Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apáéknak fizetniük kell sok...

Apáéknak fizetniük kell sok pénzt mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az osztytársam szemüvegére én idióts véletlen ráálltam és 50ezer forintba kerül 1 új...

Hogy közöljem velük? Nagyon megbántam több napa idegeskedek, félek mit reagálnak mert ez sok pénz.. De ha mondom nekik hogy nyáron ledolgozom és odaadom nekik attól se lesz sokkal jobb . hogy mondjam el nekik? Félek hogy mi lesz... Tudom hogy magamnak csináltam és az én hibám.. Egyedül anyáékat sajnálom hogy most fizethetik :/



2018. márc. 14. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 anonim ***** válasza:
10%
Maximum egy tízest adnék bele. Miért nem vigyázott rá a gazdája?
2018. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/90 anonim ***** válasza:
77%

Most nem azért, de ha nekem valaki tönkreteszi a telefonom pl ami volt 100 ezer, akkor az illető fizessen csak negyvenet, mert már annyit ér? Szerintem az nem lenne fair, mert nem más fogja eldönteni, mit akarok használni. Hogy minek egy gyereknek drága szemüvegkeret? Lehet az tetszett neki és 10 évig nem kap másikat, csak lencsét cserélnek benne. Szerintem nem ezen kellene lovagolni.

Kedves kérdező! Én mint anya írom, hogy ha őszintén elém állna a gyerekem és elmondaná mi történt, természetesen haragudnék, de ki nem csinál butaságokat? Örökkè nem fognak haragudni, te meg a nyáron szépen visszafizeted. És ha megígéred, legyen is úgy! :)

2018. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 anonim ***** válasza:
14%
Jogi oldalról nézve ez a szemüveg gazdájának a "hibája", a kárt átvállalni legfeljebb a jó viszony megmaradása érdekében érdemes. A pénz egyébként is arra van, hogy elköltsék.
2018. márc. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/90 anonim ***** válasza:
62%
Ha egyébként az én gyerekem szemüvege törne össze a fent leírt módon, felerészben őt is hibásnak tartanám, amiért a padra tette a szemüvegét. Ha az öltöző padján mászkálni nem is szabadna, ráülni minden további nélkül lehet. a szemüveg sorsa ugyanaz lett volna. Két lehetőséget tartanék korrektnek: vagy csak az új szemüveg árának felét kérném a szüleidtől, vagy a gyerekem könnyelműségének következménye az lenne, hogy be kéne érnie olcsóbb kerettel.
2018. márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/90 anonim ***** válasza:
74%

Ilyesfajta balesetek előfordulnak. Mint ahogy a példa is mutatja.


Légy magadban biztos. Tudod, hiszed és vallod, hogy semmiféle szándékosság, vagy túlzott gondatlanság nem volt benned, baleset volt. Nem szándékos.

Kész vagy vállalni a felelősséget.


Ne idegeskedj, ne félj. Állj a szüleid elé, és mondd meg, hogy sajnos történt egy baleset, ahol nem szándékosan, de te vagy a kár okozója, aminek vállalod is a következményeit.

Beszélhetsz előtte az osztályfőnököddel is.


Nyugodtan mondd meg a szúlőknek, hogy bármiyen lelki nyomást is gyakorolnak, eredménytelen, mert előrébb nem visz és enélkül is vállalod a felelősséget.

Aztan akár valami diákmunkával is kiegyenlíted.

2018. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/90 anonim ***** válasza:
82%
Na ne már. Nem a földre tette le a szemüveget, mert akkor jogos lenne hápogni, hogy mièrt nem vigyázott rá jobban. A kérdező trappolt át a padon. Tesióra után hova dugja, a fenekébe, arra a 2 percre, amíg pólót cserél?
2018. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/90 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom írta e màr valaki, de pl nekünk a lakásbiztositàshoz van felelősségiztosítàs kiegészitő, kb 1000ft volt egy évre, így a gyerek által okozott kàrokat fizeti a Generali helyettem évi 2Mig... Ugy tudom a szemüvegre is lehet köti, föleg az ilyen drágábbakra, szóval el mielőbb a szüleidnek!
2018. márc. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/90 anonim ***** válasza:
24%

26-os: ha a kérdező RÁÜLT volna a szemüvegre, akkor is ő lenne a hibás? A szemüveggel kb. ugyanaz történt volna, legalábbis annyiban, hogy ugyanúgy újat kéne csináltatnia.


Én már 20 éve nem öltözöm tesiöltözőben, de van két pici gyerekem. Nemhogy 2 percre, de 2 másodpercre sem tenném le a szemüvegemet olyan helyre, ahol ráléphetnek, ráülhetnek.


Még egyszer: az öltözőpad arra való, hogy ráüljenek, nem arra, hogy törékeny és értékes tárgyakat tároljanak rajta akár egy percig is. Ha a kérdező csak leült volna, a következmény ugyanaz lenne.

2018. márc. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/90 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, valószínűleg összecserélted a keret árát a lencséével. Fordítva pont stimmelnének a nagyságrendek egy spórolós, de nem teljesen gagyi szemüvegre. Az 50e egyáltalán nem luxus, az én dioptriámmal annyiért pl nem is kapni.
2018. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 anonim ***** válasza:
40%
#25 ez az egyetlen épeszű komment, a többi pedig jól türközi a kis országunk mentális állapotát. Ilyen baleset bárkivel előfordulhat, de ez mégis csak egy tárgy. Egy tárgy tönkremenetele miatt ne idegesítsd magad. Nem ismerem a szüleidet, de ha normálisak, biztos megértik, kifizetik, bár valahogy neked is bele kéne szállnod, ha nem is pénzzel (gondolom nem vagy keresőképes), csak, hogy értsd, hogy mindennek meg van a következménye.
2018. márc. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!