Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Belefizetni és fizettetni a...

Belefizetni és fizettetni a hiteled és utána felvetetni a gyerekeddel egy másikat, hogy kifizessen egy fél lakást a testvérének, elvárható?

Figyelt kérdés

Eset:

A szülőnek milliós deviza hiteles tartozása van a lakásra, a fiának és az ő barátnőjének albérletbe adja a fiú szobáját.

Állíttólag az így megkapott pénzt beleteszi ebbe a hitel törlesztésbe, eddig oké.


A csavar:

A fiúnak van egy testvére, aki már rég nem lakik otthon, az anya azt mondja hogy a lakás az az ő örökségük lesz.

Így, hogy hitel mentesen tudja átadni, megközelítőleg 5 év múlva, azt mondja fizeti a saját maga által felvett hitelt és a lánya részét is magára vállalja, mivel a fia és a barátnője is fizet bele, így lenne a leggyorsabb, állítólag.


Örökség a nő elképzelése szerint:

Van a lakása, aminek van egy értéke, mondjuk 20-22 millió Ft, annak a fele 11 millió, az adásvételin a fia részéből levonódik az az összeg, amit eddig befizettek, így annyival kevesebbet kell kifizetnie a tesójának.


Ha az anyja azt mondta, hogy a lánya részét is fizeti ő, akkor miért kell megvennie a fiúnak és a barátnőjének még a fiú tesójától a lakás felét? Értem hogy az attól még egy fél lakás, de nincs kilátásban ennyi pénzük még évek múlva sem, ezért az anyja azt mondta, vegyen fel hitelt a fia, hogy ki tudja fizetni a lakás felét a tesójának.

Nem tettek bele már ( illetve nem tennének bele már épp eleget azzal, hogy az anyja hitelébe beszállnak, még ki kellene fizetniük a tesójának kb 5 milliót.


Az anya számítása alapján 70E Ft havonta, ennyiért adná ki azt a szobát nekik, ami eddig a fiáé volt.

Azzal számol, hogy 5-6 év múlva eladja a lakást nekik.


Előzmények:

A dolog pedig úgy kezdődött, hogy külön akartak költözni az anyjától.

A fiú és a lány keresték azt a lakást, ahol fenn tudják tartani magukat, az anyja tudta ezt és látszólag mindent megtett, hogy találjon nekik lakást ( nagyon nagy az ismerettségi köre ).


Eredmény:

Mindebből az jött ki, hogy a lakások nagyon drágák és nem is éri meg egy olyan helyre költözni, ahol nincs a közelben senki, akire számítani lehet.


Így addig-addig szűkítette a lehetőségeiket, hogy a vége ez a 70E Ft-os saját gyerekkori szobájának a bérlése lett. Úgy tudom hogy beleszólásuk sem volt, mert ez így ki lett jelentve. Plusz a fejükhöz lett vágva, hogy ha ez nem jó, akkor keressenek jobbat. Budapestre szerettek volna költözni alapból..



Én próbálnék segíteni nekik, hogy külön költözhessenek, de nekem is korlátozottak a lehetőségeim, még tanulok főleg.



Már nem tudtam mit mondjak nekik, mert nagyon ki voltak borulva.


Köszönöm hogy elolvastad.

Tanácsokat és bármit amit tudtok segíteni szívesen meghallgatom, szeretnék segíteni nekik. Ha kérdésetek van, az is jöhet.


Ha ismertek valakit akinek nem nagy pénzkiesés és megengedheti magának hogy a lakását kb fél évig olcsóbban kiadja ( a talpraállásukig), akkor íkérlek írjatok.

Facebookos lakáshirdetős csoportokban tudtommal benn vannak, de ki tudja.


Szóval bármi jöhet. Még egyszer köszönöm, ha próbálsz segíteni, hogy segíthessek.



2018. jún. 27. 07:36
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:

#7 Igen. Hitel van a lakáson, a fiúnak és barátnőjének be kell szállniuk, néhány év mulva pedig megvenni a lakást ( az anya szerint így megérné nekik) plusz fizetni a lány tesónak a lakás felét, olyan címszó alatt hogy azt ő örökölni ( de feltételezem hogy 5 év múlva nem lesz halott az anyuka.. )


Nem hülye, érzik hogy nem stimmel a dolog.


Akkor nem csak én látom bele hogy gáz van..

2018. jún. 27. 08:14
 12/59 anonim ***** válasza:
94%
Bocsi még mindig érthetetlen. A saját szobáját adja ki neki? :D mert úgy írtad....
2018. jún. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
74%
Add el a sztoridat az Izaura TV-nek!
2018. jún. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
93%
Én se értem, de ha anyàd 70(?!?)ezerért adja ki a szobádat akkor te nagyon àt vagy b*va. Ennyiért bérelek Pesten 45m2es lakást a külvàrosban.
2018. jún. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:

#10

Szerinted hogy tudnak emellett spórolni? Annyi minden van még emögött, az ha még azt is leírtam volna, vajon hogy kellett volna lerövidítenem hogy aki nem akar sokat olvasni, az is értse..


Tudom hogy egyszerűbb megszólni valakit, lustának meg álmodozónak hívni, de attól nem oldódik meg semmi.

2018. jún. 27. 08:17
 16/59 anonim ***** válasza:
76%

"

#5 Egyébként nem ott a lényeg hogy anyuci keresett lakást, hanem hogy rájuk telepedett és már mindenre csak azt mondta nekik hogy drága lesz és nem éri meg elmenniük, maradást sugallt.



#6 És szó sincs királyságról, az meg hogy te nem vagy képes máson segíteni, nem jelenti azt, hogy nem létezik még segítség vadidegentől a világon."



Na még egyszer, kérdező:

1, SENKI NEM FOG kiadni olcsóbban lakást nekik, mert jajj, szegények álljanak talpra. Azaz senki nem fizet nekik albérlettámogatást, mert nem a saját pénze ellensége. Azaz, mint korábban írtam:

-költözzenek távolabb, mondjuk agglóba és utazgassanak

-keressenek többet, akár másodállással is

-menjenek társbérletbe


és 2,

Teljesen mindegy, hogy mit szajkózott anyuci. Ők döntöttek úgy, hogy nem költöznek, csak az ő döntésük volt. ha annyi eszük nem volt, hogy keressenek maguknak lehetőségeket, soha, senki nem fog nekik.


Élhetetlen banda.

2018. jún. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 A kérdező kommentje:

#12 Igen, a saját fia szobáját adja ki a fiának és a barátnőjének.

#13 Örömmel eladnám, de ez nem az én sztorim, hanem két ember élethelyzete.

#14 Nem az én anyám, ő normális szerencsére. De egyébként igazad van.

2018. jún. 27. 08:21
 18/59 anonim ***** válasza:
93%

#7es vagyok.

Anyuka átvágja a fiú gyereket.

Ne szálljon be a hitelbe. Aztán ott lesz, hogy marad a lakás anyukának, és még érezze magát megtisztelve a gyerek, hogy ott lakhatott.

70 ezerért már lakást lehet kivenni, nem csak 1 szobát.

Vesse fel, hogy átiratják a lakást az ő nevére a hitellel együtt, anyuka havi 70ezerért ott lakhat Velük. 😃

2018. jún. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, én senki kedvéért nem veszek fel hitelt. Ennyi.


Azért, mert az ostoba anyám beleverte magát tök feleslegesen, az ő baja.

2018. jún. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy elvárható? Minden család más, valahol biztos az. Nálunk fel sem merül. De ezt nem lehet objektíven megválaszolni, ergo a kérdés is értelmezhetetlen. Arról nem is beszélve, hogy kibogozhatatlan az írásod...
2018. jún. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!