Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mamámnak a pénzét *elköltöm*...

Mamámnak a pénzét *elköltöm* minden hülyeségre?! Már lelkiismeret furdalásom van

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebben a hónapban 3x2000 ft-s felsőt kaptam, és a 7500 ft-s ballagási ruhámat. Tegnap elmentem barátommal moziba, kértem mamám hogy váltsa fel a gyűjtött százasaim (össz pár ezer), de ki volt akadva hogy folyamatosan csak a pénzt szedem el tőle. Fiúmnak csak nem mondhatom, hogy ne haragudj de mamám sajnálja tőlem a pénzét.

Fél éve minimum, hogy nem kértem semmiféle nagyobb dolgot, inkább apróságokat, tegnap meg aazon veszekedett velem hogy a pénzét veszem el.

Hozzáteszem kapok minden hónapban zsebpénzt, de most gyógyszerekre költöttem, olyanokra amikről mamám nem tud. Apukám meg konkrétan le se xar, őt inkább hagyjuk..

Jogos hogy mamám azzal piszkál és már lelkiismeret furdalást okoz azzal hogy *elköltöm* a pénzét?!

14/l vagyok, diákmunkára minél előbb el fogok menni, majd akkor talán nem fogok néha kölcsön kérni tőle.



2018. ápr. 8. 08:44
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

Mindenki kérésére leírtam, aztán már senki sem jön vissza válaszolni:P

A fogamzásgátlósok sem:)

2018. ápr. 8. 10:08
 22/43 anonim ***** válasza:
45%

1. Mennyi a havi zsebpénzed és ki adja?


2. Miért a mamád veszi a ruháidat? (mellesleg a közel 15 ezer Ft nem apróság egy hónapban!)


3. Mit jelent a "közepes" anyagi helyzet? ÉS ez kire voantkozik? (a mamádra vagy apádra?)


4. Tudod, mennyi a családi bevétel és mennyik a szükséges kiadások - törlesztés, számlák, rezsi, kaja, stb? Mert szerintem fogalmad sincs, pedig lényeges!

2018. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

1. 4ezer, mamám

2. Mert apámat nem érdeklem

3. Mamámra, apum SOKKAL kevesebb fizetést kap

4. Tisztában vagyok vele, de jól tanulok, és normális vagyok, ennyit kivitelezhetne

2018. ápr. 8. 10:28
 24/43 anonim ***** válasza:
23%
És csodálkozol hogy ki van aladva? :D ő pénzel és még adjon többet mert nem rudsz spórolni?
2018. ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
22%
*akadva *tudsz
2018. ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Egészségemre hogy spóroljak édesszívem:)

Moziba az a film megy, amit nagyon vártam. De akkor még nem tudtam, hogy mikor fogják adni.

2018. ápr. 8. 10:47
 27/43 anonim ***** válasza:
53%

Jaj,hagyjatok mar.

14 evesen egyszer rakoltottek ennyi penzt.


Nem tudsz mit csinalni a mamaddal, ertheto az o szempontja is,aggodik a penz miatt.

Hallgasd meg, majd lenyugszik.

2018. ápr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
35%
15 éves húgom ugyan ezt csinálja csak ő a szüleinkkel és a nővérünkkel, nyugodj meg nem a mamáddal van a gond
2018. ápr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
38%

Azt ugye tudod, hogy a mamád nem köteles rád egyetlen forintot sem költeni? Apádnak kellene fizetnie a zsebpénzedet, a ruházkodásodat meg az eltartásodat, és hiába nem érdekled, töle kellene követelned, nem a mamádtól.

Mellesleg a mamád "több" jövedelme is valószínüleg alig valami, még apádéval együtt sem sok, föleg egy három fös háztatásra. Nem ártana, ha egyszer leülnél a mamáddal és végigbeszélnétek, hogy mennyi az össz jövedelem és mennyi az, ami fix kiadás - utána nagyon meg lennél lepödve, hogy

az a "sok" bejövö" pénz mennyire kevés a valóságban.


Emellett a havi 4000 Ft nem kevés, ha ebböl csak a kedvteléseidet kell fizetni.

2018. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
28/29 Semmiért sem szoktam követelőzni, de már meguntam hogy ezért vitatkozik velem. Ha mamámmal nincs , velem sincs baj :)
2018. ápr. 8. 12:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!