Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudom szeretni a...

Miért nem tudom szeretni a férjem gyerekét?

Figyelt kérdés
Van kettő fiam imádom őket. A férjemnek előző házasságából született egy fia. Elfogadtam, de semmit sem érzek iránra. Olyan mintha a szomszéd kisfiú jönne át játszani. Miért van ez?

2018. márc. 25. 19:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
42%
Én utáltam az exem gyerekét. Pofátlan volt, mint a piaci légy.
2018. márc. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
87%

Ezek szerint én vagyok itt az egyetlen aki szereti a férje gyerekét?

Amúgy meg nem kell szeretned, ezt senkire se lehet rákényszeríteni, de ha ott van ne tegyél különbséget közöttük.

2018. márc. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
81%
Hidd el, teljesen jó, hogy úgy tekintesz rá, mintha a szomszéd kisfiú jönne át játszani. Én sem puszilgatom agyba-főbe, de csak egy példa: ha éhesek játszás közben, vagy utána, mindegyiknek ugyanúgy csinálok uzsonnát. Elég hülye példa, de kb. ennyire kell elfogadnod azt a másik kisfiút, mint ahogy én a tényleges szomszéd kisgyereket. Nekem mindig semleges volt, de sosem tudtam volna megtenni, hogy kirekesszem bármiből is, amit közösen csináltak. (Ellentétben keresztanyámmal, akinek nekem kislányként elnézte, hogy látta a sóvárgó tekintetemet, mert épp ő vigyázott rám, de a saját gyerekének tejbegrízt főzött, de meg nem kérdezte volna, hogy kérsz te is?) Nna, ő pedig rokon, már rég felnőtt vagyok, de ezt azóta sem bírom megemészteni, hogy lehet valaki ilyen. Nálad gondolom nincs ilyen.
2018. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
100%

Ha érzelmeket nem is tudsz csettintésre mutatni az irányukba, tudatosan akkor is el kell fogadnod őt. Hiszen már a családotok része ő is. Amikor a jelenlegi párodat választottad, azzal a gyerekét is "magadhoz" vetted.


A szeretet nem csak ölelgetést, meg puszilgatást jelent. Csak annyit kell tenned, hogy őt is a család és az egység részének tekintsd. (Ha közös program vagy döntés van neki is legyen beleszólása ugyanúgy mint a többinek stb.) Ha a fizikai intimitás nem is megy, ugyanúgy bánj vele mint a sajátjaiddal. (ugyanazok a jutalmak, szabályok vonatkozzanak rá is)


Ha belegondolsz neki nehezebb egy ilyen változást elfogadni. Mert míg téged érzelmek fűznek az apjához, őt semmi nem fűzi a ti családotokhoz. Ha nem figyelsz rá, baromira könnyen kívülállónak érezheti magát. Ráadásul míg te egy felnőtt vagy aki tudja az érzelmi terheit kezelni, ő még lehet, hogy nem.

2018. márc. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
45%
Én szeretem a párom gyerekeit. Mindig veszek nekik mindenfélét,sütikkel várom őket. Bár a kislány 2.5 a fiú 6 volt mikor megismertem őket,akkor én 21-22...ma már nekem is van egy 10 hós lányom.. és nem is a gyerekekre- inkább a páromrw haragszom,mert a 2 gyerek mindent megkap,válogathat én meg a kinőtt lukas nadrágot is félre kell tennem a kislányomnak a nagyobbról- holott azok semmi pénzért nem vennének fel használt-de kínai ruhát sem. Ennek ellenére veszek nekik is- de h őszinte legyek már kevésbé szívesen,mint régen.(főleg gyedből)
2018. márc. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 A kérdező kommentje:
Ez nagyon durva, hogy neked abból nem adott enni. Nálunk ha itt van akármiből ehet, nem csak ő akárki aki vendég. Nálunk párom kifizeti a gyerektartást meg ha itt van megkap mindent, de ennyi. Régen mindent neki kellett megvennie. Én megmondtam csak akkor lesz gyerekünk ha ezt befejezi. Most itt tartunk l.
2018. márc. 25. 21:34
 17/63 anonim ***** válasza:
83%

"egyszer felállított a kiscsaj a moziban: Én szeretnék apa mellé ülni!!..na azt hittem elájulok.xd"


és ebben mi is a kiakasztó?! A gyerek az apja közelségére vágyik,nem a tiedre.

2018. márc. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
39%

#15

Te is beválasztottál, nem volt a környezetedben egyetlen gyermektelen pasi sem hogy a csomagos társat választottad?

2018. márc. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
90%

Talan azert, mert nem a sajatod es nem te szulted, nincs erzelmi kotodesed.

Nekeis vannak mostohagyerekeim, es van koztuk olyan, akit kifejezetten megutaltam.

Arra azonban figyelned kell, hogy nem lehetsz a sajatjaiddal engedekenyebb, mint a parod gyerekevel. Valaki mar irta ugyanazok a szabalyok, ugyanazok a jutalmak.

Nem tudom hany eves, de ne csodalkozz, ha szegeny csak all mikozben a te gyerekeid rohannak neked puszit adni. Erdemesebb lenne felnottkent viselkedned es peldat mutatnod. Peldaul ha nalatok alabol a koszones es elkoszones formaja a pusziadas, akkor lepj te oda hozza es adj neki ket puszit ugyanugy. Ettol meg nem leszel kepmutato max peldamutato, hogy nalatok a pusziszkodas a szokas.:-)

Nalunk a sajatommal szigorubb vagyok, mert engem az erdekel, hogy o jol nevelt legyen...a tobbit meg az apja nevelte, ugyse tudok rajuk hatni. De a szabalyokat el szoktam mondani.

2018. márc. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 A kérdező kommentje:
Nálunk rá nem igazán vonatkoznak szabályok, mert akkor egész nap büntetve lenne. Hosszú távon ez nem tudom mennyire lesz jó.
2018. márc. 26. 01:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!