Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mikor a legjobb...

Szerintetek mikor a legjobb egy gyereknek megmondani, hogy örökbefogadott?

Figyelt kérdés
Akkor hogyha még kicsi és akkor természetesnek érzi, és meg tudja szokni? Vagy ha már nagyobb. Vagy hány éves korába? Még az a lehetőség is van, hogy soha, de az egyik családtagom úgyis el fogja szólni magát. De hogyha soha nem mondjuk meg neki, hogyha felnőtt lesz látni fogja, hogy a családból egyáltalán nem hasonlít senkire sem, és akkor nagyon csalódott lesz és nem fog többé bennem bízni. Ti hány éves korában mondanátok meg? És hogyan, mit mondanátok?

2018. márc. 15. 14:32
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kicsi korban nem fog megharagudni. Szerintem vagy most vagy soha. Később már csak rosszabb lesz, de tiniként a legrosszabb ezt megélni.
2018. márc. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
78%
Mindenképpen mond el.
2018. márc. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Most mondjátok el. Én is ezzel a tudattal nőttem fel, de semmi rossz nem volt benne. Ha idősebben tudom meg lehet nem tudom így elviselni.
2018. márc. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Megfogja érteni, hogy nem tudtak róla gondoskodni az igazi szülei. Megfog becsülni titeket. Én a gyerekemnek 6 évesen mondtam el, mert akkor már kezdte látni, hogy más a bőrszíne. Egyébként szerintem 4-6 éves korig a legjobb megmondani. De ezt egy nagyon természetes dolognak kell venni. Ülj le vele és beszélgess, megértő lessz.
2018. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt az idő arra, hogy megmondjad, a négy éves kor erre az alkalomra tökéletesen megfelelő.
2018. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
87%

Pedagógusként én is azt javaslom,hogy a kezdetektol, nem kell ezt a témát tabuként kezelni. Persze az ő szintjén nem feltétlenül egyszerű ezt lekommunikálni,de hidd el, ha később tudja meg,amikor már felméri azt ésszel,hogy őt az igazi szülei valamiért elhagyták,stb., az hatalmas törés lesz neki. Viszont ha a kezdetektől ezt a helyzetet veszi természetesnek,akkor nincs,ami fájdalmat okozzon.

A két születésnap például egy nagyon jó megoldás lehet.

2018. márc. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
87%

Most kellett volna elmondani. Tehát - amit már mások is írtak - sose kellett volna ennek tabunak lennie.


"Én vagyok az anyukád, de nem az én pocakomban nőttél, hanem egy másik néniében, akit nem is ismerünk. Mi úgy ismertünk meg, hogy bent voltál egy nagy szobában, sok kisgyerek között, és olyan szépen néztél ránk, hogy rögtön tudtuk, hogy minket választottál szüleidnek."


Azt nem részletezném, hogy a másik néninek nem kellett, ezért került intézetbe.


Kérdéseim volnának:


1. Azt, hogy hogyan, mikor mondjátok el, hogy kezelitek ezt, miért nem beszéltétek meg még az örökbefogadás procedúrája előtt? Számomra természetes lenne, hogy ezt megbeszéljük!


2. Mik a férjed érvei, miért ellenzi, hogy megmondjátok neki?


Csak szólok, hogy ha a férjed ostobasága (mert ez az!!!) miatt nem mondjátok meg, és gyereketek kamaszkorában rájön, akkor el lehettek készülve a legrosszabbra!

2018. márc. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük az örökbefogadás előtt, hogy majd ha rákérdez a gyerek szépen elmondjuk neki. A férjem azért nem szeretné elmondani, mert szerinte még túl kicsi ahhoz, hogy ezt megértse. Szerinte elég mikor iskolába megy vagy később. Még azt hiszi, hogy a gyerekeket a gólya hozza.
2018. márc. 15. 22:09
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mielőbb mondjátok el, még azelőtt, hogy suliba menne. Hidd el sokkal jobb ilyenkor elmondani. Én 13 éves koromba tudtam meg, az elején nem hittem el, majd mikor beismertem magamnak nagyon rosszul érintett.
2018. márc. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
70%
Most vagy soha.
2018. márc. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!