Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti gyereketek mennyi zsebpén...

A ti gyereketek mennyi zsebpénzt kap?

Figyelt kérdés

Kérlek azt is írjátok hogy hány évesek illetve mit kell belőle fizetniük.


Mennyire szóltok bele mire költik? (Pl. Ha valami haszonatalant szeretne venni, megtiltjátok?)



2018. máj. 6. 18:28
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
53%
Egy forint zsebpénzt sem kapok, a születésnapokra rokonoktól kapott ajándékpénz a zsebpénzem. Hónap végén, ha együtt megyünk bevásárolni, a ,,szükségtelen" kiadásaimat is én fizetem, a blokkról összeadatják velem, hogy mennyit költöttek rám. (Pedig nem vagyok egy nagyigényű, ritkán veszek dolgokat, pont ezek miatt, hogy úgyis én fizetem, sokszor már nincs rá keretem.)
2018. máj. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó vagyok. Lemaradt, hogy 17. :)
2018. máj. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó, bocs, de a rettenetesek a szüleid (kivéve, ha ők is nyomorognak). Mi az hogy szükségtelen? Egy túrórudit se vesznek neked? Vagy hajgumit? Ruháid vannak vagy mindenből csak egy darab, amit este kimosol?
2018. máj. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
38%
Nem nyomorguncs, csak egy kicsit nehezebben élünk. Mindenünk megvan. A szükségtelen alatt édességet, sminket. Tehát minden olyan, ami közvetlenül nem szükséges, egy drágább ruha vagy ilyesmi. Persze, megértem, hogy ezek nem szükségesek. Ezért is fizetem őket szó nélkül.
2018. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim válasza:
Én 13 vagyok,és a szüleimtől semmi zsebpénzt nem kapok.Hàzimunkát sokat csinàlok,próbálok segíteni Anyukámnak de ez szerinte magàtól értetendő.Jó tanuló vagyok,folyton 5ösöket hozok haza(osztàlyban egyébkènt legjobb vagyok,az összes vizsgám is dicséretes lett)de erre se kapok semmit.Ünnepekre az egyik nagyszülőm ad.Így olyan évi 20.000 gyűlik össze (ÉVI).Szóval ha szeretnék valamit több évig is gyűjthetek (Pl.a telefonom is saját pénzből vettem és nagyon sok mindenre egész évbe vagy több évig gyűjtök).Szüleim szerint felesleges zsebpénzt adni,mert úgyis csak elszórnám (Egyébként kösz a bizalmat szülők,ha màr tinédzsernek lenni amúgy is annyira ,,könnyű")
2018. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim válasza:
Ja ès előző vagyok,van olyan hogy évekig gyűjtök aztàn meg se engedik hogy megvegyem mert ,,felesleges pénzkidobás"(De hàt ha nem akarnàm minek vàrnék éveket?)
2018. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt olyan, hogy "zsebpénz", a barátaimnál sem, őszinte leszek, azt hittem, hogy ez ilyen filmekben létező dolog, az ismeretségi körömben senki nem kapott fix összeget.


Ha szerettem volna valamit (Play Station, motor, autóra gyűjtöttem, nyaralás), akkor szóltam, s kaptam rá.

Ugyanez, ha moziba, pizzázni, fagyizni indultam.


Lehet, hogy egy téli tanítási hónapban 2000 forintot sem kértem, mert nem kellett sehova, nyáron viszont 200 000 forint is elment nyaralásra, benzinre, programokra.


Érdekes egyébként, itt mindenki 2000-40 000 forintokról ír, utóbbit már "megkövezik", a környezetemben (teljesen átlagos nyugat-magyarországi iskola, annyi lehet a különbség, hogy minden szülő Ausztriában dolgozott) viszont mindenhol azt láttam, hogy százezres bicikli, motor, autó, TV, nyaralás...


Persze, ha valaki ezeket nem számolja zsebpénznek, s úgy ad rá, akkor igazából mi a definíció?

2018. júl. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
Utolsó, a nyaralás nem zsebpénzből megy, ha olyan az anyagi helyzet, akkor mennek együtt, vagy fizetik a gyerekét. Mi minden nyáron mentünk valahova nyaralni családilag, ezt nyilván a szüleim fizették, mert nekem nem volt jövedelmem, főleg nem 4 -5 *-os tengerparti szállodákra. Sulis táborba is mentem általában, ők fizették. Drága dolgokat leginkább karácsonyra vagy szülinapra kaptam, pl sílécet, új telefont, hangfalat stb. A zsebpénz nem azért volt, hogy ilyeneket vegyenk belőle, csak hogy legyen költőpénz, cd-re, barátoknak ajándékokra néha, büfében kajára, ha nen volt elég a menza. Én 5000-et kaptam tíz éve, meg ha volt valami extra program, anyukám néha adott mozijegyre valót, de erre nem volt szabály. A zsebpénzem nagy részét szerintem cd-re meg koncertjegyre költöttem.
2018. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim válasza:
Ugy látszik hogy csak én nem kaptam soha zsebpenzt 18/F
2018. júl. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim válasza:
19:16 az osztálytársam is azt csinálja, hogy takarít(ő akar), és ezzel keres pénzt.
2018. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!