Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nekem kell bocsánatot kérnem?

Nekem kell bocsánatot kérnem?

Figyelt kérdés
Anyukámmal összevesztem. Nem engedte hogy ott aludjak barátnőmnél ezért barátnőm anyukája felhivta az én anyukámat de nem nagyon akarta felvenni ezért mondtam neki hogy ez kicsit bunkóság ha veszik a fáradtságot hogy felhívják akkor vegye fel mert úgy illik. Végül felvette de barátnőm anyukájának is azt mondta hogy nem aludhatok ott. Kicsit szomorú voltam emiatt de elfogadtam nehezen. Aztán mivel születésnapot ünnepeltünk volna, ezért barátnőm mindent eltervezett. (buli, torta stb gondolom) és ez csak mégjobban fájt és felidegesítettem magam miatta mert lelkiismeretfurdalásom is volt így ez mégjobban rá tett egy lapáttal. Becsaptam a szobám ajtaját és azóta nem nagyon beszelünk anyummal. Tegnap elakartam menni valahova de nem engedett és most szobafogságot kaptam. Szerintetek?

2018. máj. 20. 09:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
12%

8!


Nem kell sajnálni a gyerekemet. Elég jó sora van. Mondjuk ő tisztában van a szabályokkal, mint pl megkérdezi jó előre, hogy x programra mehet e, hogyan, miként. Egyszer jutott eszébe nemleges válasznál a barátnő anyjával felhívhatni, azóta tudja, higy a nem nemet jelent, meg akkor is, ha aznatyauristent hívja segítségül. Elég sok minden van neki megengedve, nagyon ritkán mondok nemet, akkor viszont oka van. Mostg pl szerencsétlen gyerekem épp a barátaival tart a strandra, mert a szemet szülei bérletet vették neki és megengedtek, hogy ah egesz napot ott toltse. Sot, vagyok olyan mocsok, hogy vacsorára azh egész baráti kör meg lett hívva, ami 13-15 kamaszt jelent. Szerencsétlen gyerekem, valóban sajnálni valo

2018. máj. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
15%

Bizonyára aggódott anyukád, biztos nem rövid busztávolságot kellett volna megtenned. Ha előre lebeszélted volna anyuddal, talán még azt is eléred, hogy ő elkísér, így kicsit még akár ott is maradhatott volna és ellenőrizhette volna hogy jó kezekben vagy. Nem szimpatikus hozzáállás nekem az a másik szülő részéről, hogy anyukádat hívogatják - én akár még azt is bevállaltam volna (mint a szülinapos csaj szülője), hogy elmegyek érted kocsival. Ha ilyet nem ajánlok fel, akkor nem is telefonálgatok, mivel semmi közöm ahhoz, hogy a te szülőd miért nem enged el.

Azért látszik az, hogy te sem vagy éppen őszinte hozzánk se: a kérdésedben nem is említetted, hogy buszoznod kéne, csak utána. Feltételezem, hogy az sem volt megoldva, hogy te hogy jössz haza. Ezeket mind mérlegelni kell.

2018. máj. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
81%
Egy 15 évest simán elengednék. Ne kérj bocsánatot, mert nem csináltál semmi rosszat.
2018. máj. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
De le volt beszélve és anyukám is tudott róla. Eleinte úgy volt hogy lejönnek értem de aztán nem így lett mivel barátnőm anyukája nem ér rá erre így pedig csak a busz maradt volna. Kb 2 órára lakik mostmar tőlem. Anyukám néha mondta rá hogy barátnőm stílusa kicsit fura (néha kocsit kiteszi magát) ezenkívül nem mondott rá soha semmit és amíg a közelben laktak átmehettem hozzá bármikor. Persze anyukámat is megértem hiszen ő felel értem és csak védeni próbál. Nem arról van szó hogy kicsi a felfogásom és nem értem meg ha nemet mondd. Mert általában megértem és elfogadom ha nemleges választ kapok. De barátnőm szülinapjáról van szó és gondolom szívét lelkét kitette hogy minden jó legyen. Fontos lett volna ez az esemény mindkettőnknek. Na de az a kérdés hogy bocsánatot kérjek e?
2018. máj. 20. 10:22
 15/22 anonim ***** válasza:
87%
12-es, úgy beszélsz a buszozásról, mintha a Kilimandzsárót kéne megmásznia! A busz egy tömegközlekedési eszköz! Mi a fene baj van vele? Az meg, hogy egyik szülő felhívja a másikat, bevett szokás. Még udvarias is, ha nem üzenget, hanem így hívja meg ő maga is a gyereket. De a fuvarozást nem kell elvárni egy házigazdától!
2018. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
At eredeti kérdésem tehát: nekem kell bocsánatot kérnem?
2018. máj. 20. 10:54
 17/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
2018. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%
15 évesen egyedül is tudsz buszozni, nem kell kísérgetni. Leszálláskor is vár már a kíséret, eltévedni se tudsz. Ha ennyi volt anyukádnak a problémája az egésszel, akkor ne kérj bocsánatot, nem a te hibád. Ha most úgy teszel, mintha neki lenne igaza, legközelebb se enged el hasonló helyzetben.
2018. máj. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. máj. 20. 12:09
 20/22 anonim ***** válasza:
93%

Nincs miert bocsánatot kérned 15 éves anyukájaként irom. Nálunk ebből sose volt gond, mindenhova mehet, repülni is egyedül fog nyáron. Teljesen megbízom benne, nem él vissza vele. Az értelmetlen tiltás mit eredményez? Enyémek első osztály óta alszanak egymásnál, hozzánk is ugyanúgy jöhet bárki, szivesen főzök sütök az egész baráti társaságnak.

Nekem se volt ilyen gyerekkoromban ezért tudom hogy jók ez a pizsamapartik, még párnacsatázni is beállok :-D

2018. máj. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!