Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti gyereketek mennyi zsebpén...

A ti gyereketek mennyi zsebpénzt kap?

Figyelt kérdés

Kérlek azt is írjátok hogy hány évesek illetve mit kell belőle fizetniük.


Mennyire szóltok bele mire költik? (Pl. Ha valami haszonatalant szeretne venni, megtiltjátok?)



2018. máj. 6. 18:28
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
69%

Na jó, de biztos megfelelően alakul majd a gyerek értékrendje, ha azt tanulja, hogy 1. magától, ingyen nem kell takarítania 2. egy hétvégi mosogatásért 10.000 forintot kap?

Az ilyen havi 40 ezres zsebpénz akkor reális, ha a gyerek abból veszi a buszbérletét, abból fizeti a telefonszámláját, abból veszi a napi kajáját, ruhákat, szórakozást, mindent.

Ha mindent megvesznek-kifizetnek neki, és amellé kap még csak úgy 20-30-40ezer forintokat, csak mert "gyerek" és hajlandó hetente egyszer felmosni maga után, hát, az szerintem kicsit túlzás.

Természetesen adott anyagi helyzetben semmit nem tagadok meg a gyerektől, kap ruhát, normál keretek között telefont, meg minden egyebet, de csak úgy nem tömködném a zsebét pénzzel, pláne nem dobálgatnék hozzá fél havi fizetéseket.

Akkor inkább nyitok neki egy számlát, ahova havonta befizetek X összeget, az még mindig hasznosabb.

Úgy néz ki, én már nagyon őskövület vagyok, a mi időnkben (10 éve) a heti 500-1000 ft zsebpénz tök jónak számított, és szülinapunkra meg karácsonyra kaptunk 5000 vagy 10.000 forintot. :D

Jó lehet ma gyereknek lenni.

2018. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
70%
Én 16 éves vagyok, havi 5000 forintot kapok alapból, de azt tényleg csak arra, ha valamire félre akarok tenni, egyébként fagyizásokra, bulikra, belépőkre, buszjegyre, benzinre (motor), suliban kajára, edzésre, meg olyan ruhákra és cipőkre, amire szükségem is van, külön adnak még pénzt, és ezekből a visszajárót is ugye eltehetem.
2018. máj. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
42%

Havi 145-150 ezer körül, 20/lány.

Na jó, mielőtt rosszra gondolnátok nincs már zsebpénzem, mert dolgozom. De ennyiből tudok gazdálkodni, igaz 90%át a fizetésnek félre rakom. Ami kell, ruha, szórakozás, kaja ha olyat kívánok ebből állom.

Amig gimis voltam, eleinte havi ötezer volt a zsebpénz,majd tízezer.

2018. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
52%

Mert mit tanul az a gyerek, aki önszántából semmit nem segít otthon, a valaga szó szerint ki van nyalva, és 15 évesen már azzal vagánykodik az iskolában, hogy mennyi pénzt kap anyucitól? :D

Az ilyenekből szoktak a legnagyobb gyökerek lenni.

2018. máj. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk sosem volt rendszeres zsebpénz. A szüleim mindent megvettek nekem és kifizettek, amire szükségem volt pl. kaja, bérletek, ruhák, cipők, tisztálkodási és kozmetikai cuccok stb., ha ezen felül még szükségem volt valamire, akkor szóltam és adtak rá pénzt/megvették. Nyilván nem drágább dolgokra kell gondolni (pl. számítógép, telefon stb., inkább ajándék kategória, amire a család összedobta a pénzt), hanem kisebb értékű dolgokra pl. könyvek, hobbival kapcsolatos dolgok, nyelvtanfolyam. Ünnepekre kaptam pénzt, azt gyűjtöttem és abból költöttem, ha szerettem volna valamilyen drágább ruhát/ékszert vagy egy sokadik cipőt, illetve, ha a barátaimmal elmentem valahová. Ma is hasonló rendszer működik, de már egyetemista vagyok. A szüleim fizetik minden alapvető szükségletemet, azon felül pl. hobbi, szórakozás stb. pedig én állom a dolgokat.
2018. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
60%
Én 22 éves vagyok, de mivel még 1 évig tanulok egyetemen, kapok zsebpénzt. Havi 50 ezret, plusz dolgozok is olyan 70-80 ezerért(vizsgaidőszakban ennek mondjuk a fele), és ezen felül is szoktam kapni, mondjuk nyaralásra, vagy drágább dolgokra. Még szülőkkel élek, úgyhogy a lakhatásért nem fizetek, kajáért sem, csak ha a városban eszek napközben, de azt nyilván a saját pénzemből. Így a kommenteket olvasva, hát elég szerencsésnek érezhetem magam.
2018. máj. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
52%

Heti zseppénz van nálunk. Tanulmányi eredménytől függően. 5-500ft,4-200ft,3-0ft,2-(-200)ft,1-(-500)ft

Szombatonként átnézem a lányom ellenőrzőjét,és ez alapján számoljuk ki a zseppénzt.12éves lány anyukája.

2018. máj. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
19%
Az igen.. Büntetésként elvenni pénzt. Zsarolás a tanulás iránt. Mi lesz a következő? Baltával állsz felette hogy tanuljon? Engem akkoriban arra neveltek hogy a hármas a legjobb jegy. És férfi lettem nem olyan szobacsíra akit ké yszerítenek az ötösre.
2018. máj. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
94%

Öcsém 13 éves, és havi 5 ezret kap. Elsős kora óta kapja, először hamar elbüfézte, elchipszezte aztán rájött, hogy abból lehet venni jó cuccokat is. Fagyira családostul mennek, így nem vesz fagyit meg sütit magának azt anyumék fizetik. Öcsinek 95ezer forintja van félrerakva!!! (Ebbe benne van a születésnapi pénze, és karácsonyi is).

Egyszer nagyon kínos helyzetben voltam. Külön lakom a családomtól már, és átugrottam öcsémhez (egyedül volt otthon). Dohányzom, és elfogyott a cigim. Több órát voltam vele, mikor látta, hogy feszültebb vagyok. Megkérdezte, hogy mi a baj. Elmondtam neki, de úgysem érti meg (akkor 11 volt) gondoltam én. Nem vittem pénztárcát magammal (pont akkor maradt otthon). Megkérdezte mennyibe kerül a cigi. Mondtam, hogy 900 forint. Kihozott a pénzéből egy ezrest, és annyit mondott: ezt neked adom, mert tudom, hogy rossz, ha nem cigizel, de szeretném, ha leszoknál, és együtt öregedhetnénk meg, mint testvérek. Hát meghatódtam mit ne mondjak. Mondtam neki, hogy öcsi nem fogadom el köszönöm. De ő erősködött, hogy odaadja, és akkor menjünk el együtt megvenni, csak ígérjem meg, hogy hamarosan leszokom. Elfogadtam. Pár nap múlva mentem hozzá megint, és 2000 forintott nyújtottam neki, hogy köszönöm szépen, hogy adott kölcsön. Nem fogadta el 11 évesen. Tudtam hol van a pénztárcája, így mikor kiment beleraktam, de akkor már egy 5ezrest.

Szóval öcsém, aki most 13 éves egy gazdag kissrác, aki nagyon jól spórol :)

2018. máj. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
52%

Naponta kapok, ha suliba megyek 300-350 forintot csak kajára, külön zsebpénzt nem kapok, akkor kapok nagyobb pénzeket(max ötezret), ha születésnapom van, névnapom vagy karácsony.

Meg még ehhez évente hozzá jön a gyakorlati pénzem(Az éven utoljára :c), meg a fizetésem, ha nyáron sikerül 1-2 nap munkát intéznem(Mert a megyénkben elég kevés a munkalehetőség).

2018. máj. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!