Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apáéknak fizetniük kell sok...

Apáéknak fizetniük kell sok pénzt mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az osztytársam szemüvegére én idióts véletlen ráálltam és 50ezer forintba kerül 1 új...

Hogy közöljem velük? Nagyon megbántam több napa idegeskedek, félek mit reagálnak mert ez sok pénz.. De ha mondom nekik hogy nyáron ledolgozom és odaadom nekik attól se lesz sokkal jobb . hogy mondjam el nekik? Félek hogy mi lesz... Tudom hogy magamnak csináltam és az én hibám.. Egyedül anyáékat sajnálom hogy most fizethetik :/



2018. márc. 14. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 anonim ***** válasza:
69%

Oszinten sajnalom ezt a sok megrekedt agyut.

Az en szemuvegen cirka 65 ezer volt. A pad nem arra van h taposgalj rajta, viszont amig atoltozik miert ne tehetne le a padra maga elé/ mellé? Jaaa, mert szemuveges inkabb dogoljon meg ugye? Menjetek a faxba. Nehogy mar ra legyen kenyszeritve az ember egy ocsmany keretre, amugy megsugom h nem az a draga benne...

Igenis koteles kifozetni az arat, jol mondja a kerdezo. Legkozelebb mar mindketten odafigyelnek.

2018. márc. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/90 anonim ***** válasza:
79%
Azert egy szemuvegert 50 nem olyan luxuskategoria. Nekem csak a lencsem volt ennyi, pedig a kekfenyszuron kivul semmi "extra" nincs rajta, amire nincs kifejezetten szuksegem. A keretem viszont 200... ha valaki osszetorne az o hibajabol, akkor bizony en is elkernem a 250-et. Mondjuk az is igaz, hogy ennel jobban vigyazok ra, minimum a kezembol kene kiverni, vagy a fejemrol le, hogy osszetorjon. Ha mas tonkre teszi azt, ami nekem 250 volt, akkor nehogy mar meg neki alljon feljebb, hogy vegyek helyette egy 30 ezreset... ha szegeny csaladrol lenne szo, nekem meg nem okoz problemat ujat venni, akkor lehet megfontolnam, hogy elkerjem-e az egeszet, de maskepp biztos, hogy nem.
2018. márc. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/90 anonim ***** válasza:
39%
Nagypapám új szemüvege 46000,akcióval. Visionban 50 % van most a keretre,vagy 40 a lencsére. Lencse van,csak keretet kell venniük. Egyébként,gondold el.. 2 csemetém van,7 s 5 évesek. Mindkettő szemüveges. Évente 2 szemüveget kellene csináltatni nekik, 6 ill 8as dioptria, kb 40 egy szemüveg... Most új helyre mentünk, őrültünk hogy csak 15 volt az új.. Aha,ebbol 5 a keret.. Nem értettük,de örültünk. Azóta 2szer kellett új keret,mert eltört a regi. 1 ev se telt el... S nem cserélik gariban. De ezt kérdezzetek meg mert lehet neki cserélik.. Esetleg ha van egészségpénztári tagságuk,lehet arra is keretet venni. .
2018. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/90 A kérdező kommentje:
Na hazaért nemrég anyukám és leültem vele beszélni. Mivel nincs ennyi pénzük már elvileg ezért anya azt mondta hogy hitelt vesznek fel és amit utána fizetnek a végéig azt összesen oda kell adnom majd anyáéknak amit dolgozok nyáron abból. De holnap apának is el kell ezt mondanom
2018. márc. 14. 23:25
 35/90 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy a gyerek szüleivel nem lehet megbeszélni részletbe fizetitek?

Ezért én nem vennék fel hitelt. A másik gyereknek nem volt szemüvegtok? Minek a padon volt a szemüveg?

2018. márc. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/90 anonim ***** válasza:
14%
Jófej szüleid vannak. Kiváncsi vagyok, ha nekik lenne ilyen költségük hirtelen, akkor is hitelt vennének-e fel.
2018. márc. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/90 anonim ***** válasza:
10%
Jo tanulópénz h majd minél előbb lépj le ebból a szép családból.
2018. márc. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/90 anonim ***** válasza:
23%

Én a helyedben letagadnám az egészet, és nem fizetném ki a szemüveget.

Amúgy annak van igaza, aki azt írta, hogy miért nem vigyázott rá jobban a szemüveg tulajdonosa, és miért rakta olyan helyre, ahol baja eshet. Én is szemüveges vagyok,és nem tettem volna le a padra egy pillanatra sem. Aki régóta szemüveges,az jól tudja, hogy mennyire fontos eszköz nekünk, és mennyire vigyáznunk kell rá.

2018. márc. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/90 anonim ***** válasza:
42%

Jajj istenem, ez a "miért rakta olyan helyre, ahol baja eshet?"....Mondj egy olyan helyet (a szemüvegtokon kívül), ahol 100%, hogy nem eshet baja egy szemüvegnek! Ha felveszi a gyerek és abban tesizik, akkor véletlenül megdobják kidobó közben/véletlenül meglökik vagy megbotlik és elesik/futás közben leesik, a szemüveg ezekben az esetekben megsérülhet, leeshet és összetörhet stb. Ha beviszi magával a terembe és leteszi a padra, akkor valaki véletlenül nem veszi észre hogy ott van, ráül/rálép/lelöki vagy akár ráeshet a labda vagy mit tudom én. Ha kint hagyja az öltözőben a padon, akkor ott ez ugyanúgy megtörténhet, ha a földre teszi, akkor méginkább, de az egy szemüvegem pl. pont úgy tört össze, hogy a tesi öltözőben feltettem az ablakpárkányra, mert gondoltam, hogy ott nem lesz baja, erre valaki rádobta a cuccait, a nehéz könyveit meg nem tudom még mi volt nála és összetörtött...Ilyen bárhol, bármikor, bárkivel előfordulhat. Az a gyerek is biztos vigyázott rá, nem számított rá, hogy valaki majd végigtrappol a padon, de a kérdező sem direkt törte össze a szemüveget, szóval csak véletlen volt. Lehet mondani, hogy akkor miért nem volt nála tok stb...hát miért nem volt? Elfelejtette/nincsen neki stb., nem tudom, de a lényegen, hogy a szemüveg megsérült, tönkrement, újat kell csináltatni és az pénzbe került, semmit sem változtat. Ebben az esetben szerintem teljesen felesleges ujjal mutogatni a másikra, hogy "ő volt a hibás", "nem, ő volt a hibás"....


Ebben az esetben szerintem az a helyes, ha a gyerekek hazamennek és elmondják, hogy mi történt és a szülők is megbeszélik, hogy mi legyen. Az egyik szülő utánajár a dolognak, hogy meg lehet-e csináltatni a szemüveget vagy sem, érdemes-e egyáltalán, mert lehet, hogy olcsóbban kijön, ha újat csináltat stb., eldönti, hogy mi legyen és elmondja, hogy hogyan döntött. Majd ketten megegyeznek, hogy hogyan legyen pl. felesben fizetik-e vagy esetleg egyáltalán nem is kér érte pénzt (pl. az én szüleim azt mondták a fent említett esetre, hogy semmi baj, ilyen előfordul, én sem tudhattam és a másik sem direkt tette, ez van). Le kell ülni és meg kell beszélni.

2018. márc. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/90 anonim ***** válasza:
85%
Úgy beszélsz a tokról, mintha legalább is acélkazetta lenne. Ha tokban tapos rá a kérdező, akkor tokban tört volna ripityára.
2018. márc. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!