
2018. febr. 25. 12:17
 37/49 anonim válasza:
87%

Semmivel,mert ott kezdődik,hogy egy 19 évesnek(legyen akármennyire is éretlen) már nem kell engedélyt kérnie,hogy hová mehet,nagykorú,jogában áll eldönteni hová és kivel akar menni.

Amelyik szülő ezt nem képes agyilag felfogni,annak nem kell csodálkoznia,ha a gyereke a tudta nélkül megy majd el otthonról.

Nekem 17-18 évesen eszembe nem jutott már engedélyt kérnem,hogy elmehetek e valahová,egyszerűen csak közöltem mikor hová megyek és ezt a szüleim el is fogadták.


Akik azt írták,hogy biztos megvan az oka a kérdező szüleinek,arra a válasz:már bocsánat,de egyszerűen csak gyökerek.

Nekem is volt olyan osztálytársam középiskolában,akit a szülei még fényes nappal,suli után se engedtek el sehová se.Vagy ha ötös helyett négyest kapott valamiből már elvették 1 hónapra mindenét és majdhogynem bezárták.

Persze ennek az ellenkezője se jó,mikor valakinek 13-14 évesen mindent megengednek otthon,következmények nélkül.


Azt tanácsolom neked kérdező,hogy állj ki magadért a szüleid előtt,máskülönben még huszonévesen is úgy fognak kezelni,mint egy 13 évest.


22f

2018. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
29%
"ott kezdődik,hogy egy 19 évesnek(legyen akármennyire is éretlen) már nem kell engedélyt kérnie,hogy hová mehet,nagykorú,jogában áll eldönteni hová és kivel akar menni. " És joga van egyedül boldogulni az életben ha nem hajlandó az otthoni szabályokhoz alkalmazkodni. Miért van az hogy a tizenévesek csak a jogaikat tudják, de a kötelességeikről hírből sem hallottak?
2018. febr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim válasza:
82%

"És joga van egyedül boldogulni az életben ha nem hajlandó az otthoni szabályokhoz alkalmazkodni"


Ha szülő az ilyen idióta mentalitással elüldözi a gyerekét,akkor ne csodálkozzon,ha a gyerek onnantól kezdve le se szarja majd.


"Miért van az hogy a tizenévesek csak a jogaikat tudják, de a kötelességeikről hírből sem hallottak?"


Egy 19 évesnek,aki otthon besegít a háztartásba,normálisan jár suliba,mellette dolgozik és szabadidejében sportol milyen kötelezettségei lennének?

Csendben bólogatni arra,hogy mikor,hová és kivel mehet csak azért mert otthon lakik?

A szülők kötelességei hol maradnak,hogy ne úgy viselkedjenek mint a gyökerek?


A 37-es voltam.

2018. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
Igaz későn, de eszembe jutott egy történet amit egyszer mesélt az egyik tanárnőm. A 90-es években vol tini, megismerkedett 18 éves korában egy 16 éves fiúval (aki ma a férje) egy iskolai táborban. A szülei nagyon konzervatívok voltak, szerintük a lányuknak egy nála idősebbnek kell összejönnie. Hát nem így lett. Mikor egyetemista lett, akkor úgy oldották meg a találkozást, hogy a korai busszal megy el, azzal indokolva, hogy előbb beérjen a koliba, de helyette a barátjához ment, hogy kicsit együtt legyenek, aztán ment a koliba. Persze lebuktatták őket, volt ebből vita, de az apa beletörődött, van 3 unokája a lánya részéről, a lánya meg kíváló tanár nő. Igaz nem ugyanaz az eset, de attól, hogy megszegem a szülői parancsot 1szer nem leszek egy hülye 3,14csa. És írtam már, hogy sokat tanulok, átlagom is jó, sportolok, segítek itt-ott, melózok is. Barátom sem csinál mást. Ezt nem értik meg a szüleim.
2018. febr. 25. 15:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!