Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel bűntetnétek meg a...

Mivel bűntetnétek meg a lányotokat, ha elszökne a barátjával annak ellenére, hogy megtiltottátok?

Figyelt kérdés
19 vagyok, még gimnazista vagyok, szüleim tartanak el, de van némi pénzem melóból. Barátom 29 éves, 1,5 éve ismerem, jóban voltunk mielőtt összejöttünk, a kapcsolatunk 4 hónapos csak. Egy közös barátunk szülinapja van ma este, amikor engedélyt kértem, kijelentette anyám szó sem lehet róla, hogy bárhova is mehessek a barátommal, még ha haza is hozna. Mivel nem konkrétan hozzámennék, hanem egy szülinapi bulira ahol más ismerősöm is részt vesz ezért arra jutottam, hogy kicsit lázadok és elszöktetem magam a barátommal. Szinte eddig mindig a szüleim szavára hallgattam, azt csináltam amit mondtak, ez szerintem belefér. Barátom még az este folyamán haza is hoz. Ezzel a kisstoryval szerettem volna felvezetni az esetleges "döntés hozást".
2018. febr. 24. 21:56
1 2 3 4 5
 41/49 anonim válasza:
96%

Még mindig a 37-es válaszoló vagyok.

Visszaolvasva feltűnt az,hogy írtad van egy bátyád.

őt is úgy kezelik mint téged,vagy kezelték a te korodban?

Valószínűnek tartom,hogy nem.


Gyakran előfordul,hogy a testvérek közül a fiatalabbat főleg ha az lány,a szülők hajlamosabbak szigorúbban nevelni mint az idősebb testvért.

Nem egy ilyen lányt ismertem,akit otthon alig akartak elengedni valahová,az idősebb testvére meg szinte azt csinált amit akart.

De azért 18-19 éves korukban már őket se korlátozták be a szüleik.

Nem tudom megérteni nálad mi lehet a gond.

2018. febr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
97%
Ha valaki otthon kénszerül élni,és dolgozik stb,ergo elvégzi a kotelességét,a szülök ne korlátozzák a szabadságát és ne "nyulkájanak a bugyijába"
2018. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
21%

De azért 18-19 éves korukban már őket se korlátozták be a szüleik.

Nem tudom megérteni nálad mi lehet a gond.


Talán hogy hazudozik meg szökdös?

2018. febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
90%
Kezdem érteni h miért megy ilyen jol az albérlet piac,amúgy utolsó ha elengednék nem kéne hazudni,dolgozik tanul segit miért kellene a négy fal közt ülnie egyedül? Mondjuk én 18 évesen már pápát intettem a piás korcs terorizáló szüleimnek,vissza se néztem és sokkal jobb életem lett nélkülük,pedigh nem vagyok mai csirke..
2018. febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó, csak a kérdező verzióját ismered, a szüleiét nem.
2018. febr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%
19 éves felnőtt nő,azzal van és odamegy ahova akar.. Ennyi. Amelyik szülő agyilag csökött meg is érdemli h a sarjai 200 v 1000 kre menekülnek a szabadság korlátozás elöl vhol még rendőrrel is hazavitetnék,bár a rendőr se visz haza 18 felett cimet se adhatja ki,nekem se tették,mert közöltem h inkább a dunába ugrok mint hogy hazamenjek az alkoholistákhoz. Mondjuk sok helyen a szülö irigy a gyerekére(siker,párkapcsolat,munka,kereset) meg alapban retardáltak,innen ered a probléma.. Szomszéd nő 31 éves pasija nem lehet,31 évesen nonszensz, fizuját elveszik,az egészet h ne tudjon lépni,folyton cirkusz van,többször szökött meg,de mindig hazahozták,egyszer átmenekült hozzánk. A férjem és engem akartak a szülök elvitetni,ott cirkoszoltak a gyerekeink előtt,megkértem h többet ne jöjjön hozzánk,sajnálom,de inkább elforditom a fejem.. Vagy szerinted ez is rendben van h vkit 31 évesen is elzárnak az emberi kapcsolatoktól és csak dolgozni mehet mindenét kikutatják,elolvassák tiltják a barátnőitől mert h miattuk a csaj normális életet akar mint nekik van,pár család stb..
2018. febr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:

45 és 43 (mert gondol egy vagy) szüleim verziója érdekel? Itt van: szerintük a tanulást hanyagolom, mert a fizikát nem tudom jobbra megtanulni mint 3ra,ezért az jön le, hogy csak lustulok, hülye vagyok, mert az átlagom nem kerek 5,hanem 4,6. Igen szégyenlem is magam. Bátyám egyetemista, de hivatalosan még nálunk él. Ő már 14 évesen kolis volt, hamar önálló lett, kiskorában is már 10 hónaposan rég sétált, én csak 11 hónaposan indultam el egyedül. Ő egy nagyvárosban élt kollégiumban, én meg maradtam itthon. Apám szerint a szórakozó helynek 10kor már zárva kell lennie. Ha megmondom neki a véleményem bármiről én vagyok a hülye. Anyám pesszimisták pesszimistája, akárkiben észre veszi a hibát. 2 tantárgyból teszek előrehozottat, de hülye vagyok, mert a fizikát 3ra,a matekot meg 4re tudom. Szerinte a barátom hiába jó sportoló, egy normál szintű életvitelt él attól még egy rossz ember, mert egy hozzáhasonló lányba szeretett bele. Ha szüleimmel akart beszélni lelettem szidva, hogy csak felcsinál és itthagy, meg miatta hanyagolom őket.

Sok részt ők maguk mondtak a szemembe. A kedvencem az volt, hogy apám lerib..cozott,mert az első barátom (a barátom) nem egy nagynevű egyetem orvostan hallgatója, vagy mérnöknek tanuló valaki, hanem testnevelő tanár, edző. Eddig egyszer sem szöktem, legnagyobb kimaradásom az, hogy félórával később értem haza a barátaimtól, mint amit megbeszéltünk. Hazudozni sem szoktam. Már egy ideje csak azokat mondom el nekik amit hallani akarnak. Ja. És ha nem értek egyet velük egyet más emberekről, jön az, hogy megint naív vagyok.

2018. febr. 25. 19:40
 48/49 anonim ***** válasza:
100%
Hát Kérdező, egy cseppet sem irigyellek... Egy normális otthon, az nem börtön, nem totalitárius intézmény, ahonnan szöknek... hanem az a hely, ahonnan az ember elindul amikor programja van, és ahova hazatér, ha amikor úgy gondolja. A normális otthonban/családban az emberek megbeszélnek dolgokat, és nem engedélyt kérnek meg nem engedlyt adnak egymásnak...
2018. febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
78%

Én sajnállak, mert a szüleid abnormálisan viselkednek.

De te akkor sem vagy egy szellemi szinten egy majdnem 30 éves pasival. De nagyon nem. Se egzisztenciád, se élettapasztalatod, semmi olyanod nincs, ami neki van.

Abban az álomvilágban pedig remélem nem élsz, hogy neki egy csöppet sem imponál,hogy majdnem 30 évesen,amikor már másnak X gyereke van, egy tini lánnyal jelenik meg, nem pedig egy gyerekektől leamortizált kora beli nővel.

2018. febr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!