Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mamámnak a pénzét *elköltöm*...

Mamámnak a pénzét *elköltöm* minden hülyeségre?! Már lelkiismeret furdalásom van

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebben a hónapban 3x2000 ft-s felsőt kaptam, és a 7500 ft-s ballagási ruhámat. Tegnap elmentem barátommal moziba, kértem mamám hogy váltsa fel a gyűjtött százasaim (össz pár ezer), de ki volt akadva hogy folyamatosan csak a pénzt szedem el tőle. Fiúmnak csak nem mondhatom, hogy ne haragudj de mamám sajnálja tőlem a pénzét.

Fél éve minimum, hogy nem kértem semmiféle nagyobb dolgot, inkább apróságokat, tegnap meg aazon veszekedett velem hogy a pénzét veszem el.

Hozzáteszem kapok minden hónapban zsebpénzt, de most gyógyszerekre költöttem, olyanokra amikről mamám nem tud. Apukám meg konkrétan le se xar, őt inkább hagyjuk..

Jogos hogy mamám azzal piszkál és már lelkiismeret furdalást okoz azzal hogy *elköltöm* a pénzét?!

14/l vagyok, diákmunkára minél előbb el fogok menni, majd akkor talán nem fogok néha kölcsön kérni tőle.



2018. ápr. 8. 08:44
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
42%
Akkor áruld már el, milyen intim gyógyszer kell neked...
2018. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

10/11 Köszönöm, de a kiadásokat nem szívesen osztogatnék😄😙

11/11 Pont ez a leglényegtelenebb dolog a kérdésben, enélkül az információ nélkül is lehet normálisan válaszolni. Kicsit hosszabb sztory miért nem szóltam a szüleimnek róla, de most nem erről szól aa kérdés.

2018. ápr. 8. 09:44
 13/43 anonim ***** válasza:
42%

"Fiúmnak csak nem mondhatom, hogy ne haragudj de mamám sajnálja tőlem a pénzét." Azt viszont mondhatod neki, hogy ne haragudj, de most nincs pénzem mozira, inkább menjünk sétálni, vagy ha neked nem gond, esetleg meghívhatsz most az egyszer...


Persze az nem jogos, hogy a mamád akkor hisztizik, amikor csak felváltani szeretted volna a zsebpénzed, hiszen nem kértél tőle egy forintot sem. De legalább ebből megtanultad, hogy ne kérj tőle ilyen szívességet sem, inkább vidd el a százasaidat és fizess azzal.


Egyébként az "ebben a hónapban" mit jelent? Az elmúlt 4 hetet vagy az áprilisi hónapot? Mert ha áprilisban 8 nap alatt ennyi kiadás volt, akkor hirtelen lehet, hogy mamád soknak érezte, hogy még moziba is akarsz menni, hiszen egy kicsit te is észrevehetnéd magadat. De egyébként azért ezek nem olyan félelmetesen nagy kiadások, úgyhogy kicsit túlreagáltnak érzem a mama reakcióját.


Viszont azt tényleg leírhatnád, milyen gyógyszert kell neked titokban szedni az intim egészséged miatt. Konzultáltál erről orvossal? Milyen problémád van? Miért kell titokban tartanod? Az egészséged fontos. Nem gondolod, hogy a mamádnak is fontos lenne annyira, hogy ilyesmire ne sajnálja a pénzt?

2018. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
40%

Váltsd fel az összegyűjtöttszázasaid a helyi boltban. Általában nem csinálnak ebből problémát (kivéve, ha tizesekkel mész). A százasoknak még örülnek is.


Intim dolgok. Ha gond vaag egyéb gyógyszerre költöttél, akkor inkább menj nőgyógyászhoz. Akkor is, ha szűz vagy.


Többi. Csak ruhára 13500-at kötöttetek. Ez nem sok, de nem is kevés. Sajnos meg kell fogni a pénzt, akkor is, ha nem keres valaki rosszul.

Anyukád nincs? Mamád dolgozik még, vagy nyugdíjas?

2018. ápr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
27%
Ki a mamád? Nagymamád?
2018. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
21%
De, igen, szerintem még lényeges, hogy egy taknyos 14 éves mégis mire költ, amit titkolni kell.
2018. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
33%
"14 éves kortól már nem kötelező elmondani. Kifejezetten köti a titoktartás az orvost a szülővel szemben is. " akkor ne várja el hogy a szülő fizesse a gyógyszereit, ennyi. Ugyanis nem köteles titkolózást fizetni.
2018. ápr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Fiúmmal pont hogy eddig mindig sétáltunk, most mentünk csak el moziba.

Mamámnk mondtam kb 1 hónapja hogy úgy érzem valami nincs odalent rendben. Elmentünk a körzeti a orvosomhoz, ahol egy krémet írták fel, mamám mondta használjam megnézzük milyen lesz, ha javul nem kell nőgyógyász. Eltelt majdnem 1 hónap, nem változott, mamám tudja, de nem nagyon érdekli. Rávolt írva a kenyőcsre hogy ez csak kúp mellé való, de mamám szerint az nem kell. Utána olvastam a tüneteimnek és aszerint megvettem magamnak az orvosságot :) Bevált, minden rendben középen.

2018. ápr. 8. 09:53
 19/43 A kérdező kommentje:
Igen, a nagymamám. Anyukám elvált apumtól, eredetileg apámmal élek, csak mamám ideköltözött, mert apám nem úgy viselkedik mintha tényleg az apám lenne.
2018. ápr. 8. 09:55
 20/43 anonim ***** válasza:
83%

Örülök, hogy minden rendben. Azt nem értem, mamád miért nem azonnal nőgyógyászhoz vitt téged ilyen kérdésben. Gondolom anyukád nincs veletek, akivel ezt meg tudnád beszélni. Sajnálom.


Próbálj beszélni apukáddal, hátha emelnek a zsebpénzeden. Ez tényleg nem a mamád feladata lenne.

2018. ápr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!