Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mikor a legjobb...

Szerintetek mikor a legjobb egy gyereknek megmondani, hogy örökbefogadott?

Figyelt kérdés
Akkor hogyha még kicsi és akkor természetesnek érzi, és meg tudja szokni? Vagy ha már nagyobb. Vagy hány éves korába? Még az a lehetőség is van, hogy soha, de az egyik családtagom úgyis el fogja szólni magát. De hogyha soha nem mondjuk meg neki, hogyha felnőtt lesz látni fogja, hogy a családból egyáltalán nem hasonlít senkire sem, és akkor nagyon csalódott lesz és nem fog többé bennem bízni. Ti hány éves korában mondanátok meg? És hogyan, mit mondanátok?

2018. márc. 15. 14:32
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
76%

már bocsánat, de ez a gyereket a gólya hozza szerintem igen elavult mese, amit a szocializmus korában vertek a gyerek fejébe, tök feleslegesen. a 21. században nem értem, miért nem lehet a világ legtermészetesebb dolgáról nyiltan beszélni a gyerekkel a maga szintjén. Ha nem lenne örökbefogadott a gyermek, akkor sem tömném a fejét ilyen ostobaságokkal mint a gólyamese, aztán meg pár év múlva magyaráznám, hogy ja , mégse úgy van, jóesetben addigra már elvesztve a gyerek bizalmát, mert az igazat már rég tudja az osztálytársaitól meg a netről.


Az unokaöcsém most 6 éves, mikor szóba került, (arra válaszoltunk csak, amit kérdezett), akkor elmondtuk, hogy anya hasából a punciján keresztül bújt ki. Na és? A gyereknek ilyen korban nincs szexuális fantáziája, semmi húha érzése nincs ettől az információtól, tényként kezeli, hogy na már most ezt is tudja. Múltkor a Made in Hungariát nézte velünk, abban van egy jelenet, mikor Fenyő Iván egy kocsiban szexel egy nővel, letakartam a szemét, ő meg csak kérdezte, hogy most miért takarom le a szemét. Szóval ilyen korban a gyerek még nem tudatositjak az intim dolgokat, ugy mint mi, bátran lehet velük ilyesmiről beszélni, hogy hoyg születik a baba, hogy kerül anya hasába, persze a gyerek szintjén. A gólyamese felesleges.


Bocsi az offért, előbbi hozzászólásokban már érdemben hozzászóltam a témához, de ez még úgy kikivánkozott belőlem.

2018. márc. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

"Megbeszéltük az örökbefogadás előtt, hogy majd ha rákérdez a gyerek szépen elmondjuk neki."


"Az én lányom tegnap lett 4 éves, és megkérdezte, hogy ő hogyan született."


Mindkettőt te írtad. Fentiekből következik, hogy el kellett volna mondanotok. Férjed megszegte a megállapodásotokat. Mondd el neki négyszemközt, hogy nem így beszéltétek meg, és el fogod a gyereknek mondani a tényeket.

2018. márc. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
54%

"szerinte még túl kicsi ahhoz, hogy ezt megértse.... Még azt hiszi, hogy a gyerekeket a gólya hozza."


A gólya maradhat: másvalakinél tette őt le, onnan került hozzátok.

2018. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem olyan dolog, amit titkolni kell, már az első perctől fogva nyíltan kellene kezelni. Van egy nagyon aranyos kis mesekönyvem, Nekem két születésnapom van a címe (ugyanaz a szerző, mint a Sehány éves kislány esetében, mind a két könyvet ajánlom mindenkinek, gyönyörűek a rajzok, és szívhez szóló a történet), abban is tudja a kisfiú, hogy örökbefogadott. Úgy írja -a kisfiú szemszögéből- hogy neki két anyukája van: egy, aki a hasában hordta, és egy, aki a szívében. Szerintem ez gyönyörű és igaz.
2018. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Az első pillanattól kezdve nyíltan kezelném én is.
2018. márc. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Aki részt vett a kötelező tanfolyamon örökbefogadás előtt, abban fel se merül, hogy "elmondom majd valamikor". Elmondod-e neki egyszer csak, hogy fiú vagy lány? Szükségtelen, mert tudja. Ennyire egyszerű "elmondani", hogy örökbefogadtátok.


Egy kis fogalmi tisztázás: minden tekintetben az örökbefogadó az igazi szülő. A vér szerinti gyakorlatilag "egy néni".

2018. márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7eves koromban mondtak el,hogy anyukam meghalt es orokbefogadtak. Tegyuk hozza,nagynenyemek neveltek fel:) kivanni sem lehetett volna ennel teljesebb eletet..:)
2018. ápr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
Mi már elmondtuk neki, de teljesen természetesnek vette. Meg sem lepődött, kicsit furcsáltuk, de annál jobb minél természetesebbnek gondolja ezt.
2018. ápr. 4. 12:57
 39/39 anonim ***** válasza:
Azért lehet, hogy most még ülepszik benne, aztán egyszercsak előáll a kérdéseivel, erre készülj fel lelkileg. Mindenesetre jól tettétek, hogy elmondtátok, nem húztátok-halasztottátok tovább.
2018. ápr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!