Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudom szeretni a...

Miért nem tudom szeretni a férjem gyerekét?

Figyelt kérdés
Van kettő fiam imádom őket. A férjemnek előző házasságából született egy fia. Elfogadtam, de semmit sem érzek iránra. Olyan mintha a szomszéd kisfiú jönne át játszani. Miért van ez?

2018. márc. 25. 19:50
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
70%

Aha kedves #30... Szerinted amikor a kérdező szülni fog még egyet gyereket, egy közöst, akkor ki a búbánat fogja eltartani a gyerekeket?

Mert amit kapni fog a gyerekek után az semmire sem lesz elég...

Különben meg az exem dolgozott, csak olyan keveset keresett, hogy az éppen elég lett volna az éhen haláshoz. Én meg jó társként, jó apaként viselkedtem.

Nehogy már ezért pampogj nekem.

2018. márc. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
42%

Általánosítottál, az a nagy helyzet, és fel vagy háborodva, pedig igyekeztem nem személyeskedni.

Semmi sem kötelező. Az, hogy te kifogtál egy olyat, aki nem fogadta el a gyerekedet + el is kellett tartani + a gyerekeit, az nem azt jelenti, hogy minden egyedülálló anya ilyen, ezért is húznak fel itt az általánosítások. (A gyerekeknek általában van apjuk is. Na mégis minden gyt-kérdésnél támadják az anyát, hogy ellehetetleníti a tartásdíj beszedésével a volt férj életét, ha $zaros 20 ezerről van szó, akkor is... Mind1.)

Voltam egyedülálló szülő, nem akaszkodtam rá senkire, nem költöztem senki nyakára, és nem tartattam el magam + a gyerekem mással. Kétlem, hogy ezzel egyedül lennék.

Mégis az összes kérdésnél, ami arról szól, hogy a pasikat mennyire zavarja, ha egy nőnek gyereke van, megjelennek a "nem fogom eltartani más kölykével együtt" válaszok... De ettől durvább dolgokat is olvastam.

Nekem nem volt olyan kapcsolatom, ahol a pasinak gyereke volt. Nem azért, mert elutasítanám, hanem egyszerűen így jött össze.

(Ellenben én éltem 9 évig "melléktermékként" anyám 2.nekifutásában, inkább nem kommentálom, hogy az úriember mennyire fogadta el a helyzetet...)


Ja, közös gyerek... (van a jelenlegi kapcsolatomban, sőt, úton a második közös), de ha onnan nézzük, mennyit kap egy nő gyedre, gyesre, az apának akkor is ugyanannyit kell dolgozni, mert kiesik a családi bevétel egy része, ha nincs hozott gyerek. De ha van, azt valaki vagy elfogadja, vagy nem, de akkor nem kell együtt lenni. (Nem, nem rád vonatkozik...)

2018. márc. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:
Nálunk mind a 3 az ő gyereke. Nekem kell az övét elfogadni. Nem mondanám ,hogy ő tart el minket, de hogy mindent meg kellett vennie az elsőnek a gyerektartáson felül az sok volt. Mu nevelünk kettőt és nem költünk annyit fejenként rájuk mint a gyerektartás.
2018. márc. 26. 19:24
 34/63 anonim ***** válasza:
67%

Anyai szeretet es apai teljesen mas

Az apa hozott gyereke mas no hozta a vilagra es mas nevelte

2018. márc. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
41%
Normàlis,amit èrzel. Azèrt van így, mert semmi közöd hozzà. Neked Ő egy idegen. A szeretetet meg nem lehet erőltetni. Vagy jön magatól, mert olyan a gyerek szemèlyisège, vagy nem. Ha teljesen màshogy van nevelve, màs èrtèkrend szerint, akkor abból ez lesz. Ez olyan mintha azt mondanânk, hogy mindenkinek kötelező szeretni az anyósàt. Ugye hülyèn hangzik. Aztàn ha nem menne, akkor fújjognànak, h de Te mikor összejöttèl vele tudtad, hogy van anyja a pàrodnak... Hagyjuk màr a hülyesègeket. A màsik meg, amit nem nèzel el a sajàt gyerekednek, azt jó szìvvel màsèra sem fogod ràhagyni. Ezek a dolgok logikusak ès emberiek is.
2018. márc. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
86%

Neked is igazad van, meg annak a férfinak is aki azt írta h ő el tudta fogadni a nője gyerekeit, de az meg nagyon csúnya volt, h a nő nem az övét!

Mi az h az anyja nevelése, miért a férfinak nem kéne?

2018. márc. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:
Két hetente szombat 9-vasárnap 5 ig mit lehet olyan sokat nevelni?
2018. márc. 27. 05:59
 38/63 A kérdező kommentje:
Meg amit én spórolok meg, én mondok le dolgokról, és itt nem luxus termékekre gondolok. Azt a pénzt elvárom ,hogy ne egy idegenre kössük hanem amit rendbe akarunk tenni a házunkon ilyenek.
2018. márc. 27. 06:46
 39/63 anonim ***** válasza:
95%
Én nagyon szeretem a párom kislányát. Sokszor észreveszem, mennyire hasonlít az apjára és olyankor nem tudom nem imádni. De ez nem tudatos dolog, szerintem bőven elég, ha elfogadod és nem érezteted vele, hogy nem ugyanannyira családtag, mint a közös gyerekek.
2018. márc. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
82%

Az utolsó kommented egy vicc...

Gondolom amit megspórolsz, azt a közös kasszából teszed.

Nem egy idegenre költitek, hanem a párod gyerekére.

Ja és van egy jó hírem. A párod ha meghal, ő is örököl. A házból, mindenből.

Rosszindulatú egy nő / inkább hárpia / vagy.

2018. márc. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!