Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti gyereketek mennyi zsebpén...

A ti gyereketek mennyi zsebpénzt kap?

Figyelt kérdés

Kérlek azt is írjátok hogy hány évesek illetve mit kell belőle fizetniük.


Mennyire szóltok bele mire költik? (Pl. Ha valami haszonatalant szeretne venni, megtiltjátok?)



2018. máj. 6. 18:28
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
48%
Közös megbeszélés alapján döntöttünk úgy, hogy bevonjuk a zseppénzbe a tanulást. Úgy látom ez nagyon motiválja a lányomat. És hidd el, sokszor kikerekedik a szemem, hogy mennyit kell fizessek.mióta ezt bevezettük, sok szorgalmi feladatot is megcsinál, és több versenyre is jelenkezik. Ja, és nem kell hozzá balta sem, mert alapból szívesen tanul. Nekünk ez bevált. Úgy gondoÉs lom, azzal nem ártok, ha motiválom arra, hogy tanuljon, hisz későbbiekben ez alapozza meg a jövőjét. És ha véletlen becsúszik egy rossz jegy, azt azért vonjuk le, hogy érezze a súlyát, mert ha azért nem kapna semmit, akkor lehet nem érdekelné. Idén 2 db 2-es minusza volt.
2018. máj. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
23%
Nincs zsebpénz, ha kér valamit megveszem vagy nem veszem.Attól függ mekkora hülyeségeg épp hogy állunk.A szülinapi névnapi pénzeket arra költi amire akarja.Persze arról is elmondom a véleményem de a döntés az övé.12 éves lány.
2018. máj. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem jó dolog, ha valaki a pénz miatt tanul. Persze motivációs eszköznek jó, ha már semmi sem működik, de első, második körben ezt hanyagolni kéne. Ezt a pénzért tanulást max középiskolás korban tudnám elképzelni, de akkor meg már elég érett a gyerek ahhoz, hogy tudja nem anyunak/apunak/az iskolának tanul hanem saját maga miatt, az életre.
2018. máj. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem teljesen mindegy ki miért ad zsebpénzt.kinél ez válik be, kinél az. Én pl.a tanulás miatt adok, de azt meg én nem tudnám elképzelni, hogy azért takarítassak a lányommal. Nekem meg ez furcsa, mert legyen magára és a környezetére igényes akkor is ha anyagi gondjai lesznek. De nem vagyunk egyformák.
2018. máj. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
7%

mióta szétmentek a szüleim, anyától kapok havi 50.000-et, viszont ő ennek a 150%-át akarja velem elköltetni.

gimiben:

buszjegy 3000 ft

kutyáim etetése, orvosi cuccok 15000 ft

heti 1 edzés vagy verseny a kutyákkal 12-15000 ft/hó

benzinköltség 10-15000 ft(hogy meglátogassam + az edzésre tudjak menni)

gél lakk 2000 ft


ezeket ő mind mondta, hogy csináljam, menjek stb. (ami ugye nekem sem volt ellenemre) és még azt akarta, hogy vegyek belőle magamnak ruhát, menjek spinningezni vagy ami tetszik.

sose tudom, hogy hogy bírom ezt mind kigazdálkodni, mert matematikai képtelenség, de még ebből (meg szülinapi-karácsonyi pénzből) találkoztam a barátnőkkel és fizettem az olcsóbb sulis dolgokat

egyetemen még bejött a kolesz és a kaja költség, az utóbbira kapok apámtól havi 20.000 ft-ot, a kutyázást kb abbahagytam, viszont vettem fitness bérletet.


ennyiből öltözködni már tényleg nem tudok, szóval a ruhákat még pluszba megkapom a szüleimtől.


lehet, hogy ez amúgy soknak hangzik, de ahogy elnézem a suliba a többieket, maximúm az alsó középbe tartozom ezzel a zsebpénzzel.

2018. máj. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
35%
Durva szmokat látok itt. 40.000? Én felsőben 300-at kaptam hetente, kb chipszet vettem rajta, gimiben max 5000-et havonta, nem emlékszem. Osztályban messze a leggazdagabb szüleim voltak, de mindig a legkevesebb zsebpénzt kaptam. Közgazdász lettem. 8 éves voltam, mikor 50 forinokkal megtanították, hogyan kell beosztani. Ha tízezret kap a gyerek egy mosogatásért (wtf), abból nem sokat tanul a pénzről, de tényleg király a suliban.
2018. máj. 11. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
39%

Én 18 vagyok, és sose kaptam. Max 200 Ft okat ha akartam valamit enni a büfében gyerekként. A mai napig sem kapok, akkor se ha kérek valamire.


Diákmunkából van a pénzem, amit nyáron gyűjtök össze, ha ez pl 100 ezer, akkor annyi van 12 hónapra. 16 éves korom előtt, amikor még nem dolgozhattam, fagyira se volt pénz nálam soha.


Pozitívuma, hogy tényleg megtanulom beosztani, hisz ha elkölteném azonnal egy jó telóra például, egész évben nem mehetnék bulizni, mozizni, ide-oda.


Negatívuma, hogy nálunk a nyelvvizsgát, szalagavatót, egyéb nagyobb kiadásokat sem állják, ami nekem nyáron még nem jut eszembe, és tizesek ugranak az amúgy is másokénál sokkal kevesebb pénzemből.


A jómódú barátnőim mellett nem mindig kellemes érzés, egyiknek fizették a jogsiját, és folyamatosan a fele benzint amit elutazik napi szinten. Nyelvvizsgát ahogy hallom szinte minden osztálytársamnak fizetik aki megy, csak menjen el, és legyen.

De a pénzzel jobban bánok mint bárki a korosztályomban, ez biztos.

2018. máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, és egyébként hogy éltek? Mert ha mélyszegénységben, akkor ok, de ha nem, akkor iszonyú gzak a szüleid. A nyelvvizsgát még a legszegényebb orsztálytársaimnak is fizették, az kell a továbbtanuláshoz.
2018. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
80%
Nem élünk olyan rosszul, hogy ne tudnák ők fizetni nekem, egy csomó hülyeséget megvesznek amire nincs is szükség gyakran. Szerintem ők túlzásba viszik ezt az "ami kell, arra keresd meg a pénzt magad" stílust
2018. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
82%
Hát ige, főleg ahhoz képest, hogy hülyeségeket meg megvesznek. Azért azt meg kéne érteni, hogy a nyelvvizsga nem luxus. Jó, hogy enni adnak. Mert végülis 16 éves korod óta dolgozhatsz, megkereshetnéd a kenyérre, lakhatásra valót is.
2018. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!