Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 13 éves lánynak mennyi...

Egy 13 éves lánynak mennyi házimunkát kell végeznie?

Figyelt kérdés
Az nagyon kevés ha hetente egyszer kiporszívózom a saját szobámat, így az anyukámnak azt már nem kell kitakarítania?
2018. ápr. 5. 22:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
46%

Ha eléri a tini kort,akkor bőven elég,ha kitakarítja a saját szobáját.


Mikor általános iskolás voltam,volt olyan osztálytársam,aki a háztartásbeli anyja befogott mosogatni,8-10 évesen..

2018. ápr. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
72%

Hát, őszintén szólva én nem sok mindent csináltam 13 évesen. Rendet tartottam a szobámban (többnyire), meg néha segítettem kipakolni a mosógépből vagy eltörölni az edényeket, és ennyi.

A takarítást mindig apám csinálta (mert mindenki más por-és egyéb allergiás), a főzés-mosás meg anyám feladata volt.

2018. ápr. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
27%

Egy 13 éves gyerek mosogasson takarítson rakja rendben a szobáját és még porszívózzon is? 13 éves gyerek sem takarító nő és cselédlány


Nekem 13 évesen azt mondták kislányom tanulj ne foglalkozz olyannal hogy háztartás majd ráérsz akkor amikor nincs iskola


Azzal hogy nekem csak tanulnom kellett megkönnyitették hosszútávon az életem

6+hatos suliba mentem nagyon sok tantárgyamat gimibe előrehozott emeltszinten végeztem el

és most ott tartok hogy 22 évesen 2 hónap múlva a kezemben tarthatom a diplomám


Nem azt mondom hogy ne segítsen és ne csináljon semmit egy 13 éves lány és a heti 1 porszívózás kevés,de azért ne terheld túl magad


Nekem 13 évesen a tanulás mellett

Reggelente én mentem le a boltba én csináltam meg a reggelit

Takarítottam a szobám nálunk heti 3 porszívózás volt


Pl nyáron már mindent nekem kellett mivel nem volt suli és nem kell tanulni

Mosogatás mosni takarítás boltba lemenni vásarolni

Teregetni vasalni hajtogatni varni anyát nézni hogy kell főzni mit csinál,postára mentem

Minden háztartásbeli dolgot megcsináltam én is

2018. ápr. 6. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
29%

Utolsóval értek egyet, nálunk hasonló volt a helyzet. Örüljünk, hogy még nem kell csinálnia, legalább 50 évig fogja... Nálunk anyám és apám csinálta a háztartást és ennyi. Úgy 16-17 évesen kezdtem főzni, és a többieknek is szívesen megfőztem, plusz elmosogattam. Soha nem voltam "befogva", csak a saját vackomat tartottam rendben inkább kevesebb mint több sikerrel. A saját háztartásomat normálisan vezetem.


Életem egyik élménye volt az egyik nagyszülőmnél töltött "nyaralás", amikor 8 évesen egész nap lavórban moshattunk játék helyett... Jóval később megfogadtam, hogy az én gyerekeimben inkább a tisztaságra való belső igény kialakítására fogok törekedni, mint erőből rásózni a háztartást.

2018. ápr. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
82%
Annyit, amennyit a szülei jónak látnak. Az én gyerekemnek a szobáját kell rendben tartania -portorles, porszívózás, rendrakás, stb. - és a kutyáját ellátnia. Nekem időm is és kedvem is van a házimunkához, így másnak nem kell benne segítenie. Amikor én voltam gyerek, a porszivozas, portorles, mosogatás, törölgetés, szemet levitele volt az én feladatom, illetve később a hétköznapokon a főzés is - de az én anyám elvált, egyedül nevelt és sokáig dolgozott, úgyhogy így volt logikus.
2018. ápr. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
41%

Nyilván családfüggő.

Annak adok igazat, aki azt mondja, hogy gyerekkorban legyen gyerek a gyerek. Nem ilyenkor kell "terápiás céllal" befogni és kis felnőttet csinálni belőle.

De persze függ a körülményektől is.

Ha tehetős a család, van bejárónő, akkor elvileg semmi házimunka nem kell, ha rokkantak a szülők és szegények is, akkor értelemszerűen jobban ki kell vennie a részét a fiatalnak.

De sajna sokan beleesnek a háztartásbu zi rend és tisztaságmániás rabságba, hogy hiába nincs kosz, akkor is naponta kell takarítani, stb.

Én mondjum egészséges középútnak tartanám, hogy tizenévesen a saját szoba rendbentartása, magam után elmosogatok és felajánlom, hogy időnként a bevásárlást, vagy egy egy mosogatást megcsinálok. És akkor a szülő hátán sincs sok, de a gyerek sem kell kisfelnőttnek érezze magát.

2018. ápr. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
89%

Én rendben tartom a saját szobámat(ágyazás, portörlés, porszívózás, felmosás stb)

három naponta én mosogatok

kéthetente én takarítom a fürdő-wc-t

hétvégén segítek főzni


Meg persze ha megkér még valamire megcsinálom

2018. ápr. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
77%

18,


Nem kell túlzásokba esni, egy kis házimunka meg nem fogja elvenni a gyermekkort. Az viszont nem normális, hogy anya meg apa megszakad a munkában, aztán még otthon is robotol, a gyerek meg csak lógatja a lábat.

2018. ápr. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
83%

Egy 13 évesnek alap, hogy a saját szobáját ő takarítsa akár fiú akár lány.

12 a lányom a szobáját neki kell takarítania, az ablaktisztítást kivéve.Sokszor segítek neki együtt csináljuk mert akkor nagyobb kedve van hozzá.

Gyerekkoromban én magamtól segítettem otthon, nem kellett mondani.Főleg mikor anya 3 műszakban dolgozott.

2018. ápr. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk anya beteg volt már eglsz kiskoromtól, és 13 éves voltn meghalt, úgyhogy én takarítottam az emeletet, heti kétszer mostam teregettem, és este sokszor fözten is (rántotta bundáskenyér, leves, spagi, egyszerü ételek), hogy ne apának kelljen mikor hétkor hazaesik a munkábol.


Hétvégn meg kertet gondoztuk apával pár orát, de ezek mellett is volt idöm a barátaimra és a könyveimre is :)

2018. ápr. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!