Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mikor a legjobb...

Szerintetek mikor a legjobb egy gyereknek megmondani, hogy örökbefogadott?

Figyelt kérdés
Akkor hogyha még kicsi és akkor természetesnek érzi, és meg tudja szokni? Vagy ha már nagyobb. Vagy hány éves korába? Még az a lehetőség is van, hogy soha, de az egyik családtagom úgyis el fogja szólni magát. De hogyha soha nem mondjuk meg neki, hogyha felnőtt lesz látni fogja, hogy a családból egyáltalán nem hasonlít senkire sem, és akkor nagyon csalódott lesz és nem fog többé bennem bízni. Ti hány éves korában mondanátok meg? És hogyan, mit mondanátok?

2018. márc. 15. 14:32
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk sosem volt ez tabu, pedig több örökbefogadott családtagom is van. Már az elejétől tudták, hogy van a vér szerinti család, ahova született, és a szív szerinti, akik nevelik és törődnek vele.
2018. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
8%
Én olyan felsős általános iskolás korra tenném ezt megmondani. Engem akkor kezdett érdekelni hogy valóban a szüleim gyereke vagyok-e.
2018. márc. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem két opció van. Vagy az elejétől megmondjátok, vagy pedig soha.


A te elmondásod szerint inkább az elejétől mondanám neki, hogy ennek tudatában nőjön fel.

2018. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Az én lányom tegnap lett 4 éves, és megkérdezte, hogy ő hogyan született. Aztán a párom mondott egy olyan történetet, hogy a gólya hogyan hozta, szerinte nem kellene ilyen fiatalon megmondani. De nem tudom, hogy ez tényleg így helyes-e, de lehet nem kellene titkolózni?
2018. márc. 15. 18:24
 15/39 A kérdező kommentje:
A párom nagyon ellenzi azt, hogy elmondjuk. Elmondjam a lányomnak a párom tudta nélkül? Vagy tényleg ne mondjam el, mert közös gyerekünk és az ő véleményére is kellene adni?
2018. márc. 15. 18:27
 16/39 anonim ***** válasza:
91%
Mutasd meg a párodnak, amiket itt írtak. A többség és az én véleményem szerint is vagy már kezdettől vagy egészen kicsi kortól meg kellene mondani neki. A legjobb, ha ebben nő fel! Az örökbefogadás folyamata során erre nem készítettek fel benneteket? Fontos, hogy a párodat meg tudd győzni! Hidd el, nagyon sok későbbi problémát meg tudtok előzni, ha a pici már a abban a tudatban nő fel, hogy őt örökbe fogadták. Egyébként szerintem ez, hogy őt választottátok, örökbe fogadtátok azt jelenti, hogy örökre a szívetekbe fogadtátok, ez egy gyönyörű dolog! Ebben a tudatban kell felnőnie a picinek.
2018. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
88%

Én nem kezelném tabuként a témát, szóval az első alkalommal, mikor ilyen téma szóbakerül, beszélgetnék róla. Szerintem igy tudja a gyerek a legtermészetesebbnek elfogadni. Akár 3 évessel is tudsz már beszélni róla, hiszen felmerül, hogy a cicának kiscicája született, a cica pocakjából bújtak elő, és akkor máris itt a téma, hogy ő is a te pocakodban lakott, mikor pici volt? és akkor el tudod magyarázni, hogy nem /hidd el, a gyerek nem fog zavarba jönni, és tényként elfogadja amit mondasz, max sokat kérdez majd kiváncsiságból, de nem hiszem, hogy rosszul érezné magát a tény miatt/. Elég, ha elmondod, hogy neki 2 anyukája van, az egyik, akinek a pocakjában volt, sajnos nem tudott gondoskodni róla, ezért aztán te lettél az anyukája, aki gondoskodsz róla, neveled, szeretgeted.


Nem érdemes titkolni, mert ugysem lehet eltitkolni, ráadásul a személyiségfejlődéshez hozzá tartozik, hogy tudod, mi a múltad, honnan jöttél, szerintem az eltitkolással, hazugsággal nagyon sokat lehet ilyen téren ártani, márpedig aki nincs rendben önmagával lelkileg, az boldog ember sem lehet.

2018. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ha nem tudtok ebben megegyezni a férjeddel, akkor kérjétek ki pszichologus véleményét, őt mit tartania fejlődéslélektanilag a legjobbnak. Egy szakember szavára csak a férjed.


A tegnapi alkalom tökéletes lett volna elmagyarázni neki, hogy hoyg született, és mikért került hozzátok. Teljesen alaptalan a férjed félelme, hogy ez után kevésbé fog szeretni titeket, vagy nem tudom, miért nem akarja elmondani.


Kamaszkorban előfordulhat, hogy egy veszekedés után a fejetekhez vágja, hogy bárcsak az igazi szüleivel lehetne, miért is ti nevelitek...de ez amúgy is lázadó korszak, aki a vér szerinti szüleivel él, az is mondhat olyat, hogy bárcsak mások lennének a szüleim... szóval emiatt se érdemes titkolózni.

2018. márc. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
71%
A párod tudta nélkül semmi képpen ne mond el. Szerintem menjetek el és kérdezzetek meg egy szakértőt, akkor majd a férjed is beismeri, hogy sokkal jobb kisebb korban.
2018. márc. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
71%
Tényleg jobb, ha a ténnyel együtt nő fel.
2018. márc. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!