Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mamámnak a pénzét *elköltöm*...

Mamámnak a pénzét *elköltöm* minden hülyeségre?! Már lelkiismeret furdalásom van

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebben a hónapban 3x2000 ft-s felsőt kaptam, és a 7500 ft-s ballagási ruhámat. Tegnap elmentem barátommal moziba, kértem mamám hogy váltsa fel a gyűjtött százasaim (össz pár ezer), de ki volt akadva hogy folyamatosan csak a pénzt szedem el tőle. Fiúmnak csak nem mondhatom, hogy ne haragudj de mamám sajnálja tőlem a pénzét.

Fél éve minimum, hogy nem kértem semmiféle nagyobb dolgot, inkább apróságokat, tegnap meg aazon veszekedett velem hogy a pénzét veszem el.

Hozzáteszem kapok minden hónapban zsebpénzt, de most gyógyszerekre költöttem, olyanokra amikről mamám nem tud. Apukám meg konkrétan le se xar, őt inkább hagyjuk..

Jogos hogy mamám azzal piszkál és már lelkiismeret furdalást okoz azzal hogy *elköltöm* a pénzét?!

14/l vagyok, diákmunkára minél előbb el fogok menni, majd akkor talán nem fogok néha kölcsön kérni tőle.



2018. ápr. 8. 08:44
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
33%

Itt valami nem kerek

- azt mondod anyád keres jobban, apád pedig nagyon rosszul

- ennek ellenére a váláskor a bíróság, ami általában arra hajlik, hogy az anyánál helyezze el a gyereket, valami miatt - ami diszkréten nem került szóba - mégis apádnál helyezett el

- az orvosságos dolgot jól tetted, hogy meglépted de ne hagyd anyádat sötétben, tudnia kell, hogy nem volt igaza és nem gyógyultál volna meg ha nem bírálod felül, neki is tudnia kell, hogy nincs mindenben igaza

- arról meg hogy ki mit fizet neked amíg eltartásra jogosult vagy arról a válóperben állapodott meg apád és anyád, azok ismerete nélkül csak a sötétben lövöldözünk

- gyerekként nem te osztod be a szüleid pénzét hanem fordítva, szerintem fordítva ülsz a lovon, majd ha te keresel azt beoszthatod te, most inkább erre kéne koncentrálni, mert az elkövetkező négy+5 évben fog eldőlni, hogy továbbra is más fogja eldönteni mit csinálsz az életben vagy képes leszel a saját lábadra állni, én a te helyedben inkább erre koncentrálnék és nem a zsebpénzemen nyafognék.

2018. ápr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

Lel 4,7 lettem most is félévkor, nagy eséllyel felvesznek abba a suliba ahova akarok menni. Nincs mivel foglalkoznom, mert minden rendben velem, mondtam:D

Azért apummal élek, mert anyám nem normális dx Apám csak lexar, de attól még normális

2018. ápr. 8. 12:37
 33/43 anonim ***** válasza:
30%

+1 ne a zsebpénzed miatt a diákmunkára hajts hanem húzd meg magad és szerezz diplomát. Ha az energiáidat elpazarlod a diákmunkára akkor életed végéig csinálhatod a diákmunka/segédmunkás melót és nincs jövőd, tanulj meg rangsorolni, itt az ideje egy hangyányit elkezdeni felnőni.


Persze ha csak annyi diákmunkát vállalsz be ami nem akadályozza a tanulásod nyugodtan, de sokszor ez nem így szokott elsülni.

2018. ápr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
4%
Ha ilyen sok időd van, akár hamarabb is leérettségizhetsz, tudtad? Hamarabb szerezhetsz diplomát. Vagy beindítasz egy vállalkozást ha ügyes vagy mint a barátok köztben a kiscsaj :)
2018. ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

Nem nézek barátok közt-öt..

Azért csak lesz időm diákmunkára, pár óra, tanulás mellett, mert nem kell annyit tanulnom, órán általában megértem az anyagot ^^

2018. ápr. 8. 12:48
 36/43 anonim ***** válasza:
11%

ráfordított idő/bevétel -> diákmunka rossz

ráfordított idő/bevétel -> vállalkozás: rajtad múlik

2018. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
96%
ma 12:33-as: itt az apáról és a nagymamáról van szó, az anya sehol sincs a történetben!!!!!
2018. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
79%

Jaj, hagyjátok már..:D

Egyszer megengedhet ennyit magának az ember. A ballagási ruha kötelező, nektek még olcsó is volt a miénkhez képest...

Aztán a felső. Azt úgy kaptad, hogy te kérted vagy mamád vette?

Nálunk mindig az van, hogy mamánk kinyalja a s**ünket, aztán meg lecsesz, hogy mi miért nem csinálunk semmit. xD

Ezzel nagyon nem lehet mit kezdeni.

Mamád felnevelte apukádat, most téged is nevelnie kell, sőt apukádat is... Nem lehet könnyű neki se.

Jövőre diákmunkázhatsz nyáron, addig mégis ők tartanak el. Gondolom nem minden hónapban veszel 3 felsőt és egy ballagó ruhát.

2018. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Hát egyeltalán nem minden hónapban xD

Amúgy meg tényleg mindegy, diákmunkát kibírom.

2018. ápr. 8. 14:01
 40/43 anonim ***** válasza:
95%
Ebben a helyzetben az az alapvető probléma, hogy Téged a szüleidnek kellene eltartani és nem a mamádnak. Ne a mamád felé legyenek elvárásaid, hanem szüleiden kérd számon, miért nem törődnek veled rendesen. Megértem, ha meg vagy zavarodva egy kicsit, de a mamád azzal csak szívességet tesz, ha pénzt ad, felé ne legyen elvárásod, ez nem az ő kötelessége, hanem kizárólag a szüleidé.
2018. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!