Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Belefizetni és fizettetni a...

Belefizetni és fizettetni a hiteled és utána felvetetni a gyerekeddel egy másikat, hogy kifizessen egy fél lakást a testvérének, elvárható?

Figyelt kérdés

Eset:

A szülőnek milliós deviza hiteles tartozása van a lakásra, a fiának és az ő barátnőjének albérletbe adja a fiú szobáját.

Állíttólag az így megkapott pénzt beleteszi ebbe a hitel törlesztésbe, eddig oké.


A csavar:

A fiúnak van egy testvére, aki már rég nem lakik otthon, az anya azt mondja hogy a lakás az az ő örökségük lesz.

Így, hogy hitel mentesen tudja átadni, megközelítőleg 5 év múlva, azt mondja fizeti a saját maga által felvett hitelt és a lánya részét is magára vállalja, mivel a fia és a barátnője is fizet bele, így lenne a leggyorsabb, állítólag.


Örökség a nő elképzelése szerint:

Van a lakása, aminek van egy értéke, mondjuk 20-22 millió Ft, annak a fele 11 millió, az adásvételin a fia részéből levonódik az az összeg, amit eddig befizettek, így annyival kevesebbet kell kifizetnie a tesójának.


Ha az anyja azt mondta, hogy a lánya részét is fizeti ő, akkor miért kell megvennie a fiúnak és a barátnőjének még a fiú tesójától a lakás felét? Értem hogy az attól még egy fél lakás, de nincs kilátásban ennyi pénzük még évek múlva sem, ezért az anyja azt mondta, vegyen fel hitelt a fia, hogy ki tudja fizetni a lakás felét a tesójának.

Nem tettek bele már ( illetve nem tennének bele már épp eleget azzal, hogy az anyja hitelébe beszállnak, még ki kellene fizetniük a tesójának kb 5 milliót.


Az anya számítása alapján 70E Ft havonta, ennyiért adná ki azt a szobát nekik, ami eddig a fiáé volt.

Azzal számol, hogy 5-6 év múlva eladja a lakást nekik.


Előzmények:

A dolog pedig úgy kezdődött, hogy külön akartak költözni az anyjától.

A fiú és a lány keresték azt a lakást, ahol fenn tudják tartani magukat, az anyja tudta ezt és látszólag mindent megtett, hogy találjon nekik lakást ( nagyon nagy az ismerettségi köre ).


Eredmény:

Mindebből az jött ki, hogy a lakások nagyon drágák és nem is éri meg egy olyan helyre költözni, ahol nincs a közelben senki, akire számítani lehet.


Így addig-addig szűkítette a lehetőségeiket, hogy a vége ez a 70E Ft-os saját gyerekkori szobájának a bérlése lett. Úgy tudom hogy beleszólásuk sem volt, mert ez így ki lett jelentve. Plusz a fejükhöz lett vágva, hogy ha ez nem jó, akkor keressenek jobbat. Budapestre szerettek volna költözni alapból..



Én próbálnék segíteni nekik, hogy külön költözhessenek, de nekem is korlátozottak a lehetőségeim, még tanulok főleg.



Már nem tudtam mit mondjak nekik, mert nagyon ki voltak borulva.


Köszönöm hogy elolvastad.

Tanácsokat és bármit amit tudtok segíteni szívesen meghallgatom, szeretnék segíteni nekik. Ha kérdésetek van, az is jöhet.


Ha ismertek valakit akinek nem nagy pénzkiesés és megengedheti magának hogy a lakását kb fél évig olcsóbban kiadja ( a talpraállásukig), akkor íkérlek írjatok.

Facebookos lakáshirdetős csoportokban tudtommal benn vannak, de ki tudja.


Szóval bármi jöhet. Még egyszer köszönöm, ha próbálsz segíteni, hogy segíthessek.



2018. jún. 27. 07:36
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:

#7 #8 #19 Köszi, hogy ti megtanultatok szöveget értelmezni :)

Még nem történt meg az, hogy elkezdték bérelni a szobát, néhány napja kezdődtek az események.

Most én is azon vagyok, hogy nagyon gyorsan, még a téli hideg előtt, el tudjanak költözni, mert kézben kell hurcibálniuk a cuccaikat.


Jól esik hogy nem csak mi láttuk benne a csapdát és nem csak nekünk fura az egész.

2018. jún. 27. 08:53
 22/59 anonim ***** válasza:
11%
70ezerért lakást???? El vagytok ti tévedve! :D De tény, ha ennyire nem tetszik nekik, akkor húzzanak el rinya helyett és meg van oldva. Az anya helyében én eladnám a lakást, kifizetném a hitelt és vennék egy sokkal kisebbet, ahol nincs ennek a majomnak saját szobája.
2018. jún. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
85%

Itt az a kérdés, hogy anyuka szándékozik-e elköltözni a lakásból, ha már a fiával kifizették a hitelt (gondolom, nem), a gyereknek meg mi a fontos: saját lakás belátható időn belül, vagy különköltözés. Bútorozott szobát rezsivel együtt 50-60 ezerért lehet bérelni a fővárosban, de ettől nem lesz tulajdona. Lehet lakáskassza-szerződést kötni, akár mindkettőjüknek havi 20 ezerért, 4 év múlva lesz önerejük, amire már felvehető hitel. Nem Budapesten, de a környékén találhatnak kis házat vagy lakást, amit így meg tudnak venni. Nincs ennél jobb ötletem, ha külön akarnak költözni.

Egyébként nem muszáj a fővárosban élni ahhoz, hogy ott dolgozzanak. Rengetegen járnak be a környékről, akár a Velencei-tó mellől is, ahol ki lehet fogni helyes kis házakat pár millióért, és nem jelentősen hosszabb idő beérni Pestre, mint közvetlenül az agglomerációból.

2018. jún. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyuka nevén van a lakás, akkor nincs szó semmilyen kivásárlásról meg hitelről, meg fizessük ki a tesót, mert anyuka él.

Ha anyuka így kívánja megoldani a jövőt, akkor írassa át a lakást a két gyerekre 50-50, a hitellel együtt. Akkor a hitelt fizeti a két fiatal (ezáltal a lánytesó is ki van fizetve, hiszen neki nem kell fizetnie semmit). Ha majd lejárt a hitel, akkor meg a két tesó egyezkedhet, hogy kivásárolják egymást (nyilván a hitelt arányosan levonva), vagy fizetnek használati díjat az ott nem lakó leányzónak.


Ha anyuka nem íratja át a lakást, akkor nincs ilyen, hogy ki kell fizetni a lánytesót. Legfeljebb olyan verzióban, hogy anyuka eladja a lakást a saját gyerekének (ez már eleve vicc, de legyen), majd anyuka(!) ad a bejövő pénzből annyit a lányának, amennyit akar. Ehhez már a fiúnak semmi köze nem lesz, ugyanis a lánytesó nem része az adásvételnek, perpill nincs köze jogilag a lakáshoz.

2018. jún. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat, valóban nagyon el van tévedve az anyuka..

Azt még nem írtam, hogy könyvelő és gazdasági ellenőr, azt hallottam, hogy ő tervezte vezetni ezeket a befizetéseket.

Természetesen minden számla, vagy nyom nélkül.

2018. jún. 27. 09:10
 26/59 anonim ***** válasza:
63%

"azon vagyok, hogy nagyon gyorsan, még a téli hideg előtt el tudjanak költözni"


Június 27-e van. A nyárból van 2 hónap. Az őszből még 3.

2018. jún. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%

"Az anya helyében én eladnám a lakást, kifizetném a hitelt és vennék egy sokkal kisebbet, ahol nincs ennek a majomnak saját szobája."


Jajnemá, az, hogy te az annak az anyának helyébe tudod képzelni magad, aki arra készül, hogy átbassza fiát, sokat elárul az emberi minőségedről. Félre érted a dolgokat. Nem az anya a kérdező, nem neki kell segíteni... De még abban is szar vagy, a lényeg, hogy így el is adja a lakást és még a hitelt is kifizetik helyette.

Nem csak szociopata vagy, de ostoba is.

2018. jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:

#26

Tudok róla hogy milyen hónap van, azt is hogy annak aki otthon ülhet nyugalomban és nem attól tart hogy az anyja épp át akarja-e verni, könnyű dolga van, DE te azt még nem tudod, ezek szerint, hogy egy lakásbérléshez pénz kell, ahhoz meg munkahely.

Még nem találtak.

Nem megy minden márol holnapra, ha ott ahol te vagy igen, akkor szólok nekik hogy költözzenek oda.

2018. jún. 27. 09:20
 29/59 anonim ***** válasza:
83%

"Egyébként nem muszáj a fővárosban élni ahhoz, hogy ott dolgozzanak. Rengetegen járnak be a környékről, akár a Velencei-tó mellől is, ahol ki lehet fogni helyes kis házakat pár millióért, és nem jelentősen hosszabb idő beérni Pestre, mint közvetlenül az agglomerációból"


Ilyen helyzetben te honnan szednél össze pár milliót 1-2 hónapon belül? Hónapon, 1-2 hetük van, aztán már fizethetnek is havi 70 ezret.

2018. jún. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim válasza:
100%

Egy valamit nem vesztek figyelembe, az anya a saját fiának (fiatal lehet, kb 20 éves, de még ha több akkor is) a saját szobáját bérbe adja. Milyen anya az ilyen?? Megmondom az ilyen nem anya és undorodom tőle. Komolyan ti a gyereketeknek bérbe adnátok neki a saját gyereketeknek a szobáját?


A másik a fiú gyerek a saját részét megveszi, gyakorlatilag a lány pedig automatikusan megörököli a ház felét, a fiú pedig nem? Ha jól értem ez történik és a fiúnak még meg kell venni a lány részét később. Ha ez így van akkor ez eléggé nem oké. Ha nem ugyanannyit örökölnek akkor az nem igazságos szétosztás és az ,,egyik gyerek jobban van szeretve".

2018. jún. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!