Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apáéknak fizetniük kell sok...

Apáéknak fizetniük kell sok pénzt mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az osztytársam szemüvegére én idióts véletlen ráálltam és 50ezer forintba kerül 1 új...

Hogy közöljem velük? Nagyon megbántam több napa idegeskedek, félek mit reagálnak mert ez sok pénz.. De ha mondom nekik hogy nyáron ledolgozom és odaadom nekik attól se lesz sokkal jobb . hogy mondjam el nekik? Félek hogy mi lesz... Tudom hogy magamnak csináltam és az én hibám.. Egyedül anyáékat sajnálom hogy most fizethetik :/



2018. márc. 14. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
44%
De ha ennyire foglalkoztat a tema elárulom, bar mindig van nalam szemüvegtok(ami "filléres dolog), annakidejen tesióra vegen gond nelkül átöltöztem a szemüveg levétele nélkül.
2018. márc. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 anonim ***** válasza:
30%

Padra nem teszünk szemüveget. Ha nem rajtam van, akkor tokba teszem. Külföldön élek, itt létezik olyan felelősségbiztosítás, amit hasonló esetnél igénybe lehetne venni - ha tokban lett volna. Merthogy alapvetően a tulajdonos dolga, hogy vigyázzon a dolgaira.

Itt mivel a tulaj pont ugyanolyan hibás, mint a kérdező, max a kár felét kell megtéríteni

2018. márc. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/90 anonim ***** válasza:
39%
Fiamnak is volt hasonlo balesete hogy más rálépet véletlenül mert kiesett kezéböl földre azt valaki rálépet és eltört nem fizetetem ki a másik szülövel fiam hibája volt .vigyázon rá jobban máskor.
2018. márc. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim ***** válasza:
82%
3-as valaszolo: Nemtudod hany dipotrias a gyerek szeme, nekem pl kerettel lencsevel egyutt 50-be kerul, pedig nem mindenbol a legdragabbat vesszuk. Csak akkora a szemhibam, hogy nem eleg az ilyen vekony lencse
2018. márc. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 anonim ***** válasza:
56%
Elhiszem, hogy megijedtél, meg kellemetlen kifizetni, főleg, mert még nem rendelkezel saját bevétellel. Ennek ellenére, balesetek bármikor történhetnek, szóval szerintem egy 50e-s szemüveg nem a világ vége, biztosan találtok rá valami megoldást.
2018. márc. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/90 anonim ***** válasza:
55%

Megdöbbentő, hogy milyen sok hozzászóló nem fogja fel, hogy a felelősség itt megoszlik (és mielőtt a torkomnak ugranátok, én is szemüveges gyerek voltam - ma kontaktlencsés felnőtt). Padra nem teszünk szemüveget, és nem sétálunk a padon. 50-50. Azt meg valahogy mindegyik “csakéskizárólagakérdezőahibás” - válaszoló kikerüli szépen, hogy ha a kérdező ráült volna a szemüvegre, rendeltetésszerűen használva azt a nyamvadt padot, ellentétben a szemüveges társával, akkor is ő lenne-e a hibás...

Ne vicceljünk már, ha pl egy telefon garanciás, és valaki ráül, mert a tulajdonosa a padra tette, már ugrott is a gari, tök jogosan, nem rendeltetésszerű használat miatt. Miért? Mert a tulajdonos tehet a balesetről, azért.

Itt most csak annyiról van szó, hogy a szemüveges válaszolók ösztönösen a szemüveges gyerekkel (ill. annak szüleivel) azonosulnak. Realitás 0.

2018. márc. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 anonim ***** válasza:
40%
Én is szemüveges vagyok, kijártam úgy az általánost és a gimit is, hogy soha semmi komolyabb baja nem lett a szemüvegemnek. Soha (!!) nem raktam le a padra, vagy olyan helyre ahol baja lehetett volna. Be a tokba, azt a táksámba és kész. Ha bármi baja lett volna, az nem a másik hibája lett volna, hanem az enyém, hiszen az én tulajdonom, nekem kell rá vigyázni. Volt, hogy tesin megdobtak labdával és elferdült a keret, eszembe se jutott volna őt hibáztatni, mentem optikushoz, ahol csináltatod ott általában ingyen meg is javítják. Ilyen esetben, ha a padon hagyom a szemüvegem és más tönkreteszi, anyám egyértelműen engem hibáztatott volna, jogosan, hiszen az én hibámmból ment tönkre, én nem vigyáztam rá eléggé. Nem hogy mással fizettette volna ki, nevetséges.
2018. márc. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 anonim ***** válasza:
36%

Aki azt mondja, mit 50 rongy egy szemüveg? Nos az én lencsém speckó, és 45 ezer EGY db, de nagynénmnek 60/lencse, és ebben még nincs benne a keret.


Mellesleg, ha valaki összetöri az én x ezer orintos dolgomat, akkor ALAP, hogy a TELJES összeget megtéríti, NEM kiszúrja a szemem valami olcsóbb vacakkal.


Kevés rá a pénze, engem marhára nem érdekel, nem én brmoltam szét az ő dolgát.

2018. márc. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 anonim ***** válasza:
58%

Jó, persze, az is hülye, aki a padra teszi, de könyörgöm, hová tegye? Én is leteszem magam mellé, mert van olyan pólóm, amit NEM tudok szemüveggel felvenni, mert szűk a nyaka.


Tokba meg - ja, ha a kedves ostoba kérdező rálép, az sem tartja meg, ugyanúgy széttörik, csak tokostól.

2018. márc. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/90 anonim ***** válasza:
63%

Amúgy ismerősnek volt hasonló problémája, a kedves rokongyerek összetörte a 120 ezres szemüvegét, aztán még a gyerek anyjának állt feljebb, hogy van szemüveg 20-ért is, ő nem fizet annyit.


Ja, multifokális lencse, marhára 10/db. :D Persze ki kellett fizetnie, de elképesztő, milyen surmó némelyik ember és képtelen vállalni a tettéért a felelősséget.

2018. márc. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!