Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudom szeretni a...

Miért nem tudom szeretni a férjem gyerekét?

Figyelt kérdés
Van kettő fiam imádom őket. A férjemnek előző házasságából született egy fia. Elfogadtam, de semmit sem érzek iránra. Olyan mintha a szomszéd kisfiú jönne át játszani. Miért van ez?

2018. márc. 25. 19:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
66%
Hány éves most a kisfiú és mennyi ideje ismered? Néha időbe telik megszeretni valakit, és minél kisebb gyerek, annál könnyebb.
2018. márc. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 A kérdező kommentje:
5 éves és 4 éve ismerem. Olyan viselkedése van, sajnos a mamája miatt mert elkényeztetett, hogy azt hiszi ő a minden. Különbséget tesz maga és a 2 másik közt. Így nehéz is lenne szeretni.
2018. márc. 26. 02:15
 23/63 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem szereted, nem baj. NEM kötelező, de viselkedj vele normálisan.


Engem sem szeretett mostohaanyám, de éreztette is, és míg ott kellett élnem velük (örök utolsóként), folyamatosan, napi szinten alázott, bántott, szidott és beszólogatott mindenre.


Én elfogadtam, hogy nem kedvel, de az marhára fájt, hogy ennyire nyíltan agresszorkodott velem.

2018. márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:
Én nem szólok rá. Párom tudja hogyan neveljük a gyerekeinket. Az ő feladta ha valamit nem úgy csinál ,hogy rászóljon. Sajnos nem igazán érti , vagy nem akarja inkább szerintem. Ebből szokott vita lenni, de arra mindig oda figyelünk,hogy ne a gyerekek előtt.
2018. márc. 26. 10:38
 25/63 anonim ***** válasza:
69%

Itt nem az a lényege-háttere a kérdésnek, ami elsőre látszik. Alapjáraton nem szereti természetesen senki úgy egy más nő gyerekeit, mint a sajátját, akkor sem ha a párja nemzette, miért is kéne? De te ezt tudod jól. En olvasok a soraid között a kommentjeidben, Te egyértelműen nem bírod a gyereked és szeretnéd kibeszélni kicsit. Minden kommentedben "elejtesz" megjegyzést arról homályosan, hogy neveletlen, várva, hogy valaki rákérdezzen és végre onthasd a szót arról hogy miket csinál!

Nem véletlen ragozgatod ugyanazt, itt-ott kósza utalásokkal. Nem szereted, leírtad, oké. Mindenki írta hogy nem is kell. De ha ezt ki akarod fejteni hogy milyen rossz a gyerek, tedd..minek várod, hogy valaki rákérdezzen?

2018. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 A kérdező kommentje:
Minden gyerek rossz, azért gyerek. A párom fia az anyósomnál van a legtöbbet és úgy van vele neki csak kényeztetni kell ezért neveletlen.
2018. márc. 26. 11:26
 27/63 anonim ***** válasza:
48%
Fogadott gyerek sosem lesz olyan, mint az igazi. Nekem is van kettő, nem mondom, hogy nem szeretem őket, sok mindent megtennék értük, de mégsem olyanok, mint ha vérszerintiek lennének.
2018. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:
A környezetemben azt látom, hogy a férfiak jobban el tudják fogadni ás gyerekét.
2018. márc. 26. 13:35
 29/63 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom most az anyatigrisek lepontoznak, de akkor is megírom a véleményemet.

Férfiként én azt látom, hogy Ti nők elvárjátok azt, hogy mi férfiak fogadjuk el, szeressük, neveljük a gyermekeiteket, de Ti a mi gyerekeinket már kevésbé tűritek el.

Saját példa:

Volt egy kapcsolatom, 2 évig tartott és megbántam.

2 gyerkőcöt kaptam az új asszonnyal.

Egy 6 és egy 9 éves fiút.

Összeköltöztünk.

Onnantól jöttek a gondok.

Kedveltem a srácokat, úgy bántam velük mint, a sajátommal. / akkor volt 7 éves/

Nálunk úgy volt a láthatás, hogy egy hét az anyjával, egy hét velem.

Az én lakásomban laktunk. Elfértünk, mert 3 szobás.

Beköltöztek.

Az asszony nem szerette a fiamat, látványos különbséget nem tett köztük, de nem ölelgette, nem szeretgette úgy, mint a sajátjait.

Bezzeg én mindent megadtam nekik. A saját apjuk még gyerektartást sem fizetett utánuk, feléjük sem nézett.

Én hordtam őket orvoshoz, suliba, edzésre, stb.

Ha a saját fiam Mcdonaldsozni akart, akkor vittük őket is.

Sajátomként neveltem őket az év minden napján, ellenben az asszonynak csak minden második héten kellett "elviselnie" az enyémet.

Szóval ebből csak azt akartam kihozni, hogy szégyeljétek magatokat, hogy annyira sem méltóztatjátok a párjaitok gyerekeit, hogy legalább megsimogassátok a fejét.

Tőlünk meg elvárjátok, hogy eltartsunk Titeket gyerekekkel együtt.

2018. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
67%

"Tőlünk meg elvárjátok, hogy eltartsunk Titeket gyerekekkel együtt."

=> Az, hogy az exedet neked kellett eltartani, 1 dolog. Legtöbb helyen mind2 fél dolgozik, mivel csóringer lepusztult ország vagyunk, így nem sokan vannak, akik el tudnak tartani egy egész családot... Ezáltal nem is teszik.

2018. márc. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!