Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő hogy lehet olyan...

Sok szülő hogy lehet olyan gonosz hogy a Nagy Árpád vagy Piros Alma nevet adják?

Figyelt kérdés
Azért ezt a kettő nevet adtam meg mert ilyen nevű embereket személyesen ismerek.
2018. jún. 7. 14:27
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
94%
Mégis utána néztem: Csillag Manó, vágó, rendező.
2018. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
94%

Én sem értem, néha azért jó nevek is születnek, nekem pl. roppantul tetszik a Major Anna :)

Viszont egy ismerősöm anyjának az utolsó pillanatban esett le, hogy talán ne Leventének nevezze a fiát, bármennyire is tetszik neki ez a név, ha a vezetékneve Bujdosó :D


Néha házassággal jönnek ki jó nevek, pl. Feketéné Poklosi Zsuzsa.


S vannak esetek, amikor nem szabad házasságkötéskor a vezetéknevek kötőjellel összekötését alkalmazni, épp elég humoros válóperben is, ahol egymás után mondják őket: Mézes-Kacsa. Anyám, aki leginkább válóperes bíró volt, napokig röhögött rajta s velem is közölte, hogy nekem is legyenek vidám perceim.


Visszatérve a témához, fel nem fogom, a szülők miért nem gondolnak bele, hogy a gyereknek minimum évtizedekig a névvel kell élnie (utána megváltoztathatja, ha akarja), a gyerekek pedig nagyon gonoszak és csúfolódók tudnak lenni... S miért is röhincséljenek az emberek bemutatkozáskor, amikor az ember valami komoly dolgot akar... Most egy poénért terhet rakni a saját gyermekükre...


De régen, amikor még nem volt korlátozás a névadásra, még rosszabb volt. Idióta szülők a legborzalmasabb neveket adták a gyermekeiknek, Ráth-Végh azt írja egy könyvében, hogy egy kislányt simán megkeresztelnek Tinókonzervnek meg ilyenek... Amennyire az emberiséget ismerem, ez még hihető is.

2018. jún. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
93%
A fent emlegetett szülők valószínűleg nem az értelmiségi rétegből kerülnek ki. Nekem a kedvenceim mégis az olyan "menő" roma nevek, mint pl Lakatos Achilles, vagy Retkes Claudiána. Ezek elég zorall párosítások.:)
2018. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
93%

Én Piros Virágot ismerek meg egy Vad Ibolyát. Anyukám meg ismert egy Szájer Mónikát.

Szerintem sem jófejség egy poén miatt megnehezíteni a gyereked életét.

2018. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
94%
ráth-végh ráadásul hiteles forrásokból szerezte mindezt, szóval én elhiszem. Nem gond ha hangzatos egy név, legalább jól jön ha nem felejtenek el pl. állásinterjún. Till Attila is csak jól járt a nevével :)
2018. jún. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
71%
Bugyi Betti, Makk Matyi, Retek Rita. Őket személyesen ismerem. Fel nem fogom mit gondolnak ilyenkor a szülők.
2018. jún. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
20%

13as pedig hidd el hogy biztos olyan nagy értelmiségi ember ad a gyerekének Piros Alma nevet mint Te vagy.

Romák ritka nevet adnak a gyerekeiknek,nem bolond nevet,ne keverd.

És higyjétek el ahol ilyen neveker adnak,ott ez az elfogadott,sztem ők még örülnek is hogy milyen szuper nevet adtak a gyereknek.

2018. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
86%

Én ismerek 2 Virág nevű lányt.

1. Tulipán Virág

2. Szép Virág / szegény lány bűnronda/

2018. jún. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
93%
Én Mezei Virágot ismerek.
2018. jún. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
70%

#17, a Ronáldó, Rikárdó, Ármándó az ritka név lenne?


Kérdező, ha te még a Nagy Árpi szintjén vagy megrekedve, akkor inkább ne bolygasd a névadás kérdését, mert ez óvodás szint.

2018. jún. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!