Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 13 éves lánynak mennyi...

Egy 13 éves lánynak mennyi házimunkát kell végeznie?

Figyelt kérdés
Az nagyon kevés ha hetente egyszer kiporszívózom a saját szobámat, így az anyukámnak azt már nem kell kitakarítania?
2018. ápr. 5. 22:13
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
52%

21-es vagyok, de szerettem csinálni mindent, szivesen molyoltam orákig a kertben, metszettem, szüreteltem, föztem közösen lekvárt, mindent imádtam fözni már akkor s.


Ok, a takaritás gyülöletes volt (29 évesen is rühellem) de bekapcsoltam egy zenét és végigénekeltem, ugy gyorsan elment az a 45 perc.

2018. ápr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
45%
Minket már egész kicsi korunktól kezdve belevontak a házimunkába. 4-5 évesen már fürdőt takarítottam egyedül, és mosogattam, baromira élveztem, játéknak fogtam fel. Kezdetektől fogva alap volt, hogy a saját szobánkat magunk tartjuk rendben. Reggelinél, ebédnél, segítettünk kipakolni, elpakolni, eltörölgetni, helyére rakni a dolgokat, mosogatni. Főzni is midnig segítettünk. Amikor gimisek lettünk, szintén a szobatakarítás, fürdőtakarítás, heti egyszeri egész lakás kiporszívózás a mi dolgunk volt és a vasárnapi ebédet is együtt csináltuk meg. Szerintem jó volt így, belénk ivódott a rend és a házimunka, saját gyerekeimnél is így fogom csinálni.
2018. ápr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:
90%
Szerintem ezt normalis csaladban meg lehet beszelni.
2018. ápr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
39%

Semmit!

A gyerekkor arra van,hogy légy gyerek!



A gyerekkor arra van, hogy felkészülj a felnőttkorra.


amúgy kérdező anyukád is csak heti 1x porszívózik? Esélyes, hogy tőle nem csupán ennyit láttál házimunkaként.

2018. ápr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy itt a tobbiek meg fognak kovezni, de en annak idejen abszolut semmit nem csinaltam. A sajat szobamat rendbe raktam ha mar usztam a lomban, de nagyon mast nem. Mikor kicsi voltam mamam mindent elpakolt helyettem, mikor mar anyumekkal eltem, ot nem erdekelte, o se csinalt a mosogatason kivul soha semmit. Most, hogy kulon elek ez nagyon visszautott, baromi lusta vagyok a hazimunkahoz, de muszaj megcsinalni ha nem akarom, hogy megegyen a retek.

Nekem mondjuk sok mindent nem is engedtek, peldaul fozni nem fozhettem soha (ahogy anyum se tette). Pedig szeretek, most minden masnap ugykodok valamit.


Ha te vagy a kerdezo, inkabb szoktasd bele magad most, mikor idosebb leszel, igy nem lesz kinszenvedes mindenfele hazimunka.

2018. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok, latom utolag, hogy te vagy a 13 eves lany, nem az anyuka tette fel a kerdest. Bocsi, kicsit bajos mar igy pentek delutam az agyam. :D
2018. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
69%
13 évesen még jó, hogy képes vagy kitakarítani a szobádat. Sokkal többet is csinálhatnál, mosogatás, teregetés, az egész lakás felporszívózása, felmosása, portörlés. Egyiktől sem szakad le a kezed.
2018. ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
45%
Én pont ennyi idősen vettem fel azt a szokást hogy pénteken suli után kitakarítottam a házunkat, hétvégén meg sokszor sütöttem vagy főztem valamit. Erre senki nem kért, szerettem megcsinálni. Bár nekem anyukám is nagyon pedáns, mindig tisztaság és rend volt otthon, nyílván azért lettem én is ilyen. Szerintem beszéljétek meg, heti szinten mit csinálsz, nem kell nagy dolgokra gondolni és biztos jól esne a szüleidnek, ha néha magadtól eszedbe jutna valami ( pl szemetet kivinni induláskor, ilyesmik).
2018. ápr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
90%

Amennyit a szülei jónak látnak és nem megerőltető a tanulás mellett. Én nem hiszem, hogy annyira ördögtől való lenne az, hogy egy 13 éves gyerek nem csinál a saját szobája rendben tartásán kívül mást. Épp eleget fog házimunkázni. Persze azért körülményektől is függ, mert akkor mondjuk, ha mindkét szülő dolgozik és van pl. egy tartósan beteg tesó, azért jobb, ha többet végez.


Persze az mindig jobb, ha korábban szokja, és többet csinál, de nem gondolnám, hogy többet "kell". Csak hasznosabb.

2018. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

13 vagyok, szerintem kevés.

Én hetente egyszer felporszívózom az egész házat, naponta mosogatok, kitakarítom a szobám és a hörcsögöm, ha kell. Meg ha anyukám kér meg még valamire.

2018. ápr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!